אחרי שישה ניצחונות רצופים בכל המסגרות, הפועל ירושלים יצאה היום (שלישי) ליוון לקראת המפגש מחר (רביעי) ב-21:30 מול א.א.ק אתונה, אשר מהווה בעצם קרב ישיר על המקום הראשון בבית 2 של ליגת האלופות של פיב”א במסגרת המחזור התשיעי של המפעל.

עדיין ללא טרנט לוקט, אשר שוהה בארצות הברית מסיבות אישיות, החבורה האדומה של עודד קטש תיאלץ להסתדר בלעדיו פעם נוספת, אך לעומתו, הגארד אייזיאה קאזינס והסנטר מינדאוגאס קופשאס כן יעמדו לרשותו של קטש.

עודד קטש (אורן בן חקון)עודד קטש (אורן בן חקון)

מאמן הקבוצה, עודד קטש, התייחס להכנות למשחק ואמר: “אנחנו מקווים לשחזר את הניצחון שעשינו על א.א.ק אתונה בארנה, בעונה שעברה התחלנו את שלב הבתים בליגת האלופות בעונה שעברה עם ניצחון באתונה. זה בהחלט משחק קשה, הם יותר טובים עכשיו ממה שהם היו בסיבוב הראשון, הם השתפרו ואנחנו מגיעים קצת חסרים. נצטרך לעשות משחק יוצא מן הכלל טוב כדי לחזור עם תוצאה טובה”.

חסרונו של טרנט לוקט: “אין הרבה שחקנים כמו טרנט, אין לנו מחליף ספציפי לדברים שהוא עושה ואנחנו צריכים להיות יותר גבוהים או קצת יותר נמוכים, יש יתרונות לפעמים ונצטרך לנצל אותם לטובתנו, אבל את הדברים שטרנט מביא, מי שמאמן אותו ומשחק איתו יודע, זה לאו דווקא מה שהקהל רואה מהיציע או בבית. כל אחד יצטרך להיות קצת ‘טרנט’, גם בשבילו, אני יודע כמה הוא רוצה שננצח ובטח בשבילנו”.

טרנט לוקט זורק (אורן בן חקון)טרנט לוקט זורק (אורן בן חקון)

הקרב על ראשות הבית: “המטרה שלנו היא תמיד להיות ראשונים, בכל דבר, בכל מצב. לא הייתי סוגר את הבית הזה, לא משנה מה תהיה התוצאה וגם לא הייתי מייחס לזה יותר מדי השלכות, זה פשוט משחק מאוד משמעותי, עוד מבחן גדול בשבילנו לשחק באתונה וביוון, אני יודע מה המשמעות של הקהל הזה, יש תכונה סביב המשחק הזה. פעם אחרונה שחווינו כזה דבר הייתה ביד אליהו נגד מכבי תל אביב ברבע גמר גביע המדינה ועשינו תוצאה טובה, נקווה לעשות תוצאה טובה גם הפעם”.

על 300 האוהדים האדומים שיגיעו עם ירושלים ליוון: “זה מרגש מאוד, הם תמיד איתנו, גם כשאנחנו משחקים במקומות שקשה להגיע אליהם, אני תמיד משתדל להזכיר לשחקנים שהם איתנו. המחויבות הזאת כלפי הקהל, כי בסופו של דבר בשבילם אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים, היא נמצאת גם כשהם רחוקים מאיתנו, הם תמיד בלב שלנו”.

אוהדי הפועל ירושלים (נעם מורנו)אוהדי הפועל ירושלים (נעם מורנו)

רצף הניצחונות: “אנחנו פשוט מתייחסים לכל משחק לגופו, אבל לא הייתי משווה את המשחק הזה לרצף האחרון, לא כל משחק דומה לשני. המשחק יהיה, לטעמי, מאוד אגרסיבי, עם הרבה אמוציות ונצטרך לבוא מאוד רגועים, לצלוח כמה ריצות שלהם. הרבה אופי נצטרך”.

כוכב הקבוצה, ג’יימס פלדין, הוסיף: “הולך להיות משחק קשה וקשוח, הם קבוצה נהדרת עם שחקנים מעולים, נצטרך לחשוב עלינו. ניצחנו שם בעונה שעברה, אבל אסור לנו להסתמך על זה כי הם גם הגיעו לארנה וניצחו אותנו בעונה שעברה. העונה ניצחנו אותם אצלנו בבית וננסה לעשות את אותו דבר גם ביוון. אני הולך לעשות את כל מה שאני יכול כדי לנצח את המשחק, אני רוצה שננצח, בלי קשר למה שאני אעשה במשחק”.

ג'יימס פלדין חוגג (אורן בן חקון)ג'יימס פלדין חוגג (אורן בן חקון)

המאבק על ראשות הבית: “אנחנו רוצים לסיים ראשונים, זאת המטרה שלנו, להשיג יתרון ביתיות לקראת הפלייאוף ולהביא את הפיינל פור לירושלים, זה יהיה גדול מאוד מבחינתנו לשחק מול האוהדים שלנו וזה צעד בדרך שלנו להביא את הפיינל פור לירושלים. סיכוי טוב שזה המשחק שיקבע מי תהיה הראשונה בבית, כולם מבינים את זה ויודעים שאנחנו צריכים לנצח. האוהדים של א.א.ק? גם בעונה שעברה אמרו לנו שיש להם הרבה אוהדים ואז הם לא באו, אז אני מקווה שהם לא יבואו גם הפעם, אבל יש להם אוהדים מדהימים, נקווה שהם יבואו וגם האוהדים שלנו יבואו, אז צפוי להיות מאבק בין האוהדים, תהיה אווירה טובה”.