מכבי תל אביב ממשיכה להרשים. הערב (חמישי) הצהובים הביסו 78:104 את אלבה ברלין במסגרת המחזור השביעי של היורוליג ובכך המשיכו את הרצף הנהדר של חמישה ניצחונות בזירה האירופית. חניכיו של יאניס ספרופולוס היו איכותיים, התעלו לרמה גבוהה, היו עדיפים בשני צידי המגרש וביטלו את הגרמנים בדרך לניצחון ענק.

ספרופולוס, מאמן המנצחת, הגיב בסיום: “אני תמיד מצפה למשחק טוב מהקבוצה שלי. אני חושב ששיחקנו ממש טוב בהגנה ובהתקפה והיה משחק שלם בשני צידי המגרש. כל הקרדיט שייך לשחקנים, הם נתנו הופעה טובה וצריך להחמיא להם. אני רוצה לברך את השחקנים, לא בגלל הניצחון, לא בגלל המשחק, לא בגלל ההופעה, אלא בגלל שהם היו ממש מרוכזים לשחק משחק קשה. המשחק הזה נראה כמו משחק קל עכשיו, וברגעים מסוימים במשחק, אבל לשחק בצורה כזאת, עם הנחישות והפוקוס, אחרי רצף משחקים, זה לא קל, ובגלל זה אני רוצה לתת קרדיט לשחקנים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס:"מגיע לשחקנים שלנו קרדיט גדול"

עוד אמר: “אנחנו מכבדים מאוד את אלבה, ובגלל זה שיחקנו משחק טוב מאוד, כי ידענו שזו קבוצה מסוכנת מאוד, ושאין לה מה להפסיד, קלעים מצוינים, נגד ברצלונה בחוץ הם היו תחרותיים, הובילו במחצית, במדריד למרות שהם לא פתחו טוב ברבע השלישי הם הובילו, אז ידענו שאנחנו צריכים להישאר בפוקוס, וזו הסיבה העיקרית ששיחקנו טוב מאוד. כל הקרדיט לשחקנים ולאוהדים שדחפו אותנו”.

“אני לא רוצה לתת הצהרות נוצצות, אנחנו מאוד צנועים, שומרים על פרופיל נמוך, נמשיך להלחם בכל משחק, וככה נמשיך עד הסוף. מוקדם לדבר אם אנחנו טובים או רעים. אנחנו נלחמים על הפרקט, רוצים לשחק טוב יותר, אנחנו רוצים לשפר את המשחק שלנו, יש לנו תפקידים, כולם מוכנים לשחק את המשחק, וצריך להמשיך את זה בלי הרבה דיבורים. אני מעדיף להראות על הפרקט מאשר לומר מילים נוצצות”.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

“מההגנה הטובה שלנו היה לנו משחק התקפי מצוין. כל השחקנים שהיו על המגרש נתנו משהו בהתקפה ובהגנה, כל מי שעלה על המגרש היה מוכן לשחק. יש לנו חודשיים קשים, כל שלושה ימים יש לנו משחק, אנחנו צריכים להיות מוכנים לשחק את המשחקים האלה. כרגע צריך להתרכז באילת בגביע, זו הדאגה שלנו. חברים שלי מתקשרים אליי לגבי הימורים, אני אומר להם לא להמר. אני לא חושב על המשחקים הבאים, רק על המשחק נגד אילת בגביע”.

העובדה כי לא היה שחקן אחד שבלט מעל כולם: “אני שמח שהמון שחקנים הצטיינו. זה לא משחק קל, אולי זה נראה ככה אבל אלבה ברלין קבוצה מסוכנת. כשיש לך רצף ניצחונות ואתה משחק נגד קבוצה כזו צריך להיות מאוד מרוכז ולכן אני מאוד שמח מההופעה של השחקנים שלי שהיו מצוינים”.

סקוטי ווילבקין חוגג (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין חוגג (איציק בלניצקי)

האם אפשר לדבר על זכייה בגביע: “אמרתי את זה כבר ואגיד שוב, זה מוקדם מדי לדבר על סיום העונה, אנחנו רק בהתחלה. נלך בדרך שלנו כמו שעשינו עד עכשיו, משחק אחרי משחק, ונראה איך נתקדם”.

טיילר דורסי הגיב בסיום המשחק: “ברגע שהתחלתי לשחק שני משחקים בשבוע היה קל לי לתפוס קצב ואני מרוצה מהתרומה שלי לקבוצה. אנחנו צריכים להמשיך ביכולת הזו, יש לנו לו”ז קשוח עם שלושה משחקי חוץ רצופים ביורוליג. צריך להמשיך לעשות הגנה טובה, אם נעשה זאת נהיה הרבה יותר טובים”.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)

טאריק בלאק, אחד המצטיינים במשחק, הוסיף גם הוא: “התחלנו די טוב את המשחק ולכל אורך המשחק הגברנו את הקצב. אלבה קבוצה טובה מאוד, הם שיחקו קשוח אבל כולנו כקבוצה שיחקנו טוב ומגיע קרדיט לכולם, היום זה היה היום שלנו”.

טאריק בלאק בטירוף (איציק בלניצקי)טאריק בלאק בטירוף (איציק בלניצקי)