הפועל חולון סיימה את עונת 2019/20 אמש (חמישי) בתחושת החמצה. לאחר התבוסה במשחק השני של רבע גמר הפלייאוף, חניכיו של עמית שרף הגיעו למשחק 3 ונלחמו לכל אורכו, רק שבסופו נותרו עם המחמאות והפועל גלבוע/גליל נותרה עם הכרטיס השלישי לפיינל פור אחרי 82:87 גדול. הטעם החמוץ נובע כמובן מאכזבה לאחר ההדחה, כאשר בקבוצה אמרו: “היינו טובים יותר עד החמש דקות האחרונות שבהן קפאנו”.

עם חידוש הליגה, בחולוניה היו צריכים להתמודד עם המון בעיות, בסופו של דבר הסגולים צהובים הצליחו להעמיד סגל וסיפרו כי הם מרוצים מהאנרגיות והתחושות בקרב השחקנים, כולם נאלצו לעשות ויתורים אם זה מבחינת השכר ואם זה מבחינת המשפחות. המועדון שנאלץ לחוות חבלי לידה מאוד קשים עם חזרת הליגה.

אחרי 9 שנים: גליל מנצחת ועולה לחצי הגמר

לצד תחושת האכזבה, בחולוניה מנסים להסתכל על העתיד ומהבחינה הזו ישנן לא מעט בעיות, ישנם כרגע רק שלושה שחקנים תחת חוזה והם למעשה הישראלים הבכירים – גיא פניני, יוגב אוחיון ושלומי הרוש. בקבוצה בינתיים החלו בתהליך ראשוני של בחינת השוק ובחינת מועמדים, אך בד בבד מנסים להתאושש מהמהלומה שספגו עם עזיבתו של טי ג'יי קליין.

בקבוצה מספרים כי מאוד רצו להשאיר את השחקן שגם כך החזיק בחוזה לעונה הבאה כאשר לשני הצדדים הייתה אופציית יציאה, ברגע שהגיעה ההצעה מברשה האיטלקית, בחולון לא יכלו לעמוד בדרכו ובלתי ברירה נאלצו להיפרד מקליין. "העזיבה של טי ג'יי טרפה את הקלפים", אמרו במועדון, והוסיפו כי היו מספר תכנונים והעזיבה הזו שינתה את הכל.

טי ג'יי קליין (חגי מיכאלי)טי ג'יי קליין (חגי מיכאלי)

סוגיה נוספת שעולה נוגעת למתאזרחים, שלושה כאלו היו העונה – ריצ'רד האוול, ג'ו אלכסנדר וטי ג'יי קליין. לקראת העונה הבאה שמתקרבת כבר במהרה השוק המקומי בעייתי היות וישראלים בכירים כבר עזבו את הליגה, עתידם של נוספים לוט בערפל, וההיצע המקומי עבור הקבוצות שמתחרות גם באירופה עלול להיות מוגבל או לא בשל דיו מה שמביא את הקבוצה לתמוך את דחיית חוק המתאזרחים.