קבוצות הכדורסל ומנהלת הליגה בכדורסל דורשות לקבל מהמדינה פיצוי של כ-94 מיליון ש”ח כתוצאה מנזק נגיף הקורונה שגרם להפסקת הפעילות של הליגה ושל הקבוצות המשתתפות בגביעי אירופה השונים.

זה מורכב מסך של כ-80 מיליון ש”ח של קבוצות הכדורסל, וזה כולל את קבוצות מכבי ת"א והפועל ירושלים שכמובן התקציבים שלהן בהרבה יותר גדולים משאר המועדונים. הנזק הישיר לטענת המנהלת עומד על כ-12-14 מיליון ש”ח, כשזה כולל טוטו, ספונסרים, זכיין שידורים ועוד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שאקיל רכש נמרים הביתה וספג ביקורות קשות

כמו כן, המנהלת העבירה למשרד הספורט מסמך המפרט את הנזקים הכספיים שנגרמו לכדורסל הישראלי בעקבות השפעת הנגיף וכעת במנהלת מצפים שהמדינה תפצה על כך. יש לציין כי הכדורסל הישראלי עלול להיכנס למשבר גדול, כאשר יש מספר בעלי קבוצות שעסקיהם האישיים נפגעו קשה בגלל המשבר, והם עשויים למצוא את עצמם בסיטואציה שלא יהיה להם כיצד לעזור בעונה הקרובה לקבוצות שהם מחזיקים.

לכן, לעזרה מהמדינה יכולה להיות השפעה קריטית גדולה על מה שיקרה בעתיד. בנוסף, גורמים בכדורסל הישראלי אמרו ל-ONE: "אל תתפלאו אם בעונה הקרובה יהיו מספר קבוצות שלא יוכלו לפתוח אותה כי יהיו כמה בעלי קבוצות שיצטרכו לעזוב ולא יוכלו יותר לעזור ולסייע בכסף. לכן יש סכנה קיומית למספר קבוצות בכדורסל הישראלי”.