כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, אנחל דלגאדו חתם היום (שני) בהפועל חולון ויצטרף לקבוצה של שרון דרוקר. הסנטר הדומניקני הגיע מקבוצת אגווה קליינטה, קבוצת הבת של לוס אנג’לס קליפרס מליגת הפיתוח ב-NBA. בעונה האחרונה העמיד ממוצעים מרשימים של 18.5 נקודות, 14.8 ריבאונדים ו-2.8 אסיסטים, ובעקבות זאת זכה ברוקי השנה בליגת הפיתוח.

דלגאדו הוא בוגר מכללת סיטון הול בארצות הברית, בה גם זכה לתואר השחקן המצטיין ב-2017, והיה גם קוטף הריבאונדים המצטיין באותה עונה עם 13.1 כאלו, שנוספו ל-15.2 נקודות במשחק. הסנטר משחק גם בנבחרת הרפובליקה הדומניקנית וסייע לה לזכות במדליית ארד במשחקי מרכז אמריקה. את הקריירה המקצוענית שלו החל דלגאדו (2.08, 25) ב-2018, לאחר שלא נבחר בדראפט.

אנחל דלגאדו (רויטרס)אנחל דלגאדו (רויטרס)

שלמה אייזיק, בעלי הפועל חולון, התייחס להחתמת הרכש הטרי: “אני שמח על החתמתו של אנחל דלגאדו, הוא כישרון ענק בעמדת הסנטר שייתן לנו נוכחות מתחת לסל גם בהתקפה וגם בהגנה. אנחנו ממשיכים להגיב מהר לסיטואציות שמתעוררות על מנת לשמור על רמת הישגיות במפעלים השונים”.

את העונה הנוכחית הוא אמור היה לפתוח בליגה הסינית במדי בייג'ינג רויאל פייטרס שם חתם על חוזה של 4.3 מיליון דולר, אך מפאת סיבות אישיות אנחל עזב את המועדון לפני ששיחק במדי הקבוצה ולו משחק אחד. חולוניה מקבלת שחקן אשר עשה לעצמו שם של ריבאונדר מצטיין. השחקן ידוע כריבאונדר נפלא כאשר הוא שבר את שיא הכדורים החוזרים למשחק בקולג’ עם 31. אנחל משחק גם במדי הנבחרת הדומיניקנית שם סייע לנבחרתו לזכות במשחקי מרכז אמריקה במדליית הארד שנערכו בפנמה (2016).