מכבי תל אביב סיימה הערב (חמישי) עוד משחק ביתי בהיכל, ושוב עם תצוגת תכלית נהדרת. עם סיום הניצחון על אולימפיאקוס בשבוע שעבר, יאניס ספרופולוס החל להתכונן לקראת השבוע  הקרוב בידיעה שהוא יהיה שונה לחלוטין מהעומס של השבוע הקודם שכלל משחק ליגה חשוב נגד ירושלים וניצחונות על פנרבחצ’ה בבית ועל היוונים בחוץ. ובכן, יאניס והקבוצה כולה עלו בדרגה ברמת המשחק, ועכשיו היה צריך להוריד את השחקנים לקרקע, לא להיגרר לזלזול לא בנהריה ולא באלבה ברלין, ומצד שני לשמור על הכושר הנהדר שבו נמצאת הקבוצה.

למשחק הגיעה אלבה ברלין עם מאמנה הוותיק והטוב אאיטו. נכון, היא לא מהקבוצות הטובות ביורוליג והיא עד עכשיו עם ניצחון אחד, אבל היא לא ויתרה באף משחק ולא הובסה באף משחק והייתה לה הגרלה קשה. עם כל זה, מכבי תל אביב עם משחק הגנה מצוין ועם משחק התקפי לא פחות טוב הרשימה. זה נראה קל, אבל זה הגיע כתוצאה של הגנה מצוינת שהורידה את הקבוצה הגרמנית מממוצע הנקודות שלה בצורה מכריעה, ומצד שני הכושר הטוב שהקבוצה מפגינה בהתקפה הן מבחינה קבוצתית והן מספר שחקנים שנמצאים בכושר אישי מצוין.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)

החמישייה הראשונה שביסס יאניס ספרופולוס מתגבשת ומשפרת את התאום שלה. בלאק הסנטר הפותח, אבל כבר ברור שאות’לו האנטר קם בצורה מצוינת מהספסל ואין אף ירידה בתפוקה של העמדה הזו ואולי אפילו יש עלייה ברמה. יאניס שומר על כל שחקניו בחלוקת הדקות בהרצת התרגילים, אבל אין ספק שווילבקין שנמצא בכושר מצוין מקבל המון מצבי קליעה, כאשר וולטרס ודיברתולומאו משחקים בעמדת הרכז. בנוסף לניהול משחק ההתקפה, הם שומרים מצוין ולוחצים על הגארדים של היריבה וגורמים להם לאבד זמן בהובלת הכדור. כמו כן, הם גורמים להם לאיבודים שמוציאים את הצהובים להתקפות מתפרצות או להתקפות במשחק עומד, עם הנעת כדור והובלת הכדור למקומות הנכונים. על כל צורת הגנה שבה נוקטת היריבה, אלופת ישראל המאורגנת והמאומנת מוצאת פתרון.

כספי, בדקות שלו על המגרש, משקיע המון אנרגיה, יוצא להתקפות מתפרצות וכאשר הרכזים לא מוצאים פתרון הם מקבלים עזרה ממנו בעמדה ארבע. הפורוורד גם עושה באלגנטיות הרבה נקודות קלות ומרשימות ממשחק הלואו-פוסט. דורסי ואלייז’ה בראיינט עושים עבודה מצוינת וקשה להביא עזרה מהם, כי באם אתה עוזב אותם אתה נענש. הייתה היום תצוגה התקפית נהדרת של דיברתולומאו בשנה השלישית שלו במכבי ת”א, הוא סוף סוף קיבל הכרה, עולה למגרש ללא שום פחד וקולע מצוין מהשלוש. בנוסף, הוא מוביל את התקפת הצהובים עם קצב מהיר, מחלק כדורים לאן שצריך וקולע נפלא. אין כל ספק שזו השנה הטובה ביותר שלו ביורוליג.

ווילבקין, בראיינט והאנטר חוגגים (איציק בלניצקי)ווילבקין, בראיינט והאנטר חוגגים (איציק בלניצקי)

מכבי ת”א יוצאת עכשיו לשלושה משחקי חוץ רצופים וקשים והיא יוצאת אליהם קבוצה אחרת. נכון, האלופה תפגוש במגרשי חוץ קבוצות טובות יותר מאלבה, אבל החבורה של ספרופולוס יכולה להאמין בעצמה. נכון שההיערכות למשחקים האלה תהיה אחרת, אבל מכבי ת”א בכושרה הנוכחי יכולה לעבוד ולהשיג ניצחונות חוץ, גם אם כי היא יוצאת למשחקים קשים מאוד. ההתחלה ביום שישי הבא בבאסקוניה, והקבוצה הרבה מאוד זמן לא ניצחה בספרד, והגיע הזמן לעשות זאת.