אחרי 87:114 גדול, הפועל ירושלים חלפה הערב (ראשון) בקלילות על פני נס ציונה בדרך לפיינל פור בהיכל מנורה מבטחים, כאשר תפגוש בחצי הגמר את היריבה הכל כך מוכרת לה, מכבי ראשון לציון של גיא גודס.

עודד קטש סיכם את המשחק והתייחס לשבירת שיא השלשות במשחק פלייאוף והשוואת שיא השלשות בליגת ווינר: ״לא באנו לפה בשביל לשבור את שיא השלשות, הגענו לפה בדיוק בשביל לעשות את מה שעשינו, לעשות את העבודה, לנצח ולעשות פיינל פור. אני מאוד שמח, ידענו שאף קבוצה, לא משנה את מי נפגוש, זה לא יהיה קל. באיזה שהוא שלב הפכנו את המשחק לקצת יותר קל, אני חושב שנס ציונה קצת סבלו מבעיית עבירות של שני שחקנים מאוד משמעותיים אצלם, זה פגע בהם ברוטציה וגם מעט באיכות, אבל בסך הכל התקפית אני יותר מרוצה מאשר הגנתית, אבל עשינו את העבודה״.

שחקני הפועל ירושלים חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל ירושלים חוגגים (רדאד ג'בארה)

על ג׳רמי פארגו: ״אמרתי גם אחרי המשחק הקודם, אני סומך עליו, היכולות שלו ידועות. זה לא פשוט לשחקן להגיע לקבוצה שרצה ולמצוא את המקום שלך, בטח שחקן כמו ג׳רמי, שלא תמיד הוא נראה ככה אבל הוא רגיש, רגיש לאנשים סביבו ורגיש לשחקנים. אני מאוד שמח שהוא נכנס טוב למשחק, אבל שוב, זה שהשלשות שלו נכנסו זה פחות העניין, זה יותר השטף ההתקפי ומזה אני שמח״.

המפגש בחצי גמר הפיינל פור מול ראשון לציון: ״אני חושב שכולם רואים את האיכות של ראשל״צ, אני חושב שהם הקבוצה שהתחזקה הכי הרבה מאז החזרה ממשבר הקורונה והולך להיות פיינל פור מאתגר מאוד״.

נדב זילברשטיין מנגד אמר: ״אין ספק שזה לא מה שרצינו, אני חושב שבמשחק הקודם ההפרש היה קצת מרמה. במשחק הזה התחלנו טוב אבל הסתבכנו בעבירות וזה קצת הוציא אותנו מאיזון. אני חושב שזה הוציא אותנו מאיזון דווקא בקטע ההתקפי כי התחלנו את הרבע השני לא טוב ולא חכם וזה עלה לנו בנקודות קלות ושלשות פנויות בצד השני ונגד ירושלים אתה לא יכול להגיע למצב שאתה לא תוקף בצורה מושלמת כי זה מאוד משפיע על הקטע ההגנתי. לא לזה ציפינו, אבל אמרתי את זה לפני כן ואני אומר שוב אני מאחל למועדון הזה כל שנה לעשות את מה שעשינו העונה”.

“סימנו שלוש מטרות, אחת זה חצי גמר גביע ועשינו את זה, השנייה זה לעשות לפלייאוף ואולי להגיע לפיינל פור שזה קשה בארץ לקבוצה בסדר גודל שלנו ועשינו את זה חוץ מהקטע של הפיינל פור ומטרה נוספת זה לעלות שלב באירופה, זה מה שאני מאחל למועדון הזה בכל עונה. נכון שזה נגמר בטעם רע, אבל אני חייב לציין קודם כל שהפועל ירושלים נמצאת בפיינל פור בזכות, הם משחקים כדורסל מצוין לאורך כל העונה, עם המון כלים, הם מאוד מאומנים ומגיע לעודד קטש את כל הקרדיט שבעולם. הם יותר טובים מאיתנו והיו יותר טובים לאורך הסדרה והעפילו בזכות״.

על העתיד שלו: ״אני עוד לא יודע מה יהיה, נשב ונראה לאן זה הולך. אני מסכם את העונה, אני לא צריך לסכם שום דבר מעבר לזה, באף עונה חוץ מהפעמים שהייתי חתום ליותר מעונה אחת לא דיברנו לפני סוף העונה. אני שומע את הרחשים מסביב ומתעלם מזה כי אין לי שליטה על זה. זה הבית שלי ומקצועית אני בניתי את המקום הזה מאפס ותמיד הוא יהיה בעדיפות ראשונה מבחינתי, אבל לא אני מחליט ומה שיהיה יהיה״.

השפעת השינויים שעברה הקבוצה בפגרת הקורונה: ״הייתה לנו קבוצה טובה מאוד לפני פגרת הקורונה וחשבנו שהקבוצה החדשה גם תהיה מספיק טובה, הדברים לא התחברו וזה קורה בקבוצות. קבוצות גדולות מאיתנו, כמו ריאל מדריד ובאיירן מינכן, עפו בפלייאוף אחרי פגרת הקורונה, זה יכול לקרות גם לנס ציונה, לפעמים זה לא מתחבר, קרה וחבל שקרה, אבל מתקדמים ולומדים מזה״.