ליגת העל בכדורסל אמור להגיע לסיומה ב-30.7, אך לאור תחלואת הקורונה שרק ממשיכה לעלות החששות של קבוצות הליגה מכך שהליגה לא תגיע לסיומה רק הולכים וגוברים, ונראה שמיום ליום האיום שהקורונה מהווה על המשך הליגה הופך ממשי יותר ויותר.

בעקבות המצב וכאשר התחושות בקרב קבוצות הליגה, שבלטו במיוחד אצל שחקני הקבוצות הן בין היתר הרצון שהליגה כבר תסתיים, כדוגמת התבטאותו של ג’יימס פלדין במהלך מסיבת העיתונאים לאחר ההפסד למכבי תל אביב, וכאמור הרצון המשותף של שחקנים ואנשי צוות במספר קבוצות בליגה. כבר לאחר המפגש בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב גורם שנכח בפיס ארנה ציין ששחקני שתי הקבוצות נראים כאילו כבר רוצים פשוט לסיים עם העסק.  

ג'יימס פלדין (אורן בן חקון)ג'יימס פלדין (אורן בן חקון)

קבוצות הליגה מתכוונות לפנות שוב השבוע בצורה מסודרת יותר עם הכוונה לקיים את המשחקים אך  בפורמט מצומצם יותר - בכדי לקצר את הליגה, וזאת כאשר כבר לא מעט ביקורות הופנו בימים האחרונים באשר לשאלה מדוע לא אומץ הפורמט הספרדי או הגרמני שהיו קצרים יותר מזה שנקבע במחוזותינו. אך אם לא די בכך, לקבוצות ששחקניהן יכולים למצוא את עצמם ללא חופשה במידה והליגה תסתיים במועד המקורי אשר תוכנן, בימים האחרונים נעשה ניסיון לגבש את כלל שחקני הליגה בניסיון להביא לסיומה הזריז של הליגה. המכתב בסופו של דבר לא נשלח למנהלת הליגה ונשאר בתור תכנית מגירה אך תוכן המכתב אותו תכננו חלק משחקני הליגה לשלוח לא משתמע לשתי פנים: 

״לכבוד מר שמואל פרנק, יו״ר דירקטוריון מנהלת ליגת ווינר סל. ראשית ברצוננו להביע שוב את שמחתנו הגדולה על חזרתה של ליגת העל. אין ספק שכל הצדדים השקיעו מאמצים ומשאבים נרחבים לטובת חידושה. אנו פונים אליכם על מנת לבחון אפשרות להגיע לסיום מוקדם של העונה וזאת מ-2 טעמים עיקריים. הראשון - אנו עדים למספר רב מאוד של אנשים הנדרשים בחובת בידוד ודבר זה יכול לפגוע בהמשך קיומה התקין של הליגה, בספורטיביות, ובתחרותיות. בנוסף, הליגה מיועדת להסתיים ב 30/7 וההכנות לעונה הבאה מתוכננות להתחיל (גם בליגה שלנו וגם בליגות נוספות) בתחילת - אמצע אוגוסט. מה שאומר הלכה למעשה שלשחקנים לא תהיה כל פגרה. 

דני אבדיה מרוצה (רדאד ג'בארה)דני אבדיה מרוצה (רדאד ג'בארה)

“נכון שהנתונים היו ידועים ומקובלים על כולנו, ואנו לא מערערים על כך, ואולם חשבנו שיש מקום לשקול שנית את הדברים. ככל שישנה נכונות לבחון את הדבר, כמובן שמבחינתנו מקובל מה שתחליטו בנושא וזה יכול להיות - או משחק כל 48 שעות עד להכרעה, או לחילופין שינוי מבנה הפלייאוף לשיטת נוק אאוט החל משלב רבע הגמר. וכמובן כל רעיון אחר יתקבל בברכה. ברורים לנו כי ישנם שיקולים רבים ואנו נקבל כל החלטה בנושא. היה לנו חשוב להביע בפניכם את עמדת כלל השחקנים בליגה כדי שזו תהיה חלק ממערך השיקולים. חתומים על פנייה זו 12 הקפטנים של קבוצות ליגת ווינר סל, כשכל אחד מהם מייצג את כל שחקני קבוצתו - ישראלים וזרים כאחד”. 

כשהמכתב המדובר הפך ללא יותר מתוכנית מגירה וכאשר קבוצות הליגה מתכננות לפעול רק בתחילת השבוע, אי אפשר שלא לתהות האם הפנייה אשר צפויה להתבצע בתחילת השבוע אכן תאפשר את סיומה של הליגה עם משחק גמר או שמא הסיום יכפה היות וכבר ברור לכל כי שעון העצר החל לעבוד, והזמן כך נראה הולך ואוזל במהירות. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גלבוע מתקרבת לצמרת בקר ישיר עם חיפה