אחרי תקופה ארוכה של המתנה וחוסר ודאות, ביום שני יגיע רגע האמת של עתיד העונה ביורוליג עם הצבעה של 11 הקבוצות בעלות רישיון A על המשך 2019/20 (מכבי תל אביב ביניהן). לקראת ההחלטה המכרעת, כבר מחר הנהלת המפעל הבכיר של היבשת תערוך ישיבה עם נציגי הקבוצות ותפרט על הסיטואציות השונות.

זה שהאלופה הישראלית החלה באימונים ללא מגע וקיבלה חזרה את ג’ון דיברתולומאו (פציעה), סקוטי ווילבקין וטיילר דורסי שחזרו מארצות הברית כולנו יודעים ומעודכנים, אך מה שבנוגע ליתר הקבוצות? זה הזמן לעשות סדר בתמונת המצב של יתר הקבוצות האירופיות – מי חזרה, מי עוד בבית ומי בתהליך לקראת שובה לפרקט.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לאימון של אבדיה ודיברתולומאו במנורה

בהתאם להנחיות בספרד, ריאל מדריד, ברצלונה, באסקוניה ו-ולנסיה חזרו אל הפרקט, כאשר כל אחת נמצאת בשלב אחר בתהליך החזרה, אך כולן מתכוננות לשובו של המפעל, כאשר במקביל טרם ידוע גם מה יהיה יעלה בגורל ליגת ה-ACB המקומית (הרוב המוחלט של השחקנים נגד חזרה לליגה). 

בטורקיה המצב שונה לגמרי, שכן הליגה הסתיימה וללא אלופה, כאשר אנדולו אפס הוליכה את הטבלה. בכל אופן, שחקני סגנית אלופת אירופה ערכו היום בדיקת קורונה והם בתהליכים לשוב לפרקט, כאשר מנגד ערפל כבד מעל לפנרבחצ’ה של ז’ליקו אוברדוביץ’, שעל פי הדיווחים מתנגדת לחידוש היורוליג וטרם גם חזרה לאימונים.

ניק קלאת'ס (איציק בלניצקי)ניק קלאת'ס (איציק בלניצקי)

בדומה לטורקיה, ביוון יש קבוצה אחת בעניינים והשנייה ממש לא – שחקני אולימפיאקוס (רק ניקולה מילוטינוב נמצא ביוון מהשחקנים הזרים) עברו בדיקת קורונה ונמצאו שליליים כאשר כבר בימים האחרונים הם שבו לאימונים ואילו מנגד, פנאתינייקוס, שזכתה באליפות עם סיום הליגה המקומית, טרם מראה סימני חזרה לשגרה, כשלא שבה עוד להתאמן. 

באיטליה ובצרפת כבר הודיעו מזמן על סיום העונה, כאשר מילאנו של אטורה מסינה עושה בימים האחרונים צעדי חזרה ושבה לפרקט, ובנוגע לווילרבאן הצרפתית החלשה שנמצאת בתחתית המפעל טרם נודע על התאריך בו תחזור להתאמן (אם בכלל יהיה צורך). כמו כן, גם ז’לגיריס קובנה של שאראס, גם מתכוננת להמשך העונה האירופית (מדורגת 9) עברה מאימונים ביתיים לאימונים משותפים באולם.

שאראס (רויטרס)שאראס (רויטרס)

מגמה חיובית גם מגיעה מגרמניה, שם לאחר חזרת הכדורגל (הראשון באירופה) גם הליגה בכדורסל נערכת לחזרה, אבל עם טורניר מקוצר. באיירן מינכן ואלבה ברלין, הנציגות של גרמניה יהיו הראשונות באירופה לחזור ולשחק, כאשר כזכור כבר ב-6.6 הליגה במדינה תחזור. בנוסף, הכוכב האדום בלגרד, שאף הציעה לארח את טורניר המשך העונה כפי שמסתמן חזרה אל הפרקט ומתאמנת בהתאם להנחיות המקומיות בסרביה.

ברוסיה המצב כנראה הבעייתי ביותר מכל המדינות, שכן רוסיה מוכת האבדות מהנגיף המידבק מתקשה להתאושש ובמקביל צסק”א מוסקבה המשפיעה, אשר לפי פרסומים בתקשורת האירופית מתנגדת בתוקף לשוב לשחק ביורוליג וזאת במקביל למוות הטראגי של רופא המועדון מווירוס הקורונה בגיל 44 בלבד. במקביל נראה שגם חימקי מוסקבה באותו קו של האדומים, וגם היא טרם עשתה צעד כדי לחזור.

בנוסף, הצביעו גולשי ONE מה לדעתכם צריכה להיות עמדתה של מכבי, האם בעד חזרת המפעל או נגד שמא זה יפגע בהשתתפות החופפת בליגה הישראלית.