בגיל 26, אלכס המילטון הספיק לשחק בליגת הפיתוח של ה-NBA, ליטא וישראל. השחקן שהצהיר בעבר כי הוא רוצה להגיע לליגה הטובה בעולם חווה, עונה נהדרת ובגרסה הנוכחית של מכבי ראשון לציון לא פוחד לדבר אפילו על אליפות. 

לפני המשחק הערב (ראשון, 18:30) מול הפועל ירושלים, הוא מספר בראיון מיוחד ל-ONE על החברים לקבוצה ומה לטענתו יכול להפוך את נועם דוברת לשחקן הישראלי הכי טוב שיצא אי פעם מישראל. את החודשיים האחרונים העביר המילטון בעיקר בשינה אבל לא רק, וברגע של כנות אבסולוטית מדבר גם על החששות העתידיים. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: מאזני הכוחות השתנו בלי הקהל

אתה יכול לשתף אותנו מה עבר עליך בחודשיים האחרונים, האם פיתחת תחביבים קיימים? מצאת חדשים?
"ישנתי הרבה, עשיתי מתיחות, ראיתי נטפליקס וזהו".

איזה סדרות?
"אני רואה עכשיו את הרשימה השחורה, יש משהו חדש בכל יום כך שזה מעסיק אותי, ושמעתי שיש שבע עונות כך שיש לי הרבה זמן לצפות בה". 

האם הציפיות לאחר חידוש הליגה גבוהות מאלו שהיו לפני?
"אני לא יודע, צוות האימון שלנו הסביר לנו כבר מההתחלה שאנחנו הולכים להיות קבוצה בקליבר של אליפות, כבר מהיום הראשון רצינו להיות אלופים, תכננו להיות אלופים כך שעכשיו כשאנחנו בפיינל פור, אנחנו צריכים לנצח שני משחקים כדי לגרום לזה לקרות. המטרה נמצאת מולנו ואנחנו צריכים פשוט להוציא לפועל". 

שחקני מכבי ראשל"צ (עמרי שטיין)שחקני מכבי ראשל"צ (עמרי שטיין)

הפועל ירושלים ומכבי תל אביב ידועות בתור קבוצות שבמעמדי פיינל פור היו רגילות להינות מיתרון ביציעים, דבר שהשנה לא יקרה, אתה רואה בזה יתרון?
"המצב בו אנחנו נמצאים הוא מטורף, אבל אני ניזון מהאנרגיה של הקהל כשהוא נמצא וזה לא משנה אם מדובר באוהדים שלנו או אוהדי היריבה, כך שמספיק שמישהו צועק עליך ומנסה לדרבן אותך לשחק חזק יותר וללכת חזק יותר עבור משהו כמו האליפות או כשיש משהו חשוב אחר שנמצא על הכף.....באמת שאני לא יכול להסביר את זה, כך שאני לא באמת רואה יתרון, קשה לענות על שאלה כזו כי עבורנו השחקנים זה קשה מספיק להיות כאן נעולים בבית כל היום, מבחינת המצב המנטלי שלנו, וכמו שראיתם היו כאלה שהיו מאוד מתוסכלים וזה לא היה נראה טוב. אנחנו פשוט כאן ומנסים לעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים לסיים חזק ולא משנה מה עם האוהדים". 

האם ההשתתפות השנה ביורוקאפ, למרות שלא הייתה טובה כל כך מבחינת התוצאות, עשתה אתכם טובים יותר וחישלה אתכם?
"בוודאי שכן, היורוקאפ הכין אותנו, במיוחד את השחקנים שלא שיחקו בתחרות אירופית בעבר, זה הראה להם מה קורה באירופה וכמה חזק הם צריכים לשחק וכמה הם צריכים להיות מוכוונים, בזכות זה הגענו למקוות מסוימים העונה וזו אחת הסיבות לכך שאנחנו במקום השלישי העונה בישראל. יש סיבה לכך שאנחנו במקום השלישי ואנחנו מנסים להוכיח את זה כל פעם שאנחנו עולים על הפרקט ומשחקים".

