צרחות של שמחר ואושר אצל הפועל חולון לאחר הניצחון אמש (שישי) 77:80 על הפועל גלבוע/גליל, ניצחון שגם היה הראשון של הקבוצה מאז שחודשה הליגה. הניצחון אמנם שם את חניכיו של עמית שרף מרחק 40 דקות מהפיינל פור אך מעל לכל הוא הוכיח שוב שכאשר חולוניה צריכה את גיא פניני, יוגב אוחיון ושלומי הרוש, הם שם ובגדול.

לפני שעולים על הפרקט ועוסקים בטקטיקות חשוב להזכיר כי מאז חידוש הליגה חולון ספרה שבעה הפסדים משבעה משחקים, וכאשר מנגד ניצבה קבוצה שסופרת שבעה ניצחונות רצופים הייתה התחושה באוויר כי למרות הנתונים המוקדמים, הסדרה הזאת היא בעלת הסיכוי הגבוה ביותר להגיע למשחק שלישי.

חניכיו של ליאור ליובין ניסו כבר מההתחלה לתקוף את חולון דרך בעיית הגודל שלהם, הדבר כמובן עבד וברבע השלישי גליל גלבוע כבר החזיקו ב-56% לשתי נקודות. אך הסיפור כמו המהפך של המשחק טמון אולי כולו רגע לפני פתיחת המחצית השנייה. חניכיו של שרף נראו כבויים וכל אחד היה בפינה שלו בעוד שאלו של ליובין דווקא התמקמו כולם בקו העונשין כאשר הם נראים מגובשים מתמיד, אך האנרגיות שהיו נראות שחסרות התמלאו הודות לשרף ששפע בהן.

0:1 גדול לחולון מול גלבוע בסדרת הפלייאוף

בחולון אמרו לאחר המשחק כי היה "ניצחון מרגש", האופי שהקבוצה הראתה מלהיות במינוס 19 נקודות במחצית הראשונה, לסיים את הרבע השלישי עם 53 נקודות  ואז בפיגור בן 15 נקודות ברבע הרביעי לחזור עד לניצחון. בחולוניה כאמור שיבחו את הניסיון ואת ההופעה של השחקנים הוותיקים אך גם ג'ימי הול שפע מחמאות לאחר שכמעט ולא ירד מהפרקט. בסביבת הקבוצה מודים כי אינם יודעים בדיוק למה לצפות במשחק השני לאור מה שקרה במשחק אתמול אך מלאים תקווה כי בחצי הגמר הם ישחקו.

לאחר המשחק אמר מאמן הקבוצה עמית שרף: "כל המשחק הרגשנו שבהתקפה דברים הולכים לנו ואנחנו מגיעים לזריקות שאנחנו רוצים, קולעים או מחטיאים, אבל בהגנה זה היה ממש כמו בבית העליון, לא משנה מה אנחנו עושים אנחנו מקבלים נקודות בלי יותר מדי מאמץ, כל מה שאמרנו זה רק לייצר רצף של עצירות, וכל הביטחון וכל המומנטום ישתנה. הייתה חמישייה עם טרוצקי ושלומי ויוגב וג'ימי שלא ירד לפחות כל החצי השני שפתאום ראינו את העצירות האלו ואת הריבאונד, הם לא לקחו ריבאונד התקפה אחד כל החצי השני".

עמית שרף (רדאד ג'בארה)עמית שרף (רדאד ג'בארה)

איך הבאת את השינוי באנרגיות של השחקנים?
"בסוף האנרגיה בכדורסל באה מיכולת. אני לא מאמין שאתה יכול להביא אנרגיה אם אין יכולת. ברגע שאתה משחק טוב בהתקפה, באמת מרגיש שאתה משחק את ההתקפה שאתה רוצה אבל אתה מביט על לוח התוצאות ועדין 10 לגלבוע, 13 גלבוע, זה קשה מאוד להביא את האנרגיה וזה חייב לבוא מכמה עצירות ונקודות קלות, וברבע האחרון אולי הגענו לזריקות הכי פחות נוחות שלנו אבל זה לא משנה כי עשינו את העצירות שלנו".

על היכולת של גיא פניני הוסיף: "זה היה כל כך חשוב לי ברמה האישית, שהשחקנים הישראלים שלנו שהם בפלייאוף העליון כל הזמן דיברו איתי כמה אתה מחכה להם והם היו פה ומה שפניני עשה בשש הדקות האחרונות ומה ששלומי ויוגב עשו ברבע האחרון זה מדהים וגם הובר הראה ברבע השלישי את היכולות שלו. פשוט לא עשינו עצירות ברבעים הקודמים, אז מצאנו את החמישייה ואז פניני עולה מהספסל. זה מדהים".