הפועל חולון הגיע היום (שישי) למשחק הראשון ברבע גמר הפלייאוף מול גלבוע/גליל אחרי 7 הפסדים רצופים, חלקם בתבוסות מביכות בפלייאוף העליון, כולם מאז החזרה מפגרת הקורונה. הקבוצה של עמית שרף קיוותה שהפעם, מול קבוצה “מהליגה שלה” היא תוכל סוף סוף לנצח, אבל הייתה בפיגור במשל 3 רבעים וחצי. עד שהגיעה הווינריות הידועה של פניני, אוחיון וחבריהם, שניצחו בשיניים 77:80.

מאמן חולון עמית שרף אמר בסיום: “אנחנו מרגישים קצת שמחה כי ניצחנו, אבל אנחנו צריכים להיות מאוד קשוחים, כמו שהיינו ב-8 הדקות האחרונות של המשחק היום, כי אחרת נקבל בומבה לפרצוף ביום שני. צריכים שכל אחד יבוא כמו יוגב וטרוצקי ששינו את המשחק עם כמה פעולות הגנתיות. יש הרבה דברים טקטיים שאנחנו עושים, אבל בסוף זה תלוי בקשיחות ההגנתית שנביא”. 

על המשחק עצמו אמר: “בהתחלה זה הרגיש כמו בבית העליון, משחקים כדורסל בסדר בהתקפה ומקבלים סלים קלים בלי הקרבה. ברבע האחרון הראינו את הקשיחות. יוגב ושלומי היו בחמישייה והחזירו אותנו משום מקום ופניני עלה והביא שלשה והריבאונד בפוזשן האחרון. אני מאוד מרוצה מהם ומקווה מאוד שזה ידביק את כולם מהפתיחה ביום שני”.

עמית שרף (חגי מיכאלי)עמית שרף (חגי מיכאלי)

יוגב אוחיון התייחס גם הוא למשמעות של הניצחון אחרי תקופה קשה: “חיכינו המון זמן להרגיש את הרגשת הניצחון, די סבלנו בבית העליון אם לומר את האמת, בנוסף לבידוד ודיכאון של הפסדים, בייחוד בספרות כפולות, זה לא נעים ולא כיף, גם אני לא הייתי נעים כבנאדם. זו הייתה תקופה מאוד קשה ומתסכלת, לחזור מהפסד לבית ומהבית להפסד זה לא כיף”.

על המשחק עצמו: “ברבע השלישי אני ושלומי עלינו ואמרנו שצריכים לנצח ב-30 הפרש והחלטנו שתמות נפשי עם פלשתים, אנחנו מתפרעים ועושים מה שצריך ועשינו את זה. עשינו מאמץ קבוצתי, בייחוד בהגנה, הראינו שאנחנו יכולים לשמור בנוסף להתלהבות מסביב, חיפינו על המון חסרונות ועשינו רבע אחרון טוב מאוד. גליל קבוצה מאוד קשוחה, צעירה, אני מאמין שהם יגיבו ביום שני אבל אנחנו צריכים לבוא באותה רוח שבאנו ברבע הרביעי ונקווה שזה יספיק”.

יוגב אוחיון עם הכדור (חגי מיכאלי)יוגב אוחיון עם הכדור (חגי מיכאלי)

נציג נוסף של הוותיקים והמנוסים בחולון, גיא פניני, הוסיף: “הלחץ ירד קצת. חיכינו לזה, היה עלינו לחץ, למרות שבפלייאוף העליון לא מגיע לנו לנצח, אנחנו לא באיכויות האלה. אבל חשבנו שלבוא לפה, למשחק הראשון, יש לנו מה למכור. 35 דקות ראשונות זה לא הלך כמו שרצינו, אבל האנרגיות של שלומי, של יוגב, של שרון בתחילת הרבע הרביעי הכניסו את כל הקבוצה לעניין והסוף כמו תמיד”.

על הבעיות במהלך המשחק: “אנרגיות היו גם לפני זה, אבל הגודל שלהם הקשה עלינו, גם יאנג וגם מיצ’ל זה בעיה בשבילנו מבחינת הגודל וזה גרם לנו לכווץ ולקבל שלשות. ברבע הרביעי עלינו בהרכב גדול בהתחלה, השתלטנו על הקצב ובסופו של דבר זה מומנטום, הם נכנסו ללחץ וניצלנו את זה. ראיתי את המומנטום ואמרתי לשרף שישאיר אותם על המגרש למרות שהוא רצה להכניס אותי. 5-4 דקות לסוף לא יכולתי להישאר על הספסל והלכתי לחילוף בלי לשאול אותו”.

גיא פניני (חגי מיכאלי)גיא פניני (חגי מיכאלי)

מן הצד השני ליאור ליובין המאוכזב הסביר מה קרה: “לא מצאנו את הדרך בסוף, הם עברו להרכב שונה, קלעו שלשות באחוזים גבוהים, נתקענו התקפית, לא הצלחנו להגיע לפתרונות. בפלייאוף צריכים שחקן שיתעלה, היה חסר את זה. הרבה דברים הלכו לא טוב כדי להרוס משחק. הרבע האחרון היה רבע לא טוב שלנו התקפית והגנתית, אפשרנו להם לצבור ביטחון והם מינפו את הנסיון שלהם. ידענו למה אנחנו מגיעים ושלושת רבעי משחק עמדנו טוב ועשינו את הדברים נכון, אבל שחקנים גדולים עושים מהלכים גדולים. מגיע קרדיט לחולון, גם התקפית לא עשינו דברים מספיק טוב, לא היו מהלכי הכרעה, אבל הגנתית פישלנו ממש, אפשרנו את הזריקות האלה וזה עשה את המומנטום”.

ליאור ליובין (חגי מיכאלי)ליאור ליובין (חגי מיכאלי)

אז מה צריך לתקן ביום שני?: “שיחקנו טוב רוב המשחק ועשינו דברים שרצינו, הגענו מוכנים, הייתי מרוצה. זה לא שצריך יתרון של 20 כדי לנצח, שרדנו השנה כבר הארכות. צריך להחזיק את המשחק 40 דקות כי זה פלייאוף מול שחקנים מנוסים ומועדון עם ניסיון. מקווה שבבית נרגיש יותר בנוח ונבוא מוכנים”.