מה השפעתה של הכימיה הקבוצתית והעובדה שיש מאמן מנוסה כמו גיא גודס? 
"זה שיש מאמן כמו גיא שמבין מה השחקנים שלו עוברים, מבחינת הנסיבות ומהרגע שהגענו הנה פשוט התחברנו ואמרנו שאם אנחנו כבר כאן אז בואו ננסה לזכות באליפות, זה הדבר בו התמקדנו מהיום הראשון, ובזה אנחנו מתמקדים הערב. השחקנים בקבוצה קרובים, עוז בלייזר הקפטן של הקבוצה הזמין אותנו אליו הביתה, היינו אצלו בבית לארוחת ערב בחג ההודיה, אבל אנחנו תמיד עושים דברים כקבוצה ומנסים לערב את כולם בפעילויות של הקבוצה".

גיא גודס ועוז בלייזר (אורן בן חקון)גיא גודס ועוז בלייזר (אורן בן חקון)

איפה אתה הכי מרגיש את ההשפעה שלו?
"הוא מאוד רגוע כמוני, לא רואים אותנו משתוללים וצועקים יותר מדי, אבל איתו כשהוא נשאר רגוע ובמצבים מסוימים הוא לא נותן לנו לראות שהוא מזיע מלחץ, ואנחנו מאמצים את אותה המנטליות כשהדברים הופכים קשה יותר אנחנו שומרים על ראש מורם ולהאמין בעצמנו". 

התקופה בראשון לציון הפכה אותך לטוב יותר? ובאיזה אופן?
"אין ספק, המאמן גיא הביא אותי לכאן בערך באותה התקופה שהוא קיבל את המשרה, הוא שם את הכדור בידיים שלי וסמך עלי שאעשה את מה שאני עושה, הוא ידע איזה סוג של שחקן אני ושם את הכדור בידי ואמר לי פשוט לשחק, כך שכשיש לך מאמן שמאפשר לך לעשות את זה עוזר לך, וראשון נתנה לי את ההזדמנות את זה". 

האם דריל מונרו הוא המנטור של החבר’ה הצעירים בקבוצה?
"אין ספק שהוא המנטור, העובדה שהוא השחקן המבוגר ביותר מביאה איתה סוג פוקוס, ואם יש שחקנים שפתאום מאבדים כיוון באימונים אז הוא לא נותן להם ואין ספק שהוא מרכיב חיוני בקבוצה שלנו, ויש לו DNA של אליפות וכשדריל משחק טוב, אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה". 

דרל מונרו ואלכס המילטון (עמרי שטיין)דרל מונרו ואלכס המילטון (עמרי שטיין)

בתקופה שקדמה לווירוס הקורונה, הפועל ירושלים נראתה כמו אחת הקבוצות הכי מוכשרות ואולי הכי טובה בליגת האלופות, לאחר השינויים שבוצעו בסגל הקבוצה האם שתי הגרסאות הללו ברות השוואה מבחינת החוזק והכימיה?
"זו קבוצה שונה לחלוטין מזו שהייתה לפני הקורונה, אבל הם עשו עבודה טובה מבחינת חילופי השחקנים שקרתה בגלל המגפה, יש להם את ג’רמי פארגו שהחליף את ג'ייקובן בראון והשאר פשוט הרימו את הרמה כדי לכפות על חסרונו של טיישון תומאס, הם עדיין קבוצה טובה והם יגיעו למשחק מוכנים להילחם, ואני חושב שיש להם שם את אותה המנטליות כמו שיש אצלנו שאם אנחנו כבר כאן אז ננסה כבר לזכות באליפות כך שכשיש שתי קבוצות עם אותה המנטליות, המשחק יוכרע פשוט על ידי זו שתרצה את המשחק הזה יותר". 

אתה משחק עם נועם דוברת שנחשב לגאון עם ממוצע ציונים גבוה ביותר וסיים תיכון שנה קודם, מוכשר אתלט. איפה התקרה שלו?
"התקרה של נועם גבוהה מאוד, אבל הוא לא נמצא במצב תקיפה כל הזמן וברגע שהוא נכנס למצב תקיפה כולם רואים שהוא יכול לשחק את המשחק, יש לו איי קיו גבוה, כמו שאמרת הוא גאון. אם תהיה לו את המנטליות של ים (מדר, הפועל תל אביב), נועם יוכל להיות אחד השחקנים הכי טובים שיצאו אי פעם מישראל. אבל הוא צריך את המנטליות של ים.

זה כמו לומר המנטליות של דני אבדיה שניהם "רוצחים" על הפרקט.
"כן, אבל ים שונה, לא אכפת לו מי נמצא על הפרקט, ים הוא מזן אחר, דני טוב אבל ים.... אני אוהב את המנטליות שלו".

דני אבדיה עם הכדור, ים מדר איתו (רדאד ג'בארה)דני אבדיה עם הכדור, ים מדר איתו (רדאד ג'בארה)

חזרה למשחק מול ירושלים הערב, איפה נקודות החוזק של ירושלים? מעבר מהיר הנעת כדור במעבר? משחק הריצה?
"הסבלנות שלהם והדרך בה הם משחקים בהתקפה, השחקנים הגבוהים שלהם משחקים היטב יחדיו, יש להם קלעים שיכולים לרווח את המשחק כך שברגע שכולם נרתמים ועושים את מה שהם נדרשים לעשות כקבוצה, זה הופך קשה יותר לעצור אותם, אבל אנחנו מרגישים שיש לנו תכנית משחק, ואנחנו נעשה את מיטב יכולתנו כדי להוציא את התוכנית הזו לפועל ונקווה שזה יביא לנו את הניצחון". 

שיחקתם נגד ירושלים כבר חמש פעמים העונה, והפסדתם להם בכולם, עד כמה זה יושב לכם בראש?
"כן, אבל אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לנצח אותם, ולא משנה מה קרה בעבר מדובר במשחק אחד הערב, ואם ננצח נעפיל לגמר, כך שמה שקרה בעבר כבר לא משנה". 

אתה רואה בזה יתרון?
"אפשר לומר שזה יתרון קטן, כי הם לא רוצים שכל הניצחונות האלו יהיו לחינם, ואם אנחנו מנצחים את המשחק אז ניצחנו את הכי חשוב, אנחנו נשחק פשוט בחופשיות ומה שיקרה יקרה". 

אלכס המילטון מול הפועל ירושלים (אורן בן חקון)אלכס המילטון מול הפועל ירושלים (אורן בן חקון)

ניצחתם גם את מכבי פעמיים בבית העליון, במידה ותעפילו לגמר האם אותם תרצו לפגוש בגמר? 
"החבר’ה בחדר ההלבשה מוכנים לשחק, אנחנו מאמינים אחד בשני ואנחנו נצא למלחמה יחדיו, כך שניצחון או הפסד, אנחנו הולכים להילחם".

בהסתמך על מה שקרה בחודשיים האחרונים איך אתה חושב שהעונה הבאה תיראה מבחינת הגבלות וכו'? עונה שלמה היא הרי כמעט 10 חודשים.
"אני לא יודע, אבל אם לא ינסו לעשות משהו... אני יודע שהבריאות היא הדבר החשוב ביותר אבל להיות הרחק מהבית למשך 10 חודשים ולא להיות מסוגל לחוות את העונה עם אוהדים, ולהסתובב רק למטרת קניית מצרכים כדי לאכול.....בכל הכנות אני לא חושב שאני יוכל לעשות את זה. אני לא יודע אם ישנם שחקנים נוספים שמרגישים אותו הדבר, או שהם עם מנטליות זהה והם פשוט לא אומרים את זה אבל אני בטוח שיש כמה שחושבים כך".