מכבי תל אביב חזרה הערב (חמישי) הביתה למשחק יורוליג בהיכל מנורה מבטחים וגברה 62:93 על וילרבאן הצרפתית אחרי שלושה משחקי חוץ קשים ומתישים מול באסקוניה, מילאנו וברצלונה, וכמו כן, אחרי הפסד כואב והדחה מגביע המדינה נגד הפועל ירושלים.

למרות ההפסד, היורוליג והעונה כולה ממשיכה לרוץ, אין דחיות ואין שינויים, את אף אחד לא מעניין כמה פצועים ונעדרים יש לך וצריך לנצח. אינני מזלזל באף קבוצה ביורוליג ובטח לא בווילרבאן שעשתה תוצאות טובות מעל מה שציפו ממנה בעיקר בבית, אבל זאת הייתה יריבה יחסית נוחה למצבה של מכבי.

יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)יאניס ספרופולוס (חגי מיכאלי)

בהיעדרם של עומרי כספי וטאריק בלאק הפצואית, היה חשש מסוים משחקני הפנים הצרפתים, אבל מכבי התגברה על כך בעזרת אותלו האנטר, קווינסי אייסי ובעיקר ההחלטה להשתמש באנג’לו קלויארו אחרי הקפאה עמוקה. הצרפתים ניסו להתקיף את דני אבדיה ובעיקר את סקוטי ווילבקין באזור הלואו פוסט ולאחר שיאניס ספרופולוס זיהה זאת, נשלח דאבל אפ כדי לעזור להם.

סקוטי ווילבקין, אנג'לו קלויארו ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)סקוטי ווילבקין, אנג'לו קלויארו ואות'לו האנטר (חגי מיכאלי)

ספרופולוס עלה עם הרכב אפור, אך לוחם ושומר ברבע השני עם זוסמן, ג’ון דיברתולומאו וקלויארו, שלחצו והיו אגרסיביים עם הצרפתים, שגם כך משחקים ללא קלעים גדולים ודייקו מחוץ לקשת השלוש ב-1 מ-8 זריקות בלבד, וכך אי אפשר לנצח ביורוליג. בסך הכל, ספרופולוס ככל הנראה לא היה מרוצה מהיכולת של קבוצתו בחצי הראשון, אבל בוודאי היה מרוצה מההובלה בתשע הפרש במחצית.

אנג'לו קלויארו (חגי מיכאלי)אנג'לו קלויארו (חגי מיכאלי)

במחצית השנייה מכבי המשיכה באותה מגמה, ספרופולוס המשיך לדרוש משחקניו נתינה בהגנה והקרבת עבירות על מנת למנוע מהצרפתים השגת מצבי קליעה והשחקנים הגיבו לכך טוב. המסקנה של מאמן מכבי מההפסדים האחרונים הייתה כי מכבי לא הציגה את היכולת שהוא רוצה בהגנה והוא שם דגש על העניין. אז מצד אחד, צריך לתת קרדיט להגנה וללחימה של מכבי, לכשרון ההתקפי של ווילבקין מהדקות הטובות של קלויארו, יכולת מעודדת של זוסמן עם מספר שלשות וגם משחק הגנה טוב, בעיקר על טיילר דורסי.

טיילר דורסי עם הכדור (חגי מיכאלי)טיילר דורסי עם הכדור (חגי מיכאלי)

בסך הכל, מכבי יכולה להתעודד מהשיפור המהותי ביכולת ההגנתית, שדחק את הצרפתים לזריקות קשות ואחוזי קליעה ירודים מהשדה וכמו כן, מהאגרסיביות, שביטלה כלא היה את החשש מריבאונד ההתקפה של הצרפתים.

ג'ייק כהן עם יובל זוסמן (חגי מיכאלי)ג'ייק כהן עם יובל זוסמן (חגי מיכאלי)

משחק כזה יכול להרגיע קצת את מכבי, כאשר גם בשבוע הבא הצהובים צריכים לנצל את הביתיות בהיכל מנורה מבטחים לניצחון על באיירן מינכן, כאשר הטבלה מתייצבת ורואים כבר מי בחלק התחתון של הטבלה ומי מתמקם למעלה. לצהובים אסור להפסיד בבית, גם  לקבוצות הגדולות ובטח שלא לווילרבאן ולבאיירן מינכן, כאשר בנוסף, ספרופולוס ושחקניו יצטרכו להתעלות על מנת לנצח גם כמה שיותר משחקים בחוץ.

יובל זוסמן, נייט וולטרס וג'ון דיברתולומאו (חגי מיכאלי)יובל זוסמן, נייט וולטרס וג'ון דיברתולומאו (חגי מיכאלי)

אז נכון, וילרבאן היא לא מילאנו וברצלונה, אבל גם היא ניצחה בעיקר בבית מספר קבוצות בכירות. עם זאת, מכבי הנחילה לה את הפסדה הגדול ביותר שלה עד כה העונה, אז אפשר לסמן ניצחון נוסף בטבלה ולהשתדל לאגור כוחות, להתאושש ולטפל בהחזרת הפצועים לכשירות להמשך סדרת המפגשים בליגה ובאירופה.

סנדי כהן מטביע (חגי מיכאלי)סנדי כהן מטביע (חגי מיכאלי)