מכבי תל אביב בכדורסל מעוררת את זעמם של אנשי משרד הבריאות בעקבות אי כניסתה לבידוד לאחר שהייתה בספרד וכוונתה לטוס לבלגרד למשחק היורוליג שם. המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, סיפר ל-ONE: “מכבי ת”א פעלו בניגוד להוראות, מנכ”ל משרד הבריאות דיבר איתם אבל הוא לא יודע בדיוק את לוח המשחקים שלהם ואיפה בדיוק היו. אני מניח שהם צריכים לדעת בעצמם ולהקשיב להוראות. ההוראות חלות גם עליהם, הם לא חריגים. אנחנו נבחן מה אנחנו יכולים לעשות. עוד מעט נוציא הודעה מסודרת. זה עובר לטיפול בערכאות המשפטיות. תמוה מאוד שמכבי סל שיחקו. הם לא מעל החוק. וגם כמו שמבטלים את הרמטכ”ל של איטליה ואנשים מאוד חשובים, גם הם צריכים להישמע לחוק”.

ההגעה של באסקוניה למשחק מול מכבי ביורוליג: “כנראה שהקבוצה לא תוכל להגיע, נצטרך לראות מה אפשר לעשות. כמו שאנחנו עובדים מול מנהלת הליגות בכדורגל כדי למצוא פתרונות, גם פה נצטרך למצוא פתרונות.  אני לא יודע כרגע להגיד, אבל נכון לעכשיו לא נרצה שהם יבואו. לפי ההנחיות הם לא אמורים לבוא”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "היה מצב מאוד לא שיגרתי"

האם דיברו עם הנהלת מכבי ת”א: “אנחנו נותנים להם הנחיות דרך הציוד המשפטי שלנו, ולא דרך טלפונים עם שמעון מזרחי. בהתחלה זה התנהל ככה, אבל אנחנו נעבור למוד יותר ברור שיהיו הנחיות ברורות ולא דרך הטלפון”.

הישיבה במנהלת: “הייתי בתחילת הישיבה בטלפון כי אני בבידוד בעצמי. ההצעה שלנו כרגע שהם ייתנו תוכנית פר אצטדיון של הפלייאוף העליון, ונאשר את התוכנית בצורה פרטנית לגבי כל אצטדיון איך אפשר לקיים שם את המשחקים. סך הכל מדובר בחמישה אצטדיונים אז נוכל למצוא דרך. יכול להיות שגם עם מספרים קצת יותר גדולים אבל בתנאים מסוימים אחרים”.

ישיבת מנהלת הליגות (איציק בלניצקי)ישיבת מנהלת הליגות (איציק בלניצקי)

דחיית הליגה: “המלצתי להם שזה לא סביר לדחות, כי אם נדחה עכשיו אז זה אומר ביטול הליגה, כי אני לא יודע מתי יהיה אפשר לחזור. אז נכון להמשיך בשגרה כמה שאפשר תחת המצב, כמו שעושים באיטליה וממשיכים בלי קהל”.

האם זה יקרה גם בארץ: “אני לא חושב שזה יקרה, לפחות בשלב הזה זה יהיה עם קהל בתנאים מסודרים. הגדרה לעד 5,000 ויכול להיות שבאצטדיונים מסוימים נאפשר יותר בתנאים אחרים. נתפור להם איזה מבנה פרטני לכל אצטדיון. זה בסך הכל סמי עופר, טדי, טרנר, נתניה ובלומפילד. יצא טוב שהקבוצות מושכות קהל הן כולן בפלייאוף העליון”.

הודעת הבהרה של משרד הבריאות לגבי מכבי ת״א: “בהתאם להנחיות משרד הבריאות כל מי ששהה במדינות הקבועות בצו הבידוד ב-14 הימים האחרונים מחויב לשהות בבידוד. קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א לא הוחרגה מתחולת הצו ואם שחקניה שהו במדינה שהחוזרים ממנה מחויבים בבידוד אז גם הם מחויבים לשהות בבידוד. הפרה של הצו מהווה הפרה של החוק ועלולה לגרור נקיטת צעדי אכיפה נגד המפרים של הצו”.