ארגון שחקני היורוליג ביקש את ביטולה של עונת היורוליג במכתב שנשלח לקבוצות, רגע לפני הפגישה המכריעה היום (שני) בין הנהלת המפעל למועדונים המשתתפים פה. המכתב המדובר נשלח בעקבות הפגישה ביום שבת בין השחקנים ליורוליג, בה הביעו את הסכמתם פה אחד לסיים את העונה מיידית ולא לחזור לשחק כדורסל. 

במכתב של ELPA, ארגון שחקני היורוליג, צוין כי 36 שחקנים, הקפטנים של כל הקבוצות ושחקן בכיר נוסף, היו נוכחים בשיחה בה הם מסרו את עמדתם באופן חד משמעי. כעת השחקנים מחכים לראות כיצד יצביעו 11 המועדונים הנדרשים לכך במהלך הפגישה היום. מדובר בברצלונה, באסקוניה, ריאל מדריד, אולימפיאקוס, פנאתינייקוס, מכבי ת”א, אנדולו אפס, פרנבחצ’ה, ארמני מילאנו, ז’לגיריס וצסק”א מוסקבה. 

בין הנקודות המשמעותיות במכתב של ELPA, מצויינת בעיית הנסיעות, שכן כ-70 שחקני יורוליג עדיין נמצאים בארצות הברית ולא חזרו לקבוצות שלהם. השחקנים האלה יתקלו בקושי לשוב לאירופה אחרי שלא עשו זאת עד כה והם לא מעוניינים להציב את עצמם או את המשפחות שלהם בסכנה, לפי המכתב. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לאימון של אבדיה ודיברתולומאו במנורה

מלבד השחקנים בארצות הברית, שחקנים רבים נמצאים במדינות בהן עדיין יש איסורי תנועה וסגר קשה, מה שמוביל לכך שיהיה להם קושי רב להתאמן ולהחזיר את עצמם לכשירות במקרה של חידוש העונה. עוד טוענים ב-EPLA כי בלתי אפשרי להבטיח באופן מלא את בריאותם של השחקנים, המאמנים והשופטים אם אכן המשחקים יחודשו. “השחקנים לא יסכימו לחזור לשחק בתנאים האלה, חידוש המפעל בלי כל שחקניו, יפגע מאוד בתחרותיות שלו”.