מכבי תל אביב יצאה הערב (חמישי) למשחק חוץ במדריד נגד ריאל והפסידה ממש ברגע האחרון. הספרדים נמצאים כרגע בכושר טוב ונראו כבר לפני המשחק כקבוצה שעשתה רק שני שינויים בחמישייה, ולכאורה היא כרגע אולי הקבוצה הטובה ביותר ביורוליג. הצהובים חזרו ממוסקבה אחרי ההפסד מול חימקי ורצו לעשות את המקסימום מבחינתם, ועדיין הם מחפשים ללמוד על עצמם. 

למרות זאת, החבורה של ספרופולוס נראתה משוחררת ושיחקה משחק טוב בהרבה מהשבוע שעבר. עומרי כספי שחלה בשעות שלפני המשחק נעדר, וזה דרש מספרופולוס לקבל החלטות. היווני נאלץ להתחיל עם חמישייה שעוד לא התחילה אף משחק, כשקווינסי אייסי עלה בעמדה מספר 4 ביחד עם טאריק בלאק, סקוטי ווילבקין, נייט וולטרס ויובל זוסמן. מכבי תל אביב הראתה הרבה רצון, אגרסיביות בהגנה, וסבלנות התקפית, אבל לפעמים יתר כדררת תוך כדי המחצית הראשונה, בעיקר על ידי דורסי ו-וולטרס.

אותלו האנטר עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)אותלו האנטר עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)

שחרורו של ווילבקין מעמדת הרכז הביאה אותו לעמדה האמיתית שלו, והוא הציג משחק מצוין, מהטובים שאני זוכר. ספרופולוס הקטין את הרוטציה ועשה הכול כדי לנצח במשחק, ולמערכה נכנס האנטר בגלל עבירה שנייה במתכוון של בלאק, וכמו כן בוצעו מספר חילופים בעמדת הרכז, שיש עליה סימני שאלה. וולטרס עשה די מהר שתי עבירות מהירות, ודורסי שנכנס מראה יותר רצון לעשות נקודות ולשחק אינדיבידואלי מאשר להפעיל את הקבוצה.

מאמציו להוכיח את עצמו בהגנה גרמו לו לעשות עבירה לא ספורטיבית, ואז ספרופולוס הכניס את שני מצטייני החצי הראשון, קודם כל דיברתולומאו שהערב נכנס מוקדם לעומת השבוע שעבר במוסקבה והוכיח שיש על מי לסמוך, ולאחר מכן אלייז’ה בראיינט המצוין והשקט, שצובר נקודות בחסד ומרוויח הרבה ריבאונדים בהתקפה. באופן כללי, הוא עשה משחק מצוין וצריך לזכור שזה רק משחקו השני ביורוליג, ועוד במדריד.

ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)

במחצית השנייה, אבדיה עלה בחמישייה. זוסמן אמנם עלה במחצית הראשונה, אבל היום בצדק לא היה זמן לניסיונות, אלא צורך בניהול המשחק כדי לנצח, ולכן דקות המשחק שלהם היו מצומצמות. מכבי ת”א החלה מצוין את הרבע השלישי ורצה להובלה עם הגנה מצוינת קבוצתית, שעצרה את טבארס שפתאום נראה לא מאיים כל כך עם ה-2.16 מטרים שלו, ודווקא ג’ורדן מיקי המצוין עשה יותר בעיות לצהובים מתחת לסלים.

האורחת נראתה מרוכזת ומוכנה למשחק. המשמעת הטקטית הייתה טובה, ומכבי ת”א התקיפה את החולשות בהגנה של ריאל מדריד. מצד שני, ג’יי סי קרול נכנס לפעולה והשחקן הוותיק הזה, למרות שקיבל שומרים טובים מולו, הצליח במספר שלשות להשאיר את ריאל בתמונה, ובעיקר את סל הניצחון במצב שוויון 2.5 שניות לסיום במהלך שאולי היה צריך לבצע עבירה ולשלוח אותו לקו, אבל זו החלטה מאוד קשה (במצב של 2 הפרש לשלוח שחקן יריב כזה, קלעי פאולים מהטובים ביורוליג, לקו). אגב, גם ג’ייק כהן הציג מספר דקות יוצאות מהכלל בעמדה 4.

ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)

בסך הכול, קשה לומר ולכתוב שמכבי ת”א צריכה להיות מרוצה אחרי הפסד אכזרי שכזה, אבל הקבוצה רשמה היום במגרש קשה נגד הקבוצה המצוינת של ריאל מדריד תצוגת כדורסל טובה, עם משחק קבוצתי משופר, עם שימוש יוצא מהכלל בנקודות החוזק שלה. ווילבקין, בראיינט, דיברתלומאו ובלאק. לגבי האחרון, חבל שחזר היום לבצע יותר מדי עבירות תוקף או לא ספורטיביות, והוא צריך להיגמל מכך.

גם האנטר הוא שחקן עם ניסיון ביורוליג, גם ניהול המשחק של המאמן היה טוב וללא חשבון חוץ מהשאיפה לנצח. משחק והפסד כזה יכול לשבור אותך ומשחק כזה יכול לדחוף אותך קדימה. הליגה עדיין ארוכה, ובשבוע הבא מגיעה לכאן הכוכב האדום בלגרד שסגנון משחקה שונה לחלוטין, ואת המשחק הזה צריך לנצח. מה עוד כאשר רואים שקבוצות שלא ספרו אותה ביורוליג מנצלות את מגרש הבית, וכדי להצליח ביורוליג קודם צריך לשמור על הבית.

סקוטי ווילבקין עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)סקוטי ווילבקין עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)