כאשר היא עדיין מלקקת את הפצעים לאחר הפסד הבכורה שלה בליגת האלופות של פיב״א, 81:75 לפו אורטז בצרפת, הפועל ירושלים סיימה את הכנותיה לקראת משחק שמינית גמר גביע המדינה הערב (ראשון) ב-21:00 מול הפועל תל אביב.

מחזיקת הגביע של עודד קטש, אשר רוצה להגן על תוארה ולהניף את גביע המדינה בפעם השישית בתולדותיה, תזניק את מסעה בדרך לשמירה על התואר מול החבורה האדומה של אריאל בית הלחמי, עליה גברו הירושלמים 72:90 במסגרת המחזור השני.

עודד קטש (אורן בן חקון)עודד קטש (אורן בן חקון)

המאמן עודד קטש בחר פעם נוספת שלא לרשום למשחקים בזירה המקומית את הגארד האמריקאי אייזיאה קאזינס ואת הסנטר הליטאי מינדאוגאס קופשאס, כאשר חמשת הזרים שנרשמו בסגל למשחק, כרגיל, הם ג׳יימס פלדין, ג׳ייקובן בראון, טרנט לוקט, סולימאן בריימו וטיישון תומאס.

למרות שההגרלה כבר נערכה וקבעה כי המנצחת במשחק תתארח ברבע הגמר בהיכל מנורה מבטחים אצל מכבי תל אביב, במועדון מסרבים להתייחס למפגש האפשרי מול הצהובים: ״קודם כל נעבור את הפועל תל אביב, רק אחרי זה נוכל להרשות לעצמנו להתעסק במכבי״.

טיישון תומאס (אורן בן חקון)טיישון תומאס (אורן בן חקון)

בתוך כך, בעקבות המתיחות בדרום וירי הטילים מרצועת עזה, הירושלמים הודיעו כי החליטו, בשיתוף עם הפועל תל אביב, לאפשר לתושבי הדרום רגע של הפוגה מהמתחים והלחץ הגדול שמופעל עליהם ולהיכנס בחינם למשחק בהצגת תעודת זהות בכניסה לארנה.

"הסיכוי לנצח בירושלים קלוש, לפחות יש זמן לחפש זר"

מהצד השני של המתרס, דריכות וגם פסימיות מסוימת בהפועל תל אביב לקראת משחק שמינית גמר גביע המדינה מול הפועל ירושלים, כאשר מלבד המפגש הלא פשוט מול היריבה מהבירה, ברבע הגמר כבר ממתינה מכבי תל אביב.

בקבוצה של אריאל בית הלחמי רוצים להשכיח ולו במעט את פתיחת העונה האיומה של הקבוצה שנמצאת במקום האחרון בליגת ווינר סל עם מאזן אימים של 4:1 בלבד. על כן ניצחון על קבוצה כמו זו של עודד קטש תבהיר כי האדומים עדיין צריכים להיספר.

אריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)אריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)

"מה חדש? כבר חמש שנים מקבלים בגביע את מכבי או ירושלים... לא נורא. יצא לנו טוב הפגרה. גם ככה הסיכוי לנצח בירושלים קלוש. לפחות יש לנו זמן לחפש זר עד שתתחדש הליגה", אמרו בקבוצה לקראת המשחק. 

הנושא שעדיין מעסיק את הקבוצה הוא מציאת סנטר מחליף במקומו של דימטריוס טרידוול שנפצע לפני כשבוע באימון הקבוצה וסיים את העונה, אך עד כה לא נרשמו מגעים מול מחליף פוטנציאלי. "אנחנו מחפשים בכל פינה. בינתיים אין".