מייק שמיץ, מומחה הדראפט של ESPN, בדגש על שחקנים זרים, ממשיך לפרגן לכוכב העולה של מכבי תל אביב, דני אבדיה, לקראת הדראפט שייערך ביוני הקרוב ובו הישראלי בן ה-19 צפוי להיבחר במקום גבוה.

הלילה (בין שישי לשבת) התארח שמיץ בתוכנית “ספורטסנטר” של ESPN וסיפר על אבדיה: “פורוורד ישראלי-סרבי, הבחור הזה הוא 2.05 מ’, הוא סיוט במיס-מאץ’, הוא יכול לקחת ריבאונד, לדחוף קדימה, לעשות את הדבר הנכון במגרש פתוח”. 

שמיץ תיאר את הפעולות של אבדיה על הפרקט: “הוא יכול לשחק בעמדות 4-1, סוג של ‘פוינט-פורוורד’. גם בצד ההגנתי, הוא יודע להגן. ומה שעושה אותו מעניין זה שהוא יודע להשיג את הזריקה שלו לבדו, יוצר לעצמו מרווח. הוא עושה את זה ביורוליג עבור מכבי ת”א, זה ארגון שיש בו מלא לחץ”.

דני אבדיה (איציק בלניצקי)דני אבדיה (איציק בלניצקי)

מכאן המשיך שמיץ עם המחמאה הכי גדולה לישראלי: “בשבילי יש לו סיכוי להיות לא רק בחירה של טופ 5, אלא גם אפשר לטעון שהוא יכול להיות השחקן הכי טוב שייצא מהדראפט הזה”.

כשנשאל את מי הוא מזכיר מבין השחקנים כרגע ענה: “הוא לא לוקה דונציץ’, אלו ציפיות גדולות מדי לשים עליו, אבל הוא 2.05 מ’, הוא יודע להוביל את הכדור, למסור, לזרוק, אז אם לקרוא לו ‘לוקה לעניים’, זו הגדרה די מחמיאה”.