מכבי תל אביב הגיעה הערב (שלישי) למילאנו אחרי ניצחון מרשים על באסקוניה ואחרי שהרבה זמן לא ניצחה בספרד וכשהיא בשיא כושרה. אכן גם במילאנו יש קבוצה חדשה וחזקה, ואטורה מסינה מחולל את השינוי הגדול אצל האיטלקים ואף החמיא לצהובים לפני המשחק, אבל המאמן התכונן כראוי לתוכנית משחק שעשתה צרות לאלופה הישראלית. 

ספרופולוס חרג היום ממספר עקרונות שבהם נקט במשחקים האחרונים – קודם כל שינוי בחמישייה גם בגלל העדרו של עומרי כספי. ג’ייק כהן ואלייז’ה בראיינט ביחד עם טאריק בלאק, סקוטי ווילבקין ונייט וולטרס עלו בחמישייה, אבל בניגוד למשחקים אחרים ועם התכנון המוקדם שיובל זוסמן ינסה לשמור על סרחיו רודריגס, לבסוף הרוטציה וחילופי השחקנים היו אחרים.

שחקני מכבי ת"א (אלעד גולדשטיין) (מערכת ONE)שחקני מכבי ת"א (אלעד גולדשטיין) (מערכת ONE)

בנוסף, דני אבדיה שותף הרבה, יותר מכל משחקי החוץ, ועשה עבודה לא רעה, כשזה בא על חשבון ג’ון דיברתולומאו ולכן יותר מדי דקות בחצי הראשון ווילבקין חזר לעמדת הרכז וזה יצר בעיה. מילאנו היא בעצם שתי קבוצות שונות – יש מילאנו עם רודריגס ומילאנו ללא רודריגס, ולמרות שהיא קבוצת קליעה טובה מהשלוש, הרי שבשלב מסוים הקבוצה באדום החליטה בהוראת מאמנה לחדור פנימה ולנסות להשיג הרבה סלים בתוך הצבע, כולל סחיטת 24 השניות. מעבר לכך, לפחות בחצי הראשון מכבי חזרה להגנת החילופים שלא הייתה מוצלחת כל כך, אך לעומת זאת הופתעתי לראות את מייקל רול מנסה לשמור על ווילבקין, כי אין לרול כישורי הגנה לעצור את על הגארד הצהוב ובטח לא בכושרו הנוכחי והמצוין של ווילבקין.

ספרופולוס במהלך מוצלח מאד החליט להתמודד עם משחק הכוח בצבע של האיטלקים ועבר להרכב שהוא לא משתמש בו הרבה, בעצם מאז המשחק הראשון בחימקי מוסקבה – קווינסי אייסי, אות’לו האנטר וטאריק בלאק, וביחד עם דיברתולמאו בעמדת הרכז האלופה הישראלית חזרה למשחק ואף הובילה בנקודה הפרש עם תחילת הרבע הרביעי. עם זאת, מכבי ת”א נרדמה קצת בהגנה ומילאנו עם שלוש שלשות פתחה שוב פער של עשר נקודות ושוב ספרופולוס הגיב, אבל הפעם האיטלקים ידעו לשמור על ההובלה ולא איבדו את המשחק עד לסיום.

ווילבקין נלחם(אלעד גולדשטיין, מכבי ת"א) (מערכת ONE)ווילבקין נלחם(אלעד גולדשטיין, מכבי ת"א) (מערכת ONE)

ווילבקין עמד במספרים שלו וחיכה לעוד שחקנים שיגיעו לתפוקה שלהם, כי בכל הניצחונות המרשימים חלוקת הנקודות הייתה מצוינת. לאחר מכן, מכבי ת”א עברה להרכב של ווילבקין ודורסי ביחד, יצרה שלשות ושוב צימקה את התוצאה, אבל מצד שני אייסי שמר על רודריגס ולואיס סקולה הוזנח וקלע מהשלוש. השמירה של אייסי על רודריגס שיבשה קצת את משחק של מילאנו והמשחק הצמוד המשיך, אבל המארחת ידעה למצוא חוסר התאמות בהגנה של היריבה מישראל.

אלופת ישראל שיחקה היום נגד אחת הקבוצות המובילות ביורוליג ובסך הכל מכבי ת”א נמצאת שם ביחד איתה, כשכזכור, אין אף קבוצה בלתי מנוצחת. המאמן היווני ניסה היום הרבה הרכבים והרבה אופציות אבל למילאנו היו גם כן כלים מצוינים – רודריגס, סקולה, ולדימיר מיצ’וב, נמניה נדוביץ’ יחד עם שליטה בקצב המשחק והרבה כוח מתחת לסל. אין למכבי ת”א הרבה זמן כי ביום שישי כבר מחכה לה משחק נגד עוד קבוצה מהדרג הגבוה – ברצלונה. כעת, מה שצריך להדאיג את הצהובים - פציעתו של ווילבקין לקראת הסוף, כי יש זמן קצר להתאוששות, אך לסיכום שוב – למרות ההפסד הקבוצה הראתה שהיא בצמרת קבוצות היורוליג.