הפועל ירושלים, שנערכת למפגש הראשון במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות של פיב״א ביום רביעי מול פריסטרי היוונית בארנה, גברה אמש (שישי) 112:115 על הפועל חולון בהיכל טוטו בתום מותחן נטול הגנות, שנותן מקום ללא מעט מחשבה לקראת המפגש הקריטי באירופה.

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הירושלמים קרובים להחתמתו של הפאוור-פורוורד/סנטר עמנואל טרי, שמחפש מפלט מבנדירמה הטורקית בצל הדיווחים הגוברים על המשבר הכלכלי במועדון. בבירה זיהו באפשרות להחתים את טרי הזדמנות להשלים את הסגל וכאשר המהלך אכן יושלם והפרטים האחרונים ייסגרו, מי שישלם את המחיר הוא הסנטר הליטאי מינדאוגאס קופשאס שישוחרר.

אם אכן יחתום בירושלים, שמנסה להשלים את המהלך עוד לפני סגירת הדד-ליין של ליגת האלופות לצירוף שחקנים חדשים לסגל, טרי בן ה-23, שמתנשא לגובה של 2.06 מטרים ורשם בעברו שתי קדנציות קצרות בפיניקס סאנס ובמיאמי היט מה-NBA, יירשם גם כזר השמיני של ירושלים העונה בליגה וישלים את הסגל של עודד קטש לקראת שלבי ההכרעה של העונה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
113:115 מרתק לירושלים מול חולון

בחזרה למשחק, בבירה אמנם לקחו מהמשחק מול חולון ניצחון, אך לא מעבר לכך, ובמועדון התעסקו לאחר הניצחון בעיקר ביכולת הדלה של ההגנה ובעובדה שספגו לא פחות מ-112 נקודות, ממוצע של 28 נקודות לרבע. נתון זה לא מקובל על המאמן עודד קטש, שלא הסתיר ולו לרגע את הכעס הגדול שלו ממשחק ההגנה הנרפה של שחקניו.

עם זאת, הירושלמים יכולים לנסות ולהתנחם בעובדה שהם סיפקו תצוגה התקפית לפנתיאון עם לא פחות מ-115 נקודות, כולל רבע שני מפלצתי בו קלעו 44 נקודות ושברו את שיא המועדון לנקודות ברבע, שיא שעמד קודם לכן על 41 נקודות ונשבר עם שלשה של סולימאן בריימו עם הבאזר לירידה למחצית.

מי שהצליחו להרשים, לפחות בפן ההתקפי, היו ג׳ייקובן בראון, שסיפק 27 נקודות, שמונה אסיסטים וחמישה ריבאונדים, ג׳יימס פלדין שתרם 24 נקודות, מתוכן צלף שבע שלשות מ-11 נסיונות והוסיף ארבעה ריבאונדים וסולימאן בריימו, שקלע 22 נקודות, הוריד שבעה ריבאונדים ורשם שתי חטיפות. בנוסף, טיישון תומאס סיפק 14 נקודות, ארבעה ריבאונדים ושתי חסימות ושלווין מאק המשיך בהשתלבות שלו בקבוצה עם 13 נקודות, שלושה אסיסטים, שלושה ריבאונדים, חטיפה וחסימה.

סולימאן בריימו חוגג עם בר טימור (שחר גרוס)סולימאן בריימו חוגג עם בר טימור (שחר גרוס)

סולימאן בריימו התייחס בסיום לניצחון ואמר: ״זה לא הלך כמו שרצינו, אבל ניצחון זה ניצחון, אז ניקח את זה. חולון קבוצה טובה עם התקפה מצוינת, הם ניצלו כמה מהטעויות שעשינו בהגנה והיינו צריכים להילחם כדי להתגבר על זה והצלחנו לעשות את זה״.

עידן זלמנסון, שתרם 4 נקודות, הוסיף: ״אני חושב שהמשחק לא התפתח כמו שרצינו, מבחינה הגנתית אני חושב שאנחנו צריכים לעשות עבודה הרבה יותר טובה כדי להגיע למקומות שאנחנו שואפים אליהם, אבל זה ניצחון חשוב מאוד אחרי הפגרה. יש לנו משחק מול אילת כבר בראשון אז זו הזדמנות לתקן ולהיות יותר טובים. באופן כללי זה חודש מאוד עמוס במשחקים חשובים מאוד וחשוב שנגיע מרוכזים״.

על הרבע השני בו קלעו 44 נקודות: ״איכשהו זה התחבר, קיבלנו זריקות פנויות, קלענו וגם שמרנו יותר טוב בהגנה, לצערי לא המשכנו את זה ברבע השלישי והרביעי, אבל סך הכל ניקח את הניצחון הזה הלאה״.