מחוזקת בשלושה שחקנים שחוזרים מפציעות וביותר מ-1000 אוהדים, מכבי תל אביב תעלה על הפרקט הערב (חמישי ב-21:00) למשחק חוץ מול אלבה ברלין במסגרת המחזור ה-18 של היורוליג. כזכור, בשנים הראשונות של הפורמט החדש מספר הניצחונות המינימלי בכדי להיכנס לתמונת הפלייאוף היה 16, אך עם הגדלת מספר הקבוצות עולה הרושם כי גם מספר הניצחונות הדרוש כדי לעלות לשלב הבא עלה. כבר עכשיו אפשר לומר שרגע לפני שהסיבוב השני נפתח, את הסיבוב הראשון סיימו הצהובים כשהם נמצאים בתמונת העלייה.

מי שהתייחס למצב הקבוצה לאחר הסיבוב הראשון היה אלייז'ה בראיינט, שנשאל האם לאור העובדה שאת הסיבוב הראשון מכבי סיימה במאזן של 11 ניצחונות לצד 6 הפסדים, ניתן לומר כי הקבוצה הצליחה מעל למצופה: "אני לא חושב שציפינו לדברים, פשוט התמקדנו בכל משחק בכל ערב וכמו שהמאמן אמר, בסוף הסיבוב השני נראה מה יש לנו בכיס ונמשיך משם".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יאניס: אלבה מגיעים בלי לחץ

האם צריך לעשות שינויים מהמשחק הקודם העונה נגד אלבה ברלין: “אני חושב שדרושה תשומת לב לפרטים הקטנים, ואנחנו צריכים להיות מאוד ממוקדים ולהיות מוכנים ונרגשים לשחק".

סקוטי ווילבקין, אות’לו האנטר ונייט וולטרס חוזרים, האם זה מתחיל להרגיש שוב כמו קבוצה: “אני חושב שכל עוד יש לנו חמישה שחקנים אנחנו מסוגלים לשחק כקבוצה, כך שיש שחקנים פצועים ושחקנים שמשחקים, מי שנמצא על הפרקט זו הקבוצה שיש לנו ואנחנו נרגשים לקבל את החבר’ה בחזרה, הם יעזרו לנו".

סקוטי ווילבקין. חוזר לסגל של ספרופולוס (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין. חוזר לסגל של ספרופולוס (איציק בלניצקי)

מה הלקחים מההפסד לז’לגיריס: “אני חושב שבכל משחק אנחנו צריכים להיות מרוכזים ולשים לב לפרטים, בין אם זה במשחק בית או חוץ, צריכים להיות מאוד ממוקדים”.

קווינסי אייסי, פורוורד הצהובים, נשאל כיצד הוא מרגיש לאחר הסיבוב הראשון ביורוליג: "זה מרגיש טוב, התחלנו טוב אבל אנחנו רק במחצית הדרך, יש לנו יסודות טובים לבנות עליהם לקראת ההמשך".

קווינסי אייסי חוגג (איציק בלניצקי)קווינסי אייסי חוגג (איציק בלניצקי)

חזרתם של הפצועים: "זה נותן לנו המון ביטחון. יש לנו שחקנים טובים כך שזה מרגיש נהדר לקבל אותם בחזרה, ולראות אותם בריאים זה משמעותי מאוד עבורנו".

שיתוף הפעולה עם ארון ג’קסון: "הוא שחקן נהדר ופליימיקר מעולה. אמנם הוא שיחק איתנו רק משחק אחד והתאמן רק כמה פעמים, אבל שיחקתי נגדו משחק אחד בסין כך שידעתי למה הוא מסוגל. הוא שחקן מנוסה ומוכשר שהצטרף לקבוצה".

היריבה, אלבה ברלין: “היא תבוא להילחם חזק במטרה לנצח, וכל משחק יהיה קשה מכאן ואילך".  

קווינסי אייסי, אות'לו האנטר ודני אבדיה (איציק בלניצקי)קווינסי אייסי, אות'לו האנטר ודני אבדיה (איציק בלניצקי)