בהפועל חולון מתחילים סוף כל סוף להרגיש נחת רוח. אחרי פתיחה רעה מאוד בליגת האלופות של פיב"א עם שני הפסדים, הצליחה הקבוצה של שרון דרוקר לחבר ניצחון שלישי ברציפות, כשהאחרון נרשם אמש (רביעי) עם 88:90 דרמטי בבית על מנרסה הספרדית במסגרת המחזור החמישי של המפעל.

מרקוס פוסטר, שעד כה מצטייר ככוכב של הקבוצה, סיפק עוד משחק ענק עם 23 נקודות ו-6 אסיסטים. "האמת, הוא מזכיר כמה מהשחקנים הגדולים שהיו לנו במועדון כמו וויל קלייבורן", אמרו במועדון לאחר המשחק. "אתלט בלתי רגיל, נותן שואו בכל משחק ובאמת שאי אפשר להגיד שהוא לא בינגו".

בכלל, שביעות רצון נרשמה מהזרים של הקבוצה שידעו להתעלות במאני טיים ולסחוב את הקבוצה בדרך לניצחון. לטאביוס וויליאמס היה מצוין גם הוא עם 16 נקודות ו-12 כדורים חוזרים. "יש לנו סגל טוב, למרות שהיה לחץ עד לא מזמן, סוף סוף אפשר להתחיל לראות כמה פוטנציאל יש לנו פה. דברים מתחילים להתחבר וכשכולם יישרו קו מבחינת הכושר, נוכל לעשות דברים יפים. מה שכן, אנחנו חייבים לשפר את האחוזים מהעונשין, כי הפעם זה הספיק לנו בקושי".

לטאביוס וויליאמס מטביע (רדאד ג'בארה)לטאביוס וויליאמס מטביע (רדאד ג'בארה)

אירוע יפה שנרשם במהלך המשחק היה מחיאות הכפיים של הקהל בהיכל הטוטו לשחקני מנרסה, שהגיעו לשחק חרף איום הטילים. בזמן הצגת השחקנים קיבלו האורחים תשואות ומחיאות כפיים על העובדה שהופיעו בימים הלא פשוטים, בעוד היו קבוצות שבחרו לא להופיע למשחקים בארץ כמו במקרה של קאפנברג שלא תגיע לישראל למפגש מול עירוני נס ציונה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

כעת בקבוצה מנסים להכשיר את יוגב אוחיון ושלומי הרוש הפצועים, שההיעדרות שלהם הורגשה מאוד בעמדות 1-2, לקראת המשחקים הקרובים. טרוי קאופיין, שעדיין לא הציג משחק יוצא דופן מאז הגיע, סיפק תצוגה סולידית עם 10 נקודות, אבל בסך הכל יש שביעות רצון מהדרך בה הוא משתלב. "רואים שיש לו כישרון, הוא שחקן מצוין והוא רק צריך להיכנס לקצב, ברגע שזה יקרה הוא יהיה נכס".

בהתייחס לאחוזים הרעים מקו העונשין, במיוחד של ריצ'ארד האוול שהיה דווקא לא רע בכלל, אמר המאמן שרון דרוקר: "אמרתי לו שהוא הפך להיות כמו שאקיל אוניל. אני חושב שהוא קלע עונשין טוב, יש גם תקופות כאלה. השארנו הרבה נקודות בקו העונשין, אבל אני מרוצה מכך שידענו הפעם לא להפסיד. אפשר גם להגיד שהיה לנו קצת הלם בהתחלה, יכול להיות שגם המצב הבטחוני קשור".