הכדורסלן שלומי הרוש, הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב תביעה בסך של 846,837 שקל, נגד מועדונו לשעבר הפועל חולון. בתביעה שהוגשה על ידי עורכי הדין ערן דגן ואיציק אבישר, טוען הרוש לפיצויי פיטורין, פיצוי בגין פיטורין שלא כדין ופיצויי בגין הפרת הסכם העסקה. בנוסף, דורש השחקן לקבל הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין. 

הרוש בן ה-33, ששיחק בחולון במשך תשע עונות והיה אחד השחקנים הבולטים במועדון עד שהקבוצה הודיעה על שחרורו, טוען בין השאר כי היה: "’לוחם’ המקריב את כולו עבור הצלחת הקבוצה  לפני הצלחתו המקצועית האישית, ‘בשר מבשר הקבוצה’ יקיר אוהדיה ומי שנחשב בעיניי רבים כ’סמל’ הבלתי מעורער של הקבוצה. לאמור, הכדורסלן המזוהה ביותר עמה".

שלומי הרוש (שחר גרוס)שלומי הרוש (שחר גרוס)

הרוש טוען שהחוזה מול עם חולון שונה, כפי שהוא מציין בתביעה, מבלי שידע: "מדובר בחוסר תום לב משווע, תוך הטעייתו ביודעין ובזדון ובניגוד מוחלט לכוונת הצדדים, כפי שהשתקפה מהסכמיו הקודמים של התובע. הנתבעים הוסיפו לעצמם אופציה להביא את ההסכם לסיומו, לצד האופציה שהוקנתה לתובע בלבד, החל מעונת הכדורסל 2016/2017, ואם בכך לא די, אף השמיטו את שמו של איתן לנציאנו מההסכם והותירו את שמו של שלמה אייזיק בלבד”.

איתן לנציאנו (שחר גרוס)איתן לנציאנו (שחר גרוס)

יו”ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, מסר בתגובה לדברים: “זה יום עצוב לי אישית ולהפועל חולון ואוהדיה בכלל, ששחקן שקיבל כאן מעמד של אליל נותן ליועצי אחיתופל למחוק תשע שנים של הערכה וכבוד הדדי, שלא פעם חרג משמעותית מהנורמה הכללית בענף הכדורסל. קראתי ברפרוף את טענותיו ההזויות באמצעות עורכי דינו, גם אם יצליח באיזו דרך לקבל סכום כזה או אחר, מה שלא נראה לי שיקרה, זה לא ימחק את העלבון האישי שלי ושל שלמה אייזיק, שיועציו של השחקן מנסים בכל דרך לשרבב  לעניין. מיותר לציין כמה מאמץ עשינו בחולון לשמור עליו כעל ‘אתרוג’ שאסור לגעת”.

עוד הוסיף יו”ר חולון: “נזכיר את המסע ברחבי העיר לגייס כספים על מנת להחזיר אותו מאילת או את העובדה שבתחילת העונה הקודמת, בזמן שהיה ללא חוזה, כפינו אותו על המאמן, שלא בטוח ששמח על כך, וכל זאת רק בגלל הרצון לשמור על שחקן שחולון היתה לו כבית. חבל שלא למד משחקנים אחרים שעזבו מועדונים אחרי הרבה שנים ונפרדו בצורה מכובדת ויפה. עצוב שתמיד הצד הנותן בסופו של דבר הוא גם זה שנפגע. מטרידה מאוד חוסר האכפתיות והזלזול במועדון שנתן לשחקן הרבה יותר ממה שהוא נתן למועדון. אני עוד חשבתי שישנם שחקנים שלא הכל כסף אצלם, מה שמוכיח סופית שעידן הסמלים נגמר מזמן וזאת ההוכחה לכך".

הפועל ב"ש מוחצת 80:104 את נהריה