יותם חנוכי יפתח את העונה הקרובה בליגת ווינר סל, עם הר של ציפיות שנערם על כתפיו הלא כל כך צנומות. בגיל 18 בלבד, הקפטן הכי צעיר בליגה הבכירה, ינסה להוביל את הפרויקט הצעיר של ליאור ליובין, בהפועל גלבוע/גליל, לפחות לאותן ההצלחות שאריאל בית הלחמי וחואקין שוכמן שעזבו להפועל תל אביב, הצליחו להביא לגן נר בעונות האחרונות.

אחרי שותפות בזכייה באליפות אירופה של נבחרת העתודה, הפורוורד וקפטן גלבוע/גליל מספר בראיון מיוחד ל-ONE, לפני המשחק הערב (שני, 20:00) מול הפועל באר שבע במסגרת מחזור הפתיחה של העונה, על החזרה שלו לפרקט מהפציעה הארוכה ההיא, הזכייה עם העתודה ביורובאסקט, העתיד, היחסים על ליאור ליובין וגם: מעמד השחקן הישראלי ודני אבדיה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אלפסי: "יכולנו לקבל החלטות טובות יותר"

מה הזיכרונות שלך מאליפות אירופה האחרונה?
“זו הייתה חוויה מטורפת, אני אקח את זה איתי לכל החיים, משהו שעד היום לא עיכלתי באמת, קצת קשה להסביר במילים”.

בנבחרת העתודה גילו אותך מחדש, אבל אריאל בית הלחמי לא יהיה השנה בגלבוע/גליל, כמה זה יכול לפגוע בך?
“זה נכון שאריאל בית הלחמי לא יהיה לידי השנה, אבל המערכת השנה היא אותה מערכת שגדלתי לתוכה, מכיר אותה והיא הבית שלי. הגיע מאמן חדש, ליאור ליובין, שאני מאוד שמח על ההזדמנות לעבוד תחתיו וללמוד ממנו. אני חושב שסך הכל זה בסדר והעיקר הוא שהמערכת של הפועל גלבוע/גליל נשארת והיא מצוינת”.

חואקין שוכמן ואריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)חואקין שוכמן ואריאל בית הלחמי (חגי מיכאלי)

קיבלת את תפקיד הקפטן, הפכת לקפטן הכי צעיר בתולדות הליגה, מה זה אומר עבורך?
“אחלוק את סרט הקפטן עם נתנאל ארצי, יש לי קשר טוב איתו ואני שמח למלא את התפקיד יחד איתו. זה חלום שמתגשם, אעשה את כל המאמצים לעשות את המיטב בתפקיד הזה”.

כמה גדול החור שהותיר חואקין שוכמן בעזיבתו? אתה מסוגל למלא את החלל הזה?
“שוכמן היה סמל משמעותי וחשוב מאוד למערכת, לקהילה בגלבוע/גליל, למועדון בכלל. אני ונתנאל ארצי שממלאים את תפקיד הקפטן ביחד, נעשה את המקסימום כדי לעשות את הטוב ביותר ולחבר את הקבוצה”.

לקראת סיום העונה שעברה, שחזרת מהפציעה הקשה ההיא, קיבלת 21 דקות לערב ותרמת 8 נקודות לערב, אתה חושב שאתה תקבל גם העונה קרדיט דומה?
”אעבוד מאוד קשה כדי לקבל את הקרדיט השנה, יש המון צעירים טובים ורעבים שרוצים לשחק ולעזור לקבוצה שזה מעל הכל. אני אתן הכל כדי לשחק ולעזור לקבוצה”.

ליאור ליובין (אחמד מוררה)ליאור ליובין (אחמד מוררה)

איך החיבור שלך עם ליאור ליובין, אתה חושב שהוא רואה בך מה שבית הלחמי ראה?
“החיבור שלי עם ליאור הוא טוב מאוד, אנחנו עוד לומדים להכיר אחד את השני. לא יכול להשוות בין אריאל ליאור, כי  יש לי קשר אחר עם כל אחד מהם. עם ליובין אני מנסה לקחת כמה שיותר משחקן עבר כמוהו שיש לו ידע עצום, מנסה לשאוב ממנו כמה שיותר”.

אתה חושב שבית הלחמי יצליח גם בהפועל ת”א?
“אין ספק שאריאל יכול להצליח בהפועל ת”א, הוא מאמן מאוד מנוסה, אישיות מיוחדת ואני באמת מאחל לו את כל הטוב שאפשר ושרק יצליח”.

האם גלבוע גליל היא יעד או רק תחנה בדרך?
“גלבוע/גליל היא קודם כל הבית שלי. אני אעשה הכל כדי להגיע להישגים הכי גבוהים. המטרה היא לעשות דברים יפים וטובים בעונה הקרובה וזה אפשרי עם הסגל שיש לנו".

שחקני הפועל גלבוע/גליל (אחמד מוררה)שחקני הפועל גלבוע/גליל (אחמד מוררה)

מה הציפיות שלך לעונה הקרובה?
“המטרה שלנו לעונה הקרובה היא להצליח כמה שיותר ולסיים כמה שיותר גבוה. בפן האישי אני רוצה להשתפר ולשחק את המשחק שלי, ולעזור לקבוצה להגיע להישגים שהמקום הזה ראוי להם”.

ירידת ליגה, זה משהו שאתם חוששים ממנו?
”אנחנו לא עוסקים בחששות, יש לנו את כל הכלים להצליח העונה, יש לנו שחקנים וצוות מצוינים. נעשה הכל כדי להצליח”.

האם אתה מסוגל להגיע לנבחרת הבוגרת של ישראל כבר בקמפיין הבא?
“נבחרת ישראל היא חלום, אבל כל דבר בזמנו. אני עובד קשה ומנסה להיות השחקן הכי טוב שאני יכול. להגיע לנבחרת הבוגרת זה חלום שאני מקווה שיתגשם במהרה”.

דני אבדיה מוסר (איציק בלניצקי)דני אבדיה מוסר (איציק בלניצקי)

מה ההשפעה של נבחרת העתודה על העונה הקרובה בליגת ווינר סל?
“ההשפעה של נבחרת העתודה היא גדולה, זה נותן הרבה חשיפה לעובדה שיש חבר’ה צעירים, טובים ומוכשרים, שעובדים קשה ורוצים להצליח. לדעתי זה יכול לתת בוסט טוב אם ישתמשו בזה נכון, כי השחקנים רוצים להצליח בטח ברמה המקומית”.

מה דעתך על החוק הרוסי וההסכמים שגובשו? האם מדובר בפגיעה בישראלים?
“קשה לדעת מה יהיו ההשלכות של ההסכמים שגובשו. עושה רושם שבאמת המטרה היא לשמור על דקות המשחק של הישראלים, דרך תמיכות שונות, אבל אני מאוד מאמין בזה שמי שטוב ישחק ובאמת זה לא משנה אם אתה ישראלי או שחקן זר. כשאתה מקבל הזדמנות, אתה צריך לקחת אותה בשתי ידיים. אני ישראלי והחוק חל גם עליי, זה רק עניין של לקבל הזדמנות ולדעת לנצל אותה”.

האם יש מישהו מהנבחרת הזו שמסוגל להגיע ל-NBA?
“כמובן שיש את דני שדרכו כבר סלולה לשם ואני מאחל לו שיעשה חיל שם ויראה לכולם את מה שאנחנו מכירים. בקשר לשאר השחקנים, יש המון שחקנים טובים, אבל אני לא יכול להגיד מי עוד יכול להגיע ל-NBA כי זה תלוי ביותר מדי גורמים”.