הפועל גלבוע/גליל כפתה משחק שלישי בסדרה לאחר ניצחון אדיר על הפועל חולון אמש (שני) בגן נר, עם 65:99 מטורף. חולוניה אמנם סיימה את הרבע הראשון ביתרון, אך את אשר קרה אחר כך אף אחד לא יכול היה לצפות. קבוצתו של עמית שרף התפרקה לחלוטין בדרך לתבוסה ממנה יצטרכו לדעת להרים את עצמם לקראת משחק ה-3 שייערך ביום חמישי הקרוב.

כבר לאחר הניצחון על הצפוניים בשישי האחרון, בסביבת המועדון אמרו ששום תוצאה לא תפתיע אותם, כאשר הבינו שחניכיו של ליאור ליובין יגיבו, השאלה כמובן הייתה איך. בסיטואציות כאלו, שברון לב לאחר משחק כמו זה היה יכול להוביל להתפוצצות, ניצחון צמוד ואפילו הפסד, ועכשיו משכיסינו כמעט את כל האופציות האחרות אפשר לדבר על המשחק הנדון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גלבוע/גליל השוותה את הסדרה מול חולון

גם אם לא ידעו בחולון למה לצפות בדיוק, הרי שלדרך בה נראובגן נר בטח שלא ציפו ולא פיללו. בחולוניה לא ברחו מהאמת ואף הודו בה בפה מלא, על בעיית הסייז אותו ניצלו היטב בגלבוע/גליל. הם דיברו על כך מההתחלה, כמו גם על חוסר הרצון לחדש את הליגה, אך בשורה התחתונה – גם אם הפסידו בכל משחקי הבית העליון, דבר שהתקבל עוד איכשהו בהבנה בהתחשב בכל הנסיבות, הפעם נראה שמשהו השתנה. להפסיד אפשר אך גם ישנה דרך וגורמים במועדון סיכמו זאת היטב בשאלה "בסדר להפסיד 10-15, אבל ככה"?.

עמית שרף נכנס לסיטואציה בעייתית בידיעה אך הוא בטח שהגיע אליה עם רצון ועם אנרגיה מתאימה ולא מעט מהניצחון ההרואי בשישי האחרון רשום על שמו. כבר מההתחלה שפת הגוף של שרף שידרה אופטימיות וחדווה, אך לאחר המשחק אליו הגיע בודד למערכה לאור הבידוד אליו נכנס עוזרו גוני יזרעאלי, משהו השתנה, נסדק ואולי אף נשבר, אותו ניצוץ בעיניו נראה היה כבוי, וכל זאת כשבעוד יומיים תחל לה המערכה השלישית והקובעת, זו שבאמת תהיה על עונה שלמה.

עמית שרף (עמרי שטיין)עמית שרף (עמרי שטיין)

לאחר המשחק סיפר שרף על הבעיה המנטלית: "זה מטריד אותנו אבל אנחנו נתמודד עם זה ונדבר על זה וזה מתחיל מפעולות של כדורסל, צריך להתמודד ברמת הכדורסל, צריך לשחק התקפה נכונה ולהגיע לשחקנים הנכונים ולעשות עצירות וזה לא יקרה, אבל ברגע שדברים כאלו לא קורים אתה לא משחק כמו שצריך, אתה צריך באמת להתמודד עם דקות לא טובות ולעשות עצירות ולהילחם על הריבאונד יותר ולקחת כדורים מהרצפה ולשנות את המומנטום מדברים שונים".