על רקע חילופי ההאשמות בין מכבי תל אביב למנהלת הליגה בכדורסל בנוגע לתאריכי חזרת הליגה והקושי בשילוב הזירה המקומית עם מפעל היורוליג (במידה שיחזור) היה זה גיא הראל, מנכ”ל הפועל ירושלים, שהגיב הערב (ראשון) לסוגיה: “העקרב יישאר עקרב, את התירוץ שעלולה להיות התנגשות עם ליגה נוספת לא העלו. בסוף האמת תצא לאור”.

“העקרב יישאר עקרב. פעם ראשונה שקבוצה העלתה שיש לה בעיה עם ליגה נוספת הייתה היום, 48 שעות אחרי שהוחלט להחזיר את הליגה. הייתה ישיבה ארוכה מאוד בשישי. לדעתי כל הנוכחים הביעו את עמדתם ואת הקשיים שיש (ויש. אוהו כמה קשיים יש). כולם גם דיברו באריכות ואף יותר מפעם אחת. את התירוץ שעלולה להיות התנגשות עם ליגה נוספת לא העלו”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הייתם אוכלים חביתה מהרגל של ג'ון טרי?

“היום נזכרו שזה יכול להיות אחלה איום כדי לסגור פה את הליגה אז שלפו אותו. במידה ולא היה נמצא פתרון לא היינו יכולים לא להצביע על חידוש הליגה בזמן שאנחנו יודעים שיש לנו התחייבויות אחרות באותו זמן. אבל יותר מכל - אני מבטיח לכם שהיינו צועקים את זה בזמן אמת ומקבלים החלטות בזמן אמת. זה בניגוד למועדונים אחרים שהעלו תירוצים שלא מכבדים את מי שאמר אותם ואחרי שכל אלה הופרחו שלפו את הקלף הישן והטוב. הפרישה!”

“מן הסתם לא היינו מצפים שכל הליגה תמתין עם ההחלטה שלה עד שיהיה דיון בליגה בה אנחנו משתתפים כדי לקבל החלטות שנוגעות בכדורסל הישראלי כולו. וזה יפה שאותו מועדון שמאיים לא להופיע בליגה הישראלית לטובת מפעל אירופאי מבקש מהמדינה תמיכה. אוי האירוניה”.

“ביום שישי הייתה החלטה משמחת ובסוף הוחלט שחוזרים ועכשיו קבוצה כזו או אחרת החליטה לעשות דין לעצמה, המנהלת צריכה לפעול בנושא. אליפות יותר קלה בלי מכבי? היינו בגמר הגביע נגד נהריה והיה משחק קשה מאוד עד השניות האחרונות ולקחת תואר זה אף פעם לא קל. אם לנו הייתה בעיה כזו הייתי מעלה אותה, אנחנו לא מדברים בשם קבוצות אחרות. אם היינו יודעים שיש משחקים ביולי, היינו מעלים את זה בישיבה ומחפשים פתרון מתאים. אי אפשר להפריע לקיום ליגה בגלל דברים תיאורטיים”.

שחקני מכבי תל אביב בהלם (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב בהלם (איציק בלניצקי)

“הטבע של האנשים הוא הטבע שלהם והאמת מתגלה, כלומר ביום שישי לא עלה דבר כזה וסופה של האמת להתגלות והיום האמת יצאה לאור. ההתנהלות של מכבי? מדבר רק על התנהלות הפועל ירושלים, שהייתה מאוד טובה בזמן הקורונה ומתחשבת עבור הכדורסל הישראלי. אני יודע איך האיומים שלהם הסתיימו בפעמים האחרונות ואולי הפעם זה יהיה שונה, לא יודע אם זה יקרה הפעם”.

“שמואל פרנקל? בסוף אנחנו מתעסקים בספורט ומתעסקים בתוצאות, מקווה שלא תהיה התפרצות של הקורונה. גם הוא פעל לטובת העניין וזה החשוב ביותר. ההחלטה ביום שישי מחייבת את כל הקבוצות. עלה גם המודל הגרמני בשישי, אבל זה לא התקבל מה לעשות ואני מחויב להחלטות. אנחנו בליגה ויש 12 קבוצות והיו מספיק החלטות שלא אהבתי, אולי יום אחד אצטרך לפעול גם אחרת. האיום של מכבי מכעיס כי מנסים לפגוע בליגה הישראלית אחרי שעושים פה מאמצים מאוד גדולים. יכול להיות שזה יגרום לא לתת כספים לכדורסל, שיגידו אירופה יותר חשובה ואז זה ייפגע בכולם. אי אפשר להקריב את כל הליגה, ההחלטות של מכבי יכולות לפגוע בשאר הקבוצות”.