הפועל ירושלים הניפה אמש (חמישי) בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב את גביע המדינה בפעם השישית בתולדות המועדון וכמו כן, בפעם השנייה ברציפות עם 89:92 על עירוני נהריה בגמר והמשיכה בעונה הנהדרת שעוברת על הקבוצה עד כה עם תואר שני מתוך ארבעה תארים עליהם מתמודדת החבורה האדומה מהבירה.

הבעלים אייל חומסקי, שהגיע לחגיגות במלחה עם הגביע בידו, אמר: ״אני בשמיים, זה כיף נורא. היה קשה, נהריה היו ענקיים ומגיע להם קרדיט ענק, אבל הקהל שלנו זאת תופעה. האנרגיות שלהם הם אלו שהניעו את ג׳ייקובן וכל השאר היסטוריה. עשיתי שלושה קילומטר בהליכה מרוב סיבובים בהיכל. הזריקה של ג׳רל מקניל? דום לב. אני לא הולך לישון עם הגביע, אני הולך לישון בתוכו".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל י-ם אחרי זכייה בגביע המדינה במלחה

הבעלים, שחגג תואר שני העונה, התייחס בסיום לתקופה שלו בראש המערכת מאז עזיבתו של אורי אלון: ״אני חושב שזו שאלה טריוויאלית אם יש לאוהדים על מי לסמוך, אפשר לראות שאנחנו כל הזמן מסתכלים קדימה. אני חולם ומאמין שאפשר לסיים את העונה עם כל התארים. החוזה של עודד קטש לעונה הבאה? עכשיו זה הזמן לחגוג״.

קטש עצמו, סיפר במהלך החגיגות על הזכייה השנייה ברציפות בתואר: ״זאת התרגשות גדולה, בעיקר בגלל הקהל הזה. היה משחק מטורף, קרו דברים יוצאי דופן אז אני עוד לא כל כך מעכל את מה שקרה, אבל זו שמחה גדולה״.

עודד קטש והגביע (אורן בן חקון)עודד קטש והגביע (אורן בן חקון)

הזריקה לשלוש של ג׳רל מקניל לקראת הסיום: ״עברו לי הרבה דברים בראש ברגע הזה, הרבה דברים שקרו במשחק הזה. זה הרגיש שכבר גמרנו את המשחק כמה פעמים, גם בחצי הראשון שאני חושב שהיה לנו מומנטום מטורף והם חזרו מזה עם סלים גדולים וכל מיני דברים הזויים וגם היו לנו כמה פוזשנים שכמעט חטפנו את הכדור שלוש פעמים, אבל צריך להישאר חזקים ברגעים האלה ואני חייב להודות שהשחקנים גילו באמת אופי גדול״.

האופי של הקבוצה העונה לעומת זו של העונה שעברה: ״אם שופטים לפי תוצאות, אז אפשר להגיד שהעונה לקבוצה יש אופי יותר חזק. אבל מהרגע שהקבוצה הזאת התגבשה, שחלק גדול ממנה נשאר מהעונה שעברה, אפשר היה להרגיש שיש משהו מיוחד. זה לא תמיד מתבטא גם בתוצאות, לפעמים גם אפשר להפסיד את המשחק הזה וחס וחלילה היינו יכולים להפסיד גם הפעם, משהו מיוחד תמיד נמצא והוא נותן לנו הזדמנות לעשות תארים והישגים, זה לא משנה עד כמה מיוחד שזה״.

שחקני הפועל ירושלים מניפים את גביע המדינה (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל ירושלים מניפים את גביע המדינה (רדאד ג'בארה)

הזכייה בשני הגביעים והמטרות להמשך בליגה ובליגת האלופות: ״כמובן שלזכות בכל התארים זו סיטואציה חלומית ובתור מאמן אני לא יכול לחשוב על הדברים האלה וגם לא אמור לחשוב על הניצחון הבא, אני אמור לעשות את כל מה שאני יכול כדי להכין את הקבוצה הכי טוב ולקוות לטוב״.

היכולת של ג׳ייקובן בראון ומצבו של טרנט לוקט: ״אני תמיד רוצה את ג׳ייקובן איתי. טרנט הוא משפחה, הוא נכנס לנו ללב ואני חושב שמהר מאוד הוא הפך לחלק מהמשפחה הזאת והוא חלק בלתי נפרד מהזכייה הזאת בדרך שעשינו ואני מקווה רק לראות אותו חזרה. אם זה יקרה והוא יחזור? אין לי מושג״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שחקני הפועל ירושלים חוגגים עם האוהדים