הפועל חולון הראתה המון אופי וקשיחות, כשהערב (רביעי) בסיום קרב עיקש השלימה קאמבק נהדר בדרך ל-88:90 על מנרסה הספרדית בליגת האלופות של פיב”א. בכך, קבוצתו של שרון דרוקר עלתה למאזן חיובי של שני הפסדים ושלושה ניצחונות במפעל האירופי, הרבה בזכות הצגה גדולה של מרקוס פוסטר, שקלע 23 נקודות והוסיף שישה אסיסטים.

דרוקר, מאמן המנצחת, הגיב בסיום ההתמודדות: “אמרו לי שהפועל חולון לא ניצחו אף פעם קבוצה ספרדית אז הגעתי למשחק עם משקולת גדולה. פתחנו קטסטרופה, פשוט רע, היינו רכים ובניגוד למה שדיברנו לפני המשחק שחייב להיות אגריסיביים ואינטנסיביים ונכנסו לאיזה בור, אבל אני חושב שהחבר’ה שעלו מהספסל נתנו קצת תוספת כוח ואנרגיה. בנוסף לכך, ביצענו שינוי טקטי בהגנה, הקהל דחף אותנו והצלחנו להשוות במחצית וידענו שחזרנו למשחק ובסוף עשינו את זה, לקחנו ניצחון חשוב”.

שחקני הפועל חולון בטירוף (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל חולון בטירוף (רדאד ג'בארה)

דחיפת הקהל על אף המצב הביטחוני במדינה וההגעה של הספרדים לישראל: “בימים כאלו כולם באו לעודד אותנו והסולידריות יותר גבוהה. הרגשנו טוב את הקהל ואני שמח שלא אכזבנו אותם. כל הכבוד לקבוצה האורחת שהגיעו ושיחקו ויכלו בשקט לעשות מה שהאוסטרים עשו לעירוני נס ציונה, אבל אני שמח שהן באו וקיבלו מחיאות כפיים מהקהל, הכדורסל שלנו מבין עניין”.

האופי שהראתה הקבוצה במהפך במשחק: “הייתי צריך לדבר איתם רק מבחינה מנטלית. באנו במין אופוריה והם נראו הרבה יותר חדים ואגרסיביים, אבל אני שמח שעשינו את ההתאוששות וניצחנו את המשחק, זה מה שחשוב”.

שרון דרוקר (רדאד ג'בארה)שרון דרוקר (רדאד ג'בארה)

גיא פניני, שחקן הקבוצה, הוסיף: “אני שמח שניצחנו, יישמנו את הלקחים שלמדנו במשחקים הקודמים. פספסנו הזדמנות לנצח משחקי בית קודמים במפעל והיה מין דה ז’ה וו שזה שב יקרה לנו, אבל אני שמח שעשינו את הפעולות הנכונות וניצחנו. זה היה מאוד חשוב לנו לנצח בבית ובמיוחד קבוצות מהסוג הזה”.

האם המצב ביטחוני השפיע על המשחק: “לא יודע אם זה קשור. הניסיון האחרון שהיה לי במצב כזה היה כששיחקתי במכבי תל אביב מול מלאגה בישראל והפסדנו. אולי יש אווירה משונה ולא נעימה אבל בסוף שמנו את הדברים בצד והבאנו את האנרגיות הנכונות, רק שזה לא יחזור שוב”.

גיא פניני (רדאד ג'בארה)גיא פניני (רדאד ג'בארה)

האם האירועים האחרונים השפיעו על הזרים וההופעה של מרקוס פוסטר: “בכלל לא, זה הפתיע אותנו. חשבתי שהם יהיו בפאניקה אך ההנהלה עשתה את העבודה הנכונה, הרגיעה אותם ותמכה בהם. שפוסטר רק ימשיך ככה. הוא לומד את המשחק האירופי, מתייעץ ושואל שאלות. יש לו המון פוטנציאל ואני מאחל לו שרק ימשיך ככה”.

מרקוס פוסטר (רדאד ג'בארה)מרקוס פוסטר (רדאד ג'בארה)