אחת ההחתמות המפתיעות של מכבי תל אביב הקיץ, שהייתה בין האחרונות שלה לעונה החדשה הייתה זו טיילר דורסי. את אליפות העולם בסין יחד עם נבחרתו יוון הוא החמיץ כי חיפש להישאר ב-NBA, אך למרות הופעות טובות בממפיס, הוא נחתך רגע לפני פתיחת העונה ומצא את עצמו במכבי תל אביב.

ההתחלה שלו לא הייתה כל כך אידיאלית, גם בעיני הפרשים, אבל ממשחק למשחק הגארד מקבל יותר ביטחון ודקות ונותן ליאניס ספרופולוס תוצרת יפה. לאור מכת הפציעות של הצהובים לאחרונה, הוא מקבל תפקיד משמעותי יותר ובראיון ליורוהופס הוא סיפר על הדרך שנסללה למכבי ת”א, היכן באמת רצה לשחק וה-NBA.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס עם שחקני מכבי ת"א בחדר ההלבשה

“אני לא יודע מה השתבש ולא קיבלתי חוזה ב-NBA”, סיפר דורסי. “זה חלק מהמסע שלי, זה היה קיץ משוגע בשוק השחקנים החופשיים, זה כנראה שיחק תפקיד בעניין הזה. בסופו של דבר רציתי להגיע יורוליג ולא לחכות יותר מדי. יכולתי אולי להמתין עוד קצת לראות מה יקרה, אבל החלטתי כן להגיע לאירופה”.

ההיעדרות מאליפות העולם: “כמו שאמרתי, לא כל כך ידעתי מה יקרה ורציתי לקבל חוזה בקבוצה לפני הכל. למרבה הצער, הטיימינג היה לא טוב ולא הייתה לא לי קבוצה כשהייתי צריך להגיע ליוון, ניסיתי להישאר ב-NBA. כי רציתי שאם קבוצה תרצה להפגש איתי, אהיה זמין והטיימינג לא היה טוב כל כך”.

טיילר דורסי מימין (רויטרס)טיילר דורסי מימין (רויטרס)

עונה ראשונה ביורוליג: “יש לי עליות וירידות כמובן באופן אישי, אבל זה משתפר ואני לומד בכל יום משהו. ההשתפרות היא איטית וגם כל הקבוצה משתפרת לאיטה. אני חייב לומר שהכדורסל באירופה שונה לגמרי. אני חושב שהוא איטי יותר, השחקנים יותר נשארים בעמדות ולכן אין ריצה חסרת מעצורים. הגנתית, הרבה יותר קשה לקלוע ביורוליג הייתי אומר”.

ההגעה למכבי ת”א: “ההזדמנות לשחק בקבוצה טובה כזו הגיעה לי משום מקום. הייתה אפשרות עבורי להגיע לקבוצה שהיא חצי חדשה עם שחקנים חדשים וכמה מאלו שנשארו. זה פרוספקט טוב והזדמנות לעבוד תחת מאמן מוכר ומוערך, זה בדיוק מה שקרה.  העבודה עם יאניס היא טובה. כמובן שזו השנה הראשונה שלי ואני מנסה להסתגל וללמוד את פילוסופיית המשחק, אני בתהליך של למידה וזה עדיין שלב מוקדם של העונה”.

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

להיות חלק מנבחרת יוון: “זה משהו משנה לשנה, אבל אני לא בטוח שאמשיך. לא אומר באופן ודאי שלא אהיה שם, אבל אם לא יהיה לי חוזה ואהיה שחקן חופשי אצטרך להחליט בנושא הזה קודם”.

על כל שכמעט חתם באולימפיאקוס: “לא כל כך דיברתי איתם הקיץ, כי הופעתי מאוחר והקבוצה שלהם הייתה מוכנה והסגל היה מלא. מעבר שלי לשם לא קרה הקיץ כי הייתי מרוכז בהישארות ב-NBA. כשזה לא קרה, הסתכלתי לכיוון היורוליג והגיעה ההצעה שקיבלתי ממכבי, לצערי אולימפיאקוס כבר השלימה את הסגל שלה”.