אחרי עזיבתם של ג׳יימס פלדין וג׳ון הולנד, הפועל ירושלים נפרדת משחקן נוסף, כאשר היום (שלישי) הוחלט כי הקפטן, בר טימור, עוזב את המועדון האדום מהבירה אחרי שש שנים, בהן זכה עם ירושלים בשתי אליפויות, שני גביעי מדינה ושלושה גביעי ווינר.

טימור בן ה-28, אשר מתנשא לגובה של 1.92 מטרים, הגיע לירושלים ב-2014 אחרי עונה אחת בגרמניה בשורות אלבה ברלין והפך במהלך השנים לשחקן בית בשורות האדומים מהבירה וב-2016 אף זכה בתואר השחקן השישי של ליגת העל בכדורסל. כעת, לאחר הפועל תל אביב, הפועל חיפה, הפועל קריית טבעון, אלבה ברלין וירושלים, טימור יחפש תחנה שישית בקריירה, כאשר לא מן הנמנע שיחזור לקדנציה שנייה באחת משתי הראשונות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בטירוף: שלשת ניצחון וראשל"צ בגמר

לשני הצדדים הייתה אופציה להארכת החוזה בעונה נוספת עד היום, אך האופציה לא תמומש והקפטן ימשיך הלאה לאחר שמסביבתו נטען כי חש תחושת מיצוי אחרי שש שנים בירושלים ומעוניין כעת לשחק במקום בו יזכה ליותר הערכה וייחשב לשחקן מוביל ובכיר.

הקפטן קיבל את ההחלטה לעזוב לאחר שהבין כי עודד קטש, ממנו לא זכה לקרדיט רב בשנתיים וחצי האחרונות, ממשיך בתפקידו כמאמן הפועל ירושלים. האדומים מהבירה ממתינים להחלטתו של אדם אריאל אם לחזור למועדון נעוריו או להמשיך במכבי ראשון לציון לעונה נוספת, כאשר במועדון מעוניינים לצרף אותו על מנת שימלא את מקומו של טימור לקראת עונת 2020/21.

אדם אריאל (רדאד ג'בארה)אדם אריאל (רדאד ג'בארה)

בהודעת הפרידה הרשמית של המועדון מטימור נכתב: “בר היקר, אנחנו חותמים היום 6 עונות משותפות. 2 אליפויות, שני גביעי מדינה ועוד אין ספור אירועים מרגשים שחווינו יחד. הנוכחות שלך תחסר לכולנו. אנחנו מאחלים לך הצלחה בדרך החדשה. אוהבים מכל הלב, משפחת הפועל ירושלים”.

ישראלי נוסף שנראה בדרכו החוצה הוא נמרוד לוי. במועדון כידוע, שילמו את סעיף היציאה מחוזהו הקודם על מנת להציע לפורוורד חוזה מקוצץ ונמוך יותר, אך נכון לרגע זה קיימים פערים גדולים בין הצדדים והמשא ומתן נמצא על סף פיצוץ.

נמרוד לוי (אורן בן חקון)נמרוד לוי (אורן בן חקון)

לעומתו של לוי, מי שייתכן וימשיך הוא סולימאן בריימו, כשהירושלמים עשויים לממש את האופציה עליו, וכמו כן, גם את האופציה בחוזיהם של טיישון תומאס וג׳ייקובן בראון, שכזכור חזרו ארצה, אך עזבו בחזרה לארצות הברית עוד לפני חידושה של הליגה לאחר פגרת הקורונה.