ללא סקוטי ווילבקין ואותלו האנטר שינוחו ואחרי שני ניצחונות רצופים ומרשימים ביורוליג, מכבי תל אביב תשוב הערב (שני, 21:05) לליגה המקומית כשתארח את עירוני נהריה של דני פרנקו במסגרת המחזור החמישי בליגת ווינר סל. הצהובים רוצים להמשיך את המומנטום החיובי מבחינתם בכל המסגרות ולהשיג את הניצחון השמיני ברציפות. 

יהיה זה המשחק השני בין הקבוצות במסגרת העונה הנוכחית כשבטרם פתיחת הליגה נפגשו במסגרת חגי גמר גביע ווינר והיו אלו חניכיו של יאניס ספרופולוס שיצאו עם ידם על העליונה עם 65:76 על הסגולים. בשורות נהריה משחק מי שגדל במועדון הצהוב ואף שימש כקפטן הקבוצה, איתי שגב שחתם הקיץ בקבוצה הצפונית אחרי שנתיים במכבי ראשון לציון. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דיוויד בלאט מתארח אצל אופירה וברקוביץ'

״היה משחק טוב מול אולימפיאקוס, נצמדנו לתכנית המשחק, עשינו הגנה טובה ותמיד הייתה לנו התקפה טובה. זה מה שצריך לעשות עד הסוף, אבל כבר שכחנו את המשחק הזה כי עכשיו יש לנו משחק חשוב מול נהריה", אמר ספרופולוס, ״זו קבוצה טובה, שיחקנו מולם בגביע ווינר. אנחנו מכירים אותם והם אותנו. עכשיו כל תשומת הלב שלנו מכוונת לנהריה. זה משחק בליגה המקומית ואנחנו מכבדים את כל הקבוצות בליגה. אמרתי כבר בשנה שעברה שהליגה הישראלית קשה״.

המאמן הוסיף: ״כל הקבוצות משחקות טוב ואם לא תשחק טוב, תפסיד. חשוב להתאים את עצמנו אחרי שני משחקי יורוליג ולהיות מוכנים מנטלית. ההגנה שלנו עובדת טוב. יכולנו להימנע מעוד כמה סלים, אבל גם הקבוצה מהעבר השני משחקת. אני חושב שאנחנו צריכים להתמקד עכשיו יותר בהגנה, לשמור על הקצב ושיתוף הפעולה ההגנתי בינינו״.

מכבי עד כה טרם הוכנעה בליגה המקומית כשרק במחזור האחרון השיגה ניצחון מרשים במיוחד על היריבה המושבעת, הפועל ירושלים בניצוחו של סקוטי ווילבקין שקלע 26 נקודות וכאמור ייעדר מול הצפוניים. מאזן המפגשים עד כה בעונה הסדירה בליגה עומד על 39 משחקים, כאשר נרשמו 34 ניצחונות לזכותה של מכבי תל אביב, לעומת חמישה של נהריה בעוד רק בעונה שעברה השיגו הצהובים סוויפ על היריבה הסגולה עם שלושה ניצחונות.