אחרי השבוע המוצלח שעברה, מכבי תל אביב של יאניס ספרופולוס, פתחה גם את השבוע הנוכחי עם ניצחון קליל על עירוני נהריה, וכעת ניצבת בפני אלופת המדינה משוכה קשה יותר – אלבה ברלין הגרמנית, שתנסה היום (חמישי) ב-21:05 לעצור את הדהירה של הצהובים בהיכל מנורה מבטחים. לקראת המפגש, המאמן היווני דיבר במסיבת העיתונאים המסורתית שהועברה בשידור חי באתר ONE.

ספרופולוס פתח את מסיבת העיתונאים בהתייחסות ליריבה: ““אנחנו משחקים מול קבוצה מאוד טובה, יש להם כימיה טובה, הם משחקים טוב כקבוצה. יש להם רק ניצחון אחד אבל זה לא משקף את המיקום שלהם בטבלה. הם יגיעו לכאן עם אקסטרה מוטיבציה כדי להוכיח שהם שייכים לרמה הזאת ואני אומר את כל זה כי זה משחק מאוד חשוב ואנחנו חייבים להיות מאוד מרוכזים. אנחנו מכבדים כל שחקן, יש להם קלעים מצוינים”. 

“צריכים לשחק טוב מבחינה הגנתית כדי לעצור אותם. דיברנו כבר עם הכול על השחקנים, התכוננו היטב, אנחנו מאמינים בעצמנו ובטוחים שאנחנו מוכנים למשחק. הקהל ייתן את האקסטרה כמו בכול משחק בית ואנחנו שמחים על כך שהיכל מנורה שוב יהיה ‘סולד אאוט’ ומאוד רועש כמו שהיה עד עכשיו”.

ספרופולוס במסיבת העיתונאים (שחר גרוס)ספרופולוס במסיבת העיתונאים (שחר גרוס)

השיפור במשחק ההגנה לעומת אשתקד: “אנחנו צריכים להמשיך לשחק כך. בשנה שעברה שיחקנו באותה צורה, אבל השנה אנחנו הרבה יותר מחויבים. הפער מהשנה שעברה ברור. איך אנחנו עובדים על זה? מתמקדים באיך לאתר את הקלעים של הקבוצה היריבה, איך הקבוצה היריבה מתקיפה ונלחמים מול כל זריקה. אנחנו עובדים על הכול באימונים, באספות וידאו, השחקנים הבינו את הפילוסופיה והם ממשיכים בתוכנית המשחק שלנו. במהלך המשחק, כשאנחנו עושים טעויות ומתקנים אותם אנחנו משתפרים. עדיף להשתפר תוך כדי המשחקים. השחקנים מבינים שהגנה טובה מנצחת משחקים ומהניסיון שלי עוד לפני מכבי כשעבדתי שבע שנים כעוזר ומאמן ראשי ביורוליג, ראיתי הרבה קבוצות שמנצחות וזכות בתארים דרך ההגנה. נצטרך איזון בהתקפה כדי להיות טובים יותר גם מבחינה הגנתית. זה עניין של ריכוז, של מצ’אפ, תקשורת טובה בין השחקנים וזה מה שנעשה גם במשחק”.

טאריק בלאק, עומרי כספי. "השחקנים יותר מחוייבים" (רדאד ג'בארה)טאריק בלאק, עומרי כספי. "השחקנים יותר מחוייבים" (רדאד ג'בארה)

ההכנה המנטלית לפני משחק קל יחסית, בניגוד לשבוע הקודם: “אנחנו לא יכולים להמעיט באלבה. לפני פנר כמעט ולא דיברתי ולפני אלבה דיברתי הרבה. אמרתי לשחקנים שזו קבוצה מאוד מיוחדת ששמרה על השחקנים והמאמן מהשנה שעברה. אני מאמין שהם יילחמו לאורך 40 דקות. העברנו את כל המידע לשחקנים, יש אמון רב בין הצוות לשחקנים. כשאנחנו אומרים לשחקנים משהו לשחקנים הם מבינים שזו האמת. אנחנו צריכים להיות אגרסיביים מהפתיחה כדי לא להיגרר לבעיות במהלך המשחק”.

זהות הקבוצה המתגבשת: “אנחנו כרגע חושבים רק על אלבה. אם נתחיל לחשוב על העתיד אז לא ניתן את המקסימום במשחק מול אלבה, שזה הדבר החשוב ביותר. יש לנו לו”ז צפוף לאחר מכן אבל הכול יגיע בזמן. בינתיים אנחנו מתרכזים רק באלבה”. 

יאניס ספרופולוס (שחר גרוס)יאניס ספרופולוס (שחר גרוס)

קוונסי אייסי הוסיף לקראת המשחק: “אנחנו מגיעים לכל משחק עם גישה שאנחנו הולכים לנצח במשחק וכך גם יהיה הפעם. הולך להיות משחק קשה, היריבה מצוינת עם מאמן נהדר ואנחנו נבוא כדי להילחם. אנחנו משתפרים כקבוצה וזה מה שחשוב לי ולא רק היכולת שלי. להתרגל למנטליות והסגנון לוקח זמן, זה משחק אחר לגמרי בשבילי. אני חושב שהכי חשוב מבחינתי יהיה להציג יכולת טובה בהגנה ודרך זה להוביל לניצחון”.

קווינסי אייסי (שחר גרוס)קווינסי אייסי (שחר גרוס)

על החשיבות של ניצחון חמישי ברציפות ביורוליג: “אנחנו מסתכלים על כל משחק בכל פעם, זו הדרך שלנו. זה נכון שניצחנו את המשחקים האחרונים אבל אנחנו מתמקדים במשימה שלנו עכשיו וזה גם מה שנמצא בראש שלנו כעת. אנחנו לא סופרים כמה משחקים ניצחנו ברציפות, פשוט צריכים לנצח בכל משחק וזה מה שיוביל אותנו להצלחה בהמשך”.

שמעון מזרחי (שחר גרוס)שמעון מזרחי (שחר גרוס)
שחקני מכבי (שחר גרוס)שחקני מכבי (שחר גרוס)
סקוטי ווילבקין (שחר גרוס)סקוטי ווילבקין (שחר גרוס)
טיילור דורסי (שחר גרוס)טיילור דורסי (שחר גרוס)
עומרי כספי (שחר גרוס)עומרי כספי (שחר גרוס)
דורי סהר (שחר גרוס)דורי סהר (שחר גרוס)