המחזור השלישי בליגת ווינר סל התקיים הערב (שבת), כאשר שרון דרוקר והפועל חולון רשמו הפסד בכורה בליגה לאחר 95:88 בהארכה מול גלבוע/גליל שמצידה נותרה במאזן מושלם בליגה. כמו כן, עוד קודם לכן, ראשל”צ רשמה ניצחון שני ברציפות בליגה לאחר 54:62 על העולה החדשה, מכבי חיפה. 

גלבוע/גליל – הפועל חולון 88:95

קרב לא רע בכלל קיבלנו הערב בגן הנר, עם תצוגה התקפית טובה של שתי הקבוצות, בעיקר במחצית השנייה. ברבע הראשון חולוניה שהגיעה כנראה טעונה להתמודדות ספגה שתי עבירות טכניות במהלך הרבע הראשון, כאשר ברקע הלבנים עלו כבר לשש הפרש. ברבע השני, הצפונים היו עם אחוזי קליעה נוראיים והסגולים ניצלו זאת כדי לעלות ליתרון. מכאן הנדנדה נמשכה והמארחת חזרה להוביל, אלא ששתי שלשות של ריצ’רדסון החזירה את ההובלה לאורחת.

שרון דרוקר (נעם מורנו)שרון דרוקר (נעם מורנו)

ברבע השלישי, הצפונים רשמו יתרון קל וברבע המכריע המארחת העלתה הילוך וברחה ליתרון שיא של שמונה נקודות. אבל הסגולים-צהובים לא אמרו נואש וריצת 0:7 במאני קבעה שוויון דרמטי והקבוצות הלכו להארכה, שם החבורה של ליאור לובין הפגינה עליונות ודהרה כל הדרך אל הניצחון ששומר אותה במאזן מושלם בליגה. מנגד, הסגולים רושמים הפסד שני ברציפות, האחד בזירה האירופית והשני במקומית והם כבר לא מושלמים לאחר המחזור השלישי. מי שהצטיין אצל הצפונים היה ג’סטין טילמן שצלף 25 נקודות, בצד השני, מרכוס פוסטר שהיה נהדר באופן כללי עם 19 נקודות, איבד שני כדוריים קריטיים בהארכה, מה שלא תרם במיוחד לחבורה הסגולה. 

מחצית ראשונה 

חמישיית חולון: יוגב אוחיון, מאלכי ריצ’רדסון, עמית שמחון, לטביוס וויליאמס,טי ג’יי קליין

חמישיית גליל: ג’סטין טילמן, אדגר סוסה, ג’אמר גאלי, יפתח זיו, עידו פליישר

המשחק החל צמוד עם פתיחה טובה של שתי הקבוצות. בהמשך, הסגולים שהגיעו טעונים להתמודדות ספגו שתי עבירות טכניות כבר במהלך הראשון, לאחר שהספסל החולוני הטריד את אוזניי השופטים. בעקבות כך, הלבנים נכנסו לקצב ועלו כבר לשש הפרש. ברבע השני, הלבנים קלעו סל ראשון רק לאחר 4:50 דקות של משחק, בעוד החולונים ברקע נטלו את ההובלה, אבל הצפונים לא נבהלו ועלו לחמש הפרש. מאלכי ריצ’רדסון פגע בשתי שלשות והחזיר יתרון מינימלי לסגולים בירידה לחדרי ההלבשה, 35:36

מחצית שנייה

שתי הקבוצות פתחו חזק גם את החצי השני, כאשר הנדנדה עוברת מצד לצד, ו-04:00 לסיום הרבע השלישי הגענו לשוויון 49:49. דקה לסיום הרבע ה-3 ולקראת הרבע המכריע הצפונים הובילו בארבע הפרש, כל זה בסקוור נאה בהחלט של שתי הקבוצות. הקבוצה של שרון דרוקר מיהרה להשוות בפתיחת הרבע האחרון (62:62). גליל רצו עוד ל-0:4, אך שוב חניכיו של דרוקר איזנו בצד השני. חמש נקודות רצופות של גאלי, עם שלשה גדולה והטבעה ענקית קבעו חמש הפרש לגלבוע. בחזרה מפסק הזמן של חולוניה, סוסה פגע מהשלוש ונתן יתרון שיא של שמונה, בעוד ריצ’רדסון לא וויתר בצד השני של הפרקט וקיזז לחמש בלבד. סוסה חימם מנועים ושוב צלף מחוץ לקשת החזיר ליתרון השיא. לקראת המאני טיים, ריצת 0:7 העניקה שוויון לסגולים והקבוצות הלכו להארכה. 

הארכה

גליל פתחו טוב ועלו לשתיים הפרש, אבל עמית שמחון הגיב עם שלשה ונתן יתרון נקודה לאורחת, אלא ששני איבודי כדור רצופים של פוסטר גרמו לכך לחבורה של ליאור לובין שוב להוביל, אלא שהנדנדה נמשכה, כאשר כל קבוצה מובילה בתורה. הלבנים בדיוק בזמן ביצעו ריצת 0:6 וגרפו עוד ניצחון לאוסף. 

מכבי ראשל”צ – מכבי חיפה 54:62

מופע אימים התקפי זה מה שבעיקר קיבלנו הערב בבית מכבי. הרבע הראשון נפתח בשליטה ירוקה עם ריצת 2:8 אבל הכתומים לא נבהלו וחזרו מהר למשחק. ברבע השני הירוקים רשמו יתרון שיא של תשע נקודות ולחדרי ההלבשה החבורה של גיא גודס ירדה בפיגור חמש. בפתיחת הרבע השלישי, הפעם היה זה תורם של המארחת לרוץ והיא ביצעה 2:17 ועלתה לראשונה ליתרון במשחק. ברבע האחרון, המשחק הלך ונהיה צמוד ממש, כאשר שש דקות הגענו למצב של שוויון 51:51.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דאבל דאבל משוגע לוויליאמס, 54:62 לראשל"צ

מכאן הכתומים עלו לחמש הפרש, בעוד ברקע הירוקים היו באחוזי קליעה נוראים בעודם קולעים רק שש נקודות במהלך הרבע האחרון, מה שכמובן לא הספיק לעולה החדשה שספגה הפסד בכורה בליגה לאחר מסע המשחקים בארה”ב. הקבוצה מעיר היין נמצאת בתקופה נהדרת עם ניצחון שני בליגה ולאחר הניצחון ההיסטורי ביורוקאפ. ניתן לציין בהחלט את ג’ונתן וויליאמס שסייע לכתומים עם שיא עונתי של 16 נקודות ו-18 ריבאונדים. 

גיא גודס (איציק בלניצקי)גיא גודס (איציק בלניצקי)

מחצית ראשונה

חמישיית ראשל”צ: נועם דוברת, ג’ורדן סווינג,  אלכסנדר המילטון, אלכס צ’וברביץ’, דריל מונרו

חמישיית חיפה: דניאל קופרברג, רומן סורקין, גרגורי וורגאס, סקוט סאגס, ג’יימס יאנג

הירוקים פתחו נהדר עם ריצת 2:8. הכתומים לא נבהלו וחזור לעניינים עם ריצת 0:7 ואף עלו ליתרון. המשחק המשיך להיות צמוד עם סקוור נמוך יחסית, כאשר האורחת היא זו שהכתיבה את הקצב וירדה בתום הרבע הראשון עם יתרון שלוש. האורחת המשיכה בקצב הטוב ועלה כבר ליתרון תשע חמש דקות בתוך הרבע השני. מיני קאמבק של הראשל”צים וחמש נקודות של ג’ורדן סווינג סידרו פיגור שלוש בלבד, סמוך לתום המחצית הראשונה. בתום המחצית, הירוקים בכל זאת הובילו בחמש, 31:36, לאחר שלשה עם הבאזר של סקוט סאגס. 

מחצית שנייה

הירוקים המשיכו את המומנטום מסוף הרבע השני וחזרו להפרש השיא שלהם – תשע. אלא ששוב החבורה של גודס חזרה עם ריצת 2:17, מה שהעניק לחבורה של גיא גודס את ההובלה. למרות רבע רע של האורחת, הירוקים ירדו בפיגור נקודה בלבד. 06:00 לסיום הגענו למצב של שוויון 51:51. חניכיו של גיא גודס עשו ריצת 0:7 ועלו לשבע הפרש, בעוד העולה החדשה מתקשה לקלוע במשך דקות רבות, רק לשם הדוגמה, הירוקים קלעו 18 נקודות במשך 18 דקות, אך למרות הנתון המזעזע ורבע האימים היו בפיגור ארבע 02:00 לסיום. יחד עם זאת, הקבוצה מעיר היין לחצה עוד קצת עד לסיום והשיגה בסופו של דבר את הניצחון, כאשר ג’ונתן וויליאמס קובע דאבל דאבל ושיא עונתי.