הפועל ירושלים רשמה הערב (ראשון) את ניצחון הליגה הרביעי שלה ברצף וניצחונה השישי ברציפות בכל המסגרות כשגברה בארנה על מכבי חיפה 81:95 לעיני 4,058 צופים, כדי לעלות למאזן 1:7, השני בטיבו בליגת ווינר סל.

הקבוצה של עודד קטש הוליכו למן הרגע הראשון ועד האחרון, בעוד הירוקים לא הוליכו בשום שלב. ובכל זאת, זה לא היה טיול לכל אורך המשחק. במהלך המחצית הראשונה יתרון השיא של הירושלמים עמד על 10 נקודות כאשר רוב הזמן ההפרש נע בין 4 ל-8 והמארחת לא הצליחה לברוח.

בתחילת הרבע השלישי חיפה נגסה בפער, הורידה ל-51:49, והייתה יכולה אפילו לעלות ליתרון, אך בעטה בדלי עם מספר איבודי כדור בהתקפות הבאות. ירושלים ניצלה זאת ופתחה בריצת 8:21 כדי לעלות ליתרון 15. ברבע האחרון האורחת לא הצליחה להתקרב באופן משמעותי, והפועל ירושלים שייטה לניצחון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עוד ניצחון: 81:95 לירושלמים על מכבי חיפה

עידן זלמנסון הוביל את המנצחת עם 17 נקודות ובמשחק בו ג’יימס פלדין היה שקט עם 7 נקודות בלבד, היה הבולט מבין הישראלים, שהובילו את המאמץ הקבוצתי של ירושלים לכל אורך הדרך. תמיר בלאט תרם 14 נקודות ו-5 אסיסטים, בר טימור הוסיף 10 נקודות ונמרוד לוי תרם 11, רובן ברבע האחרון. ג’ייקובן בראון בלט בין הזרים עם 15 נקודות, סולימאן בריימו הוסיף 12 (רובן לקראת הסיום), טיישון תומאס הוסיף 6 וגם דניאל רוזנבאום הצעיר הצטרף לחגיגה עם 3 נקודות.

בר טימור חוגג (אורן בן חקון)בר טימור חוגג (אורן בן חקון)

את המפסידה הוביל סקוט סאגס עם 19 נקודות, אלא שרק 2 מהן הגיעו במחצית השנייה בה הוא לא הצליח לסייע לקבוצתו. רומן סורקין הוסיף 17 נקודות, נסטור קולמנרס 15 ויונתן מור 14. עוד קלעו לחיפה: גרגורי ורגאס 11 נקודות ו-9 אסיסטים, ווילי וורקמן 3 וג’יימס יאנג 2.

רבע ראשון – 23:31 לירושלים

עידן זלמנסון קלע את הנקודות הראשונות במשחק, סורוקין איזן עם דאנק, אך הדקות הראשונות היו של זלמנסון, שעם 8 נקודות בפחות מ-4 דקות הוביל את ירושלים ל-5:11. לאחר מכן היו אלה שני הישראלים הנוספים של ירושלים, בר טימור ותמיר בלאט, שקלעו יחד את 10 הנקודות הבאות של הירושלמים והעלו ל-13:23 כשעל הלוח 3 דקות לתום הרבע. יונתן מור שמר את החיפאים במשחק ועם שתי שלשות ועוד סל תוך דקה וחצי הוריד ל-26:23, אבל את 5 הנקודות האחרונות ברבע קלע טימור, וירושלים ירדה ביתרון 8 נק’.

עידן זלמנסון עם הכדור. בלט בפתיחה (אורן בן חקון)עידן זלמנסון עם הכדור. בלט בפתיחה (אורן בן חקון)

רבע שני – 47:51 לירושלים

בראימו וזלמנסון השלימו את הקליעות של טימור מסוף הרבע הראשון לריצת 2:9 בתחילת הרבע השני כדי להעלות ליתרון 10 נק’, 25:35, לפני שהקבוצות ירדו לפסק זמן, אבל סורוקין דאג להוריד את ההפרש ל-5 בלבד עם סל ולאחר מכן שלשה, 37:32. שני סלים של פלדין העלו ליתרון 9, אך אז הגיעה ריצת 2:9 של הירוקים, אותה הוביל סאגס עם מהלך של סל ועבירה ולאחר מכן שלשה, ולפתע זה רק 40:43 למארחת. קטש לקח פסק זמן.

ג'יימס פלדין עם הכדור, גרגורי ורגאס לצידו (אורן בן חקון)ג'יימס פלדין עם הכדור, גרגורי ורגאס לצידו (אורן בן חקון)

בחזרה מפסק הזמן זלמנסון ובראון העלו את ההפרש חזרה ל-7, ובראימו עוד קבע 42:50 למארחת, דקה וחצי לסוף המחצית, אבל סל של יאנג ושלשה של סאגס מול נקודה בודדת של זלמנסון מהקו קבעו שירושלים ירדה למחצית רק ביתרון 4 נקודות, 47:51.

ג'ייקובן בראון מול גרגורי ורגאס (אורן בן חקון)ג'ייקובן בראון מול גרגורי ורגאס (אורן בן חקון)

רבע שלישי – 60:72

המחצית השנייה נפתחה עם סל קל של קולמנרס ואחרי החטאה של ג’ייקובן בראון חיפה יכלה לעלות ליתרון ראשון, אבל איפשרה לשעון ה-24 לעבור. זה היה איבוד הכדור הראשון של הירוקים ברבע, אבל בדקות הבאות הגיעו עוד כמה כאלה, בעוד בצד השני שלשות של בראון, פלדין ונמרוד לוי העלו את המארחת ל-54:62. שלשה של וורקמן עוד הורידה ל-5, אבל אלה היו דקות של ג’ייקובן בראון שהעלה חזרה ל-8 לפני שמבצע נהדר של טיישון תומאס הסתיים בשתי נקודות נהדרות ואנחנו חזרה ב-10 הפרש, 57:67, וסאואנה לקח פסק זמן.

שחקני הפועל ירושלים מנסים להגיע לגרגורי ורגאס (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים מנסים להגיע לגרגורי ורגאס (אורן בן חקון)

זה לא ממש עזר, תמיר בלאט חזר מפסק הזמן עם שלשה, בראימו הוסיף שתי נקודות וסגר ריצת 8:21 והפער כבר 15 נקודות. יונתן מור הוריד ל-72:60 עם שלשה, ובשלוש הדקות האחרונות של הרבע שתי הקבוצות נתקעו ולא הצליחו לייצר נקודות עד לסיומו, כאשר מכבי חיפה סוגרת רבע עם 13 נקודות בלבד.

זלמנסון זורק (אורן בן חקון)זלמנסון זורק (אורן בן חקון)

רבע רביעי – 81:95 לירושלים

את הרבע האחרון פתח בלאט עם שלשה כדי להחזיר את הפער ל-15. ורגאס וקולמנרס עוד הורידו ל-11 והחיפאים פיתחו תקוות, אבל אז הגיעה שלשה של בראון ולאחריה נקודה של רוזנבאום מהקו וסל מריבאונד התקפה של תומאס וכדי להעלות ל-64:81 שבע דקות לסיום, והמשחק נראה גמור. ואכן, הירוקים לא הצליחו להוריד את הפער אל מתחת ל-10 נקודות בדקות הבאות והמשחק הסתיים בתוצאה 81:95 לירושלים.

בריימו מטביע (אורן בן חקון)בריימו מטביע (אורן בן חקון)