אחרי תקופה פשוט נפלאה עם רצף ניצחונות אדיר, עלייה למאזן 2:6 והגעה למקום הראשון ביורוליג, הדהירה של מכבי תל אביב נעצרה הערב (שלישי) במילאנו, כשהאלופה הישראלית נכנעה 92:88 וכבר בעוד שלושה ימים מחכה לה משוכה אולי אפילו קשה יותר – ברצלונה החזקה. כמו כן, עוד בצד הפחות חיובי עבור הצהובים – סקוטי ווילבקין נפצע בדקות האחרונות וירד מהפרקט רק בעזרת חבריו.

יאניס ספרופולוס סיפר: “אני חייב לומר שהערב היה משחק יורוליג ברמה מאוד גבוהה, בין שתי קבוצות שיש להן איכות. זה קשה להפסיד משחקים, אבל אחרי המשחק בירכתי את השחקנים שלנו בגלל רוח הלחימה שהם הראו. זה היה חשוב מאוד שכל פעם שמילאנו לקחו את היתרון לא ויתרנו וחזרנו למשחק. יש למילאנו הרבה שחקנים מנוסים, אבל הראינו הרבה אופי ורוח לחימה ואני חושב שטיפול בכמה פרטים קטנים, הגנתיים והתקפיים ויכולנו להוציא יותר מהמשחק הזה. כמובן שעם הסטנדרטים שלנו דבר החשוב ביותר במשחק הוא ההגנה שלנו ואפשרנו הרבה נקודות, ואם רוצים לנצח בחוץ במיוחד קבוצה כמו מילאנו צריך לשחק הגנה טובה יותר, לכן אנחנו ניקח נשימה עמוקה ונמשיך הלאה”.

ג'ייק כהן מאוכזב (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן מאוכזב (איציק בלניצקי)

ג'ייק כהן אמר: “זה מאכזב להפסיד, אבל מילאנו קבוצה טובה, במיוחד בבית, ולכן אני חושב שעשינו עבודה טובה ונלחמנו. היו פעמים שהיינו בפיגור גבוה והדברים נראו לא טוב עבורנו, אבל המשכנו לשחק, הורדנו את הפער והמשחק הוכרע על הפוזשנים האחרונים. יש הרבה דברים חיוביים שאפשר לקחת מהמשחק הזה אבל כמובן שיש לנו גם מה ללמוד. אני בטוח שהחבר’ה יעשו את זה, יישארו עם הראש מורם וילמדו וזה עדין יהיה צעד חיובי קדימה עבורנו. זה תמיד נחמד שהאוהדים שם כדי לתמוך בנו זה חשוב לנו”.

טיילר דורסי: "אני גאה בדרך שכולם נלחמו עד הסוף כי זה היה משחק חוץ קשה, עשינו כמה טעויות פה ושם במהלך המחצית הראשונה, אך המשחק הוכרע על הפרטים הקטנים ובסוף היה חסר לנו עוד קצת. בכל אופן, יש לנו עוד משחק ביום שישי אז אנחנו צריכים לשכוח מהמשחק הזה ולהתאושש מהר”. טאריק בלאק הוסיף: “זה היה משחק קשה וקרענו בו את התחת, אנחנו צריכים לתקן מספר דברים ולשחק חכם יותר ואז המשחקים מתפתחים אחרת, התוצאה היא לא מה שרצינו אבל אנחנו נתאושש”.