אחרי ניצחונה של מכבי תל אביב על אולימפיאקוס בהיכל מנורה מבטחים, המחזור ה-26 ננעל הערב (שישי) ובמוקד הקבוצות שחולמות על מקום בשמינייה. בתחילה הייתה חגיגה של חימקי מוסקבה ולאחר מכן דרמה גדולה בקובנה עם ניצחון של ז’לגיריס על מילאנו בהארכה. לקינוח, פנרבחצ’ה, גם היא כמובן בקרב על מקום בשמינייה, השיגה ניצחון חוץ יקר בוולנסיה.

חימקי מוסקבה – וילרבאן 79:108

תצוגה גדולה של הרוסים, כמובן בהובלת הכוכב הגדול, אלכסיי שבד, שתפר 24 נקודות ולא פחות מ-13 אסיסטים, כשגם יונאס ג’ברקו (18) ודווין בוקר (17) הרשימו אצל המנצחת שעלתה למאזן של 12 ניצחונות מול 13 הפסדים ונותרה חזק בקרב על השמינייה הראשונה. מנגד, הצרפתים, קבוצת החוץ החלשה במפעל, ספגה את הפסד ה-17 מתחילת העונה ורק מחכה כבר לתום העונה הסדירה.

ז’לגיריס קובנה – אולימפיה מילאנו 97:105 (91:91) 

דרמה גדולה התרחשה הערב בליטא במשחק שהיה תחת אזהרות חמורות של משרד הבריאות הליטאי עקב התפשטות הקורונה וחשש מהגעת אוהדים איטלקים, אך גם זה לא מנע מ-9,045 ירוקים להגיע, תמוך בקבוצתם ולצאת עם ניצחון שהותיר אותם במאבק על מקום בשמינייה עם 11 ניצחונות מול 15 הפסדים.

סרחיו רודריגס (18 נקודות) שלח את המשחק להארכה, אך שם הייתה רק קבוצה אחת. ניגל הייס וזאק לידיי הצטיינו עם 21 נקודות ו-19 בהתאמה, כשמנגד מלבד רודריגס, גם ולדימיר מיצוב וקאלב טראצ’סקי סיימו עם 18 אצל האורחת שהפסידה בקרב ישיר וחשוב על הגעה לפלייאוף המפעל וירדה למאזן זהה למנצחת.

ולנסיה – פנרבחצ’ה 93:86

אחרי ההפסד הכואב למכבי במחזור שעבר, ולנסיה לא הצליחה להרים את ראשה והסתבכה בגדול בקרוב על מקום בפלייאוף, כשכעת נמצאת במקום השמיני, אך עם מאזן זהה למנצחת (12 ניצחונות מול 14 הפסדים), כשלא פחות מחמש קבוצות נושפות בעורף של השתיים. 22 נקודות של ואניה מרינקוביץ’ לא עזרו לכתומים, כשמנגד היה זה דריק וויליאמס בהצגה גדולה עם 22 נקודות שהוביל את ז’ליקו אוברדוביץ’ לניצחון אחרי שני הפסדים (אחד בליגה ואחד באירופה).