כשהיא במומנטום יוצא מן הכלל, מכבי תל אביב תארח הערב (חמישי, 21:05) את אולימפיאקוס במסגרת המחזור ה-26 של היורוליג. חניכיו של יאניס ספרופולוס מגיעים למשחק נגד קבוצה שונה לחלוטין מזו שהביסו בפיראוס בסיבוב הראשון. החדשות הטובות עבור אלופת המדינה, הן שהיא מקבלת בחזרה לשורותיה את שני העוגנים ההגנתיים שלה, יובל זוסמן וקווינסי אייסי. 

ארון ג'קסון סיפר לקראת המשחק: "אין מקום כמו הבית, זה טוב לחזור לכאן במיוחד עם האוהדים והתמיכה שאנחנו מקבלים מהם, זה המקום הכי טוב להיות בו. האם נהיה בוודאות בפלייאוף? אנחנו לא רוצים לומר בוודאות, כי יכול להיות מהפך בכל רגע נתון, אבל המטרה שלנו היא להגיע לפלייאוף עם יתרון ביתיות כי זה יוריד מהלחץ, ואנחנו יודעים עד כמה זה חשוב לשחק מול האוהדים בשני המשחקים הראשונים, אבל נסתכל כל פעם משחק אחד קדימה והמשחק הבא הוא נגד אולימפיאקוס".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בטקס מגרש מכבי הישן

המפתחות לניצחון: "לא מצ'אפים ואגרסיביות כמו החשיבות של להיות אלו שיפתחו ראשונים באגרסיביות. אנחנו לא יכולים לתת להם לבוא הנה ולתת להם לשלוט בקצב, ולנצל את הסייז ואת האתלטיות שלהם ולעשות כאן מה שהם רוצים. אנחנו צריכים להראות להם שזה הבית שלנו ואנחנו רוצים להגן עליו ולהיות אגרסיביים לפניהם".   

החזרה של יובל זוסמן וקווינסי אייסי: "זה ענק, במיוחד זוסמן. אני חושב שהוא אחד השחקנים הכי פחות מוערכים בליגה, הוא מאוד חשוב לקבוצה שלנו וכולם יודעים מה קווינסי מביא איתו לשולחן, הוא חתיכת שחקן וזה טוב לקבל את שניהם בחזרה".

אנג'לו קלויארו, ארון ג'קסון וקווינסי אייסי (איתי כהן)אנג'לו קלויארו, ארון ג'קסון וקווינסי אייסי (איתי כהן)

הניצחונות במחזורים האחרונים במשחקים צמודים: "זה היורוליג, כל קבוצה שמשחקים נגדה עושה את המיטב שלה, ואני חושב שלנצח משחקים כאלה ולנצח משחקים בהם אתה לא נמצא במיטבך זה טוב מאוד עבור הקבוצה, כי כאשר מגיעים לפלייאוף זה עוזר להבין מה צריך לעשות כדי לנצח משחקים מסוימים". 

טיילר דורסי התייחס תחילה לחזרה למגרש הביתי במסגרת היורוליג: "המגרש הביתי חסר לנו המון, פשוט לחזור ולשחק בבית. שיחקנו כמה משחקים כאן בליגה המקומית, אבל לחזור הנה למשחק מאוד חשוב נגד קבוצה ממש טוב שנלחמת כדי להישאר במאבק על ההעפלה לפלייאוף, אנחנו חייבים להיות מוכנים לכך".

טיילר דורסי ואמארה סטודמאייר (איתי כהן)טיילר דורסי ואמארה סטודמאייר (איתי כהן)

השינויים באולימפיאקוס: "הם הביאו מאמן חדש ושחקנים חדשים, הם משחקים בסגנון שונה. הם משחקים מהר יותר ויש להם שני שחקנים חדשים שהם אתלטיים שעוד לא יצא לנו לראות משחקים, כך שאנחנו חייבים להיות מוכנים, כי אי אפשר באמת לדעת כי המשחקים מתפתחים באופן שונה. אבל אנחנו משחקים טוב בבית ואנחנו נתכונן כדי להגן על המגרש הביתי שלנו".   

חשיבות חזרתם של אייסי וזוסמן: "החזרה שלהם חשובה מאוד במיוחד לאור תשעת המשחקים הבאים שלנו, אין ספק שהם יצטרכו להיכנס בחזרה לקצב ולכושר משחק, והחזרה שלהם לכושר תעזור לנו המון כי אנחנו זקוקים להם בצד ההגנתי שקצת הייתה חסרה לנו".

שחקני מכבי תל אביב באימון (איתי כהן)שחקני מכבי תל אביב באימון (איתי כהן)

היכולת שלו לאחרונה:  “אני פשוט שומר על הביטחון ביכולת שלי ומנסה לספק את הסחורה ברגעים החשובים, אבל דבר לא השתנה לכל אורך השנה. אני פשוט רוצה להמשיך ולהשתפר ככל שהעונה מתקדמת ואני עושה את זה ואני רוצה להמשיך בזה, כי עדיין נותרו תשעה משחקים עד לפלייאוף".