איזו דרמת ענק קיבלנו הערב (חמישי) במסגרת המחזור השני ביורוליג. ריאל מדריד אירחה בוויזינק ארנה את מכבי תל אביב של יאניס ספרופולוס, ששיחקה ללא עומרי כספי שחש ברע, ובסופו של קרב צמוד במיוחד היו אלו הבלאנקוס שיצאו כאשר ידם על העליונה ורשמו 85:86 ביתי על אלופת ישראל. הניצחון של הקבוצה מבירת ספרד קרה הרבה בזכות שלשה סופר-דרמטית של ג’ייסי קארול שקלע בסמוך לבאזר וקבע את תוצאת המשחק.

המפגש היה צמוד כבר מן הפתיחה, כאשר תחילה היו אלה צהובים שנטלו את ההובלה, אך לאט לאט הלבנים היו אלה שהשתלטו על הקצב ועלו ליתרון עם ריצת 0:7. האלופה הישראלית לא וויתרה ונשארה בעניינים בזכות יכולה נהדרת של סקוטי וויבלקין ואלייז’ה בראיינט וניסתה לנגוס בהפרש.

ברבע השני, המומנטום נשאר לבן בעזרת יכולת התקפית מצוינת של מיקי ג’ורדן, אלא ששלשות חשובות של ווילבקין ודיברתולומאו לא נתנו למארחת לברוח ובמחצית ההפרש היה רק שש לטובת הבלאנקוס. בפתיחת הרבע השלישי, אלופת ישראל רשמה ריצת 0:12 מטורפת, אך מנגד הגיעה ריצה לבנה של 0:8 שהשיבה את היתרון למארחת. הצהובים-כחולים לא אמרו נואש עד לסיום והציגו יכולת התקפית אדירה, כאשר ווילבקין עמד הפעם בלחץ ב’מאני טיים’ והעניק לחבורה של ספרופולוס יתרון שתיים 10 שניות לסיום, אלא שאלופת ספרד בזכות שלשה דרמטית של ג’ייסי קארול שתי שניות לסיום המשחק ניצחה בסופו של דבר במשחק. 

זהו ההפסד השני ברציפות של האורחת במפעל היורוליג והיא תיאלץ לחפש את ניצחון הבכורה במפעל במפגש בשבוע הבא בהיכל מנורה נגד הכוכב האדום בלגרד. מנגד, ריאל עם ניצחון שני ברציפות במפעל, לאחר הניצחון על פנרבחצ’ה במחזור הפתיחה. מי שבלט אצל האלופה היה כמובן סקוטי ווילבקין שהציג משחק כמעט מושלם עם 22 נקודות, בעוד שג’ון דיברתולומאו הקפטן רשם שיא קריירה ביורוליג עם 15 נקודות, כמו גם חברו לקבוצה, אלייז’ה בראיינט, שהציג אף הוא משחק התקפי שוטף ונפלא. 

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)

קלעו למכבי ת”א: סקוטי ווילבקין 22 נקודות, אלייז’ה בראיינט, ג’ון דיברתולמאו 15, נייט וולטרס וג’ייק כהן 7, אות’לו האנטר 6 ושבעה ריבאונדים, טאריק בלאק 5, קווינסי אייסי 3. 

קלעו לריאל מדריד: מיקי ג’ורדן 16 נקודות, 11 ריבאונדים, ג’ייס קארול 14, אנתוני ראנדולף 11, פקונדו קאמספו 10, דק גבריאל 8, פביאן קוזר 7, רודי פרננדס 6, טיילור ג’פרי 6 ושישה ריבאונדים. 

רבע ראשון: 22:22 

חמישיית מכבי ת”א: נייט וולטרס, סקוטי ווילבקין, יובל זוסמן, קווינסי אייסי, טאריק בלאק

חמישיית ריאל מדריד: פקונדו קאמפסו, רודי פררנדס, ג’פרי טיילור, אנתוני ראנדלוף, וולטר טאברס

וולטרס פתח טוב את המשחק ועם סל קליל העניק יתרון ראשון לצהובים. רודי פרננדס ביצע עבירה על סקוטי ווילבקין שקלע שתיים מדויקות מהעונשין ורשם 0:4 לאלופה הישראלית. רודי פרננדס התעורר וצלף שלוש, אך ווילבקין לא נשאר חייב והגיב בשלשה משלו. קאמפסו מצא באסיסט נפלא את טאברס בצבע והאחרון הטביע, בעוד מנגד וולטרס הגיב עם שתיים משלו. בהמשך, שלשה של ראנדלוף נתנה ללבנים יתרון ראשון במשחק. ארבע נקודות רצופות של בלאק וטיילר דורסי החזירו את היתרון לכחולים ופאבלו לאסו מיהר להזעיק פסק זמן ראשון במשחק. בחזרה מפסק הזמן, פרננדס פגע מהשלוש שוב והשווה את התוצאה (13:13). לאחר מכן, ג’פרי טיילור הרים שלשה מהפינה והגדיל כבר לחמש הפרש. אך ווילבקין עם משחק מצוין דאג להשוות עם שלשה גדולה. ווילבקין המשיך במומנטום ומצא את האנטר מתחת והאחרון המשיך לטבעת ונתן הובלה לאורחת עם ריצת 0:7. בסיום הרבע, שוויון, 22:22

ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)

רבע שני: 44:50 לריאל מדריד

ג’ון דיברתולומאו פתח נהדר את הרבע השני עם שלשה מהפינה ויתרון נקודה לצהובים. בהמשך, הבלאנקוס עלו כבר לשלוש הפרש עם ריצת 0:4, אך אלייז’ה בראיינט צלף שלשה נהדרת ורשם שוב שוויון (28:28). ג’ייסי קרול עם התנועה האופיינית שלו כמעט השלים מהלך של ארבע לאחר סל ועבירה מהשלוש, יתרון שלוש לריאל (30:33). בראיינט המשיך לתרום מהספסל וצימק לנקודה בלבד. סרחיו יול המשיך את התנופה של ריאל עם ריצת 0:7 ויתרון שמונה כבר למארחת. ארבע נקודות רצופות של בראיינט וג’ייק כהן צימקו לחמש בלבד. לאחר מכן, עוד שלשה של ווילבקין שרשם כבר 11 נקודות הורידה רק לארבע. מכבי המשיכה עם היכולת ההתקפית הטובה, כאשר דיברתולומאו פגע מהשלוש וקיזז עוד קצת את ההפרש, אך ג’ייסי קארול ענה בשלשה בצד השני וקבע יתרון שש בסוף הרבע, 44:50 לריאל. 

ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)ג'ון דיברתולומאו עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)

רבע שלישי: 65:65

איזו פתיחה נפלאה לאלופה הישראלית, שהחלה את החצי השני עם ריצת 0:12 אדירה. אך מהצד השני, הגיעה ריצה לבנה של 0:8 שהחזירה את ההובלה למארחת. בהמשך, ג’ון דיברתולומאו המשיך עם המשחק הנהדר שלו ועם סל מצוין בצבע צימק לשלוש בלבד. ווילבקין לקח זריקה לא טובה, אך מי שהיה שם לתקן הוא ג’ייק כהן שהוסיף עוד שתיים. דורסי קלע עוד אחת מהעונשין וג’ייק כהן עם סיבוב נפלא בצבע קבע שוויון בתום הרבע וריצת 0:5, 65:65

אותלו האנטר עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)אותלו האנטר עם הכדור (באדיבות ריאל מדריד)

רבע רביעי: 