אחרי ארבעה ניצחונות רצופים ורגע לפני רצף של שלושה משחקי חוץ לא פשוטים ביורוליג, תארח הערב (חמישי, 21:05) מכבי תל אביב את אלבה ברלין בהיכל מנורה מבטחים במסגרת המחזור השביעי של היורוליג ותנסה לשמור על הבית נקי מהפסדים. 

באסקוניה, מילאנו וברצלונה הן שלוש היריבות שמחכות לצהובים בחוץ במחזורים הבאים, אך בינתיים במועדון חושבים רק על דבר אחד, איך להימנע מהפתעה בבית מול הגרמנים. אין ספק כי על הנייר אמורה החבורה של ספרופולוס לצאת עם ידה על העליונה מול האורחים, שמגיעים אחרי חמישה הפסדים רצופים והצליחו לגבור עד כה רק על זניט, במחזור הפתיחה.

החבורה של אאיטו רנסס, הממוקמת כעת במקום ה-16 במפעל, חזרה ליורוליג העונה לאחר שקיבלה כרטיס חופשי. המשחק הערב יהיה המפגש ה-11 בין הקבוצות לאורך היסטוריית המפעל, כשהמאזן עומד על 1:9 לטובת הצהובים.

יאניס: אנחנו שמחים שהאולם יהיה מלא

אם יש דבר שלא יכול לעודד את ספרופולוס ושחקניו הוא העובדה שבפעם האחרונה שהגיעה האורחת מברלין להיכל, זה נגמר ב-59:66 מפתיע בעונת 2014/15. אך עבור היריבה תהיה זו משוכה לא פשוטה בכלל לאור היכולת שמציגה מכבי בתקופה האחרונה, כשגם העובדה שכל הכרטיסים נמכרו כבר לפני יומיים לא תועיל לה בהתמודדות. 

בשורות המקומיים מי שיישוב לעמוד לרשותו של המאמן היווני הוא סקוטי ווילבקין, שקיבל מנוחה ממשחק הליגה האחרון מול עירוני נהריה ביחד עם אות׳לו האנטר: ״אני מרגיש טוב, מוכן לחזור למשחק אחרי המנוחה שהייתה לי השבוע ממשחקי הליגה״ אמר הגארד הצהוב לקראת המשחק והוסיף: ״נצטרך לעצור את רוקאס גיידרייטיס, לדאוג שלא יהיו לו זריקות קלות וזוויות טובות, כי הוא קלע מצוין ואנחנו לא רוצים שמישהו כמוהו יקבל מרחב לקליעות. אז נצטרך לעצור את הזריקות שלו ולעשות ככל שנוכל״. 

עוד הוסיף ווילבקין: ״המאמן עבר איתנו על פרטים קטנים, אמר לנו מה עלינו לעשות בהגנה כדי שנוכל לעצור אותם, כי הם קבוצה מאוד מסוכנת עם הרבה שחקנים שיכולים לקלוע ואנחנו צריכים להיות מוכנים לזה ולהיצמד לתוכנית המשחק שלנו. ככל שהזמן עובר ככה גם החשיבות של המשחקים גדלה יותר, וכל משחק נהיה חשוב יותר ויותר. זאת עונה ארוכה, אבל אנחנו חייבים להתרכז בכל משחק לעצמו וכרגע המשחק הזה הוא הכי חשוב. נהיה חייבים להיות צמודים ועקביים עם תוכנית המשחק שלנו״.