מחזיקת גביע המדינה הפועל ירושלים סיימה את הכנותיה לקראת פתיחת רבע גמר הפלייאוף הערב (חמישי) ב-21:15 מול עירוני נס ציונה בארנה, כאשר בבירה נחושים להימנע מתקלות מיותרות על מנת להמשיך ולהשתפר על מנת להגיע לפיינל פור בכושר טוב.

בירושלים מבינים שעל הקבוצה להשתפר בכל הנוגע לרמת האנרגיות והתיאום בין השחקנים ולאחר ה-67:102 על הפועל חולון שהשכיח במקצת את ה-93:82 למכבי תל אביב, מעוניינים להמשיך ולהתגבש כקבוצה על מנת להגיע במצב אופטימלי לפיינל פור בתקווה לסיים את העונה עם זכייה באליפות שלישית בתולדות המועדון, שתשלים טרבל אחרי הזכיות בגביע המדינה ובגביע ווינר. אגב, ירושלים ניצחה בכל שבעת המפגשים האחרונים מול החבורה הכתומה של נדב זילברשטיין. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ירושלים מפרקת את חולון 67:102

הגארד הוותיק ג’רמי פארגו יחזור לסגל של עודד קטש לאחר שזכה למנוחה במשחק מול הפועל חולון, כאשר מי שיפנה את מקומו בטופס הוא הסמול פורוורד הליטאי הצעיר דייוידאס סרווידיס. כמו כן, בנוסף לפארגו, גם ג’יימס פלדין, ג’ון הולנד, סולימאן בריימו ועמנואל טרי נרשמו למשחק וישלימו את מצבת הזרים של ירושלים למשחק. 

ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)

מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש, התייחס להכנות לפתיחת הפלייאוף ואמר: “אני חושב שיש לנו שחקנים עם מספיק נסיון שמבינים את המשמעות של פלייאוף, זה לא אומר שזה הולך להיות קל בכלל. הקבוצות, לא רק אנחנו, כבר מחכות ורצו שהרגע הזה יגיע, נס ציונה קבוצה עם הרבה מאוד כישרון שביום נתון זה יכול להתחבר ולהיות קבוצה מאוד מסוכנת, נצטרך לבוא בשיא המוכנות ובשיא הרצינות וזהו, חיכינו לזה ואנחנו מתרגשים”.

הדברים שהוא מצפה מהקבוצה לשנות: “אני רוצה להאמין שקודם כל נשתפר מבחינת האנרגיות, השחקנים מבינים שהיו לנו כמה משחקים עם אנרגיות פחות טובות לאחרונה, אבל ברגע שאנחנו באים דרוכים, נהנים לשחק ביחד ואגרסיביים כמו שידענו לעשות בהרבה שלבים של העונה, אז זה מה שאני מצפה. נס ציונה קבוצה שרצה הרבה והירידה להגנה שלנו והשליטה בריבאונד הם מפתחות עיקריים בכל משחק, ונגד נס ציונה בעיקר”.

עודד קטש (אורן בן חקון)עודד קטש (אורן בן חקון)

פתיחת הפלייאוף ללא הקהל: “גם אם הוא לא נמצא, הקהל הוא הסיבה האמיתית שלשמה עושים כדורסל. זה משהו שחיכיתי עד המשחק בחדר ההלבשה להגיד לשחקנים, שהקהל אמנם לא נמצא בארנה, אבל אוהדים יושבים בבית ואוהבים, תומכים, קוססים ציפורניים או חוגגים כשאנחנו מנצחים בדיוק כאילו הם כאן. אנחנו צריכים לזכור את זה והם יהיו בלב שלנו ונשחק עם האנרגיות של הקהל הזה”.

אוהדי הפועל ירושלים. יתמכו מרחוק (איציק בלניצקי)אוהדי הפועל ירושלים. יתמכו מרחוק (איציק בלניצקי)

הסמול פורוורד ג’ון הולנד התייחס גם הוא להכנות ואמר: “אני חושב שעברנו על כל מה שהיינו צריכים, יש לנו תוכנית משחק ואנחנו יודעים מה אנחנו הולכים לעשות, אז כל העניין הוא הביצוע וההוצאה של הדברים לפועל. אני מנסה להגיע לכל משחק כאילו זה משחק פלייאוף, עם ריכוז ואינטנסיביות, אבל ברור שזה משמעותי יותר ומשחק חשוב יותר, אני מרוכז וממוקד מטרה ככל הניתן”.

ג'ון הולנד (איציק בלניצקי)ג'ון הולנד (איציק בלניצקי)