ביום שני הקרוב תתכנסנה 11 הקבוצות הבכירות ביורוליג, ביניהן מכבי ת”א כדי להצביע – האם עונת 2019/20 תגיעה לסיומה או שתחודש ב-4 ביולי. היום (שבת), הנהלת היורוליג ערכה פגישה עם נציגי השחקנים, ועל פי הדיווחים מהפגישה, רובם המכריע לא מעוניין שהעונה הנוכחית תתחדש.

בינתיים, כוכב אנדולו אפס, שיין לארקין ששוהה כעת בארה”ב הביע את מורת רוחו נוכח חידוש אפשרי של הליגה וטוען שפגרת הקורונה “תיצור מצב של חוסר שוויוניות”. 

לארקין, שנחשב בעיני רבים למועמד המוביל לתואר ה-MVP שהפגרה תפגע בצורה קשה בשחקנים: “קודם כל זה לא סוד שמהרגע שהעונה נעצרה, לשחקנים לא הייתה את היכולת לשמור על כושר. בנוסף, הסיכון של הידבקות בקורונה עדיין קיים ויש גם סכנת פציעות גבוהה זאת לא פגרה רגילה שבה שחקנים יכולים להמשיך להתאמן. גם מבחינה פיזית וגם מבחינה מנטלית זו לא סיטואציה אידאלית”.  

הצצה לאימון של אבדיה ודיברתולומאו במנורה

בנוסף, הכוכב של אנדולו טוען שמשך הזמן הארוך ללא אימונים ייצור מצב של חוסר שוויון: “היורוליג זה אחד המפעלים הכי תחרותיים בעולם הכדורסל. כל הקבוצות צריכות לקבל הזדמנות שווה לזכות, אבל בגלל המגיפה הזאת חלק מהקבוצות והשחקנים לא התאמנו וחלק מצאו את הדרך להתאמן. זה יוצר מצב של חוסר שוויוניות ונותן יתרון לקבוצות ושחקנים מסוימים”.  

סקוטי ווילבקין עם הכדור (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין עם הכדור (איציק בלניצקי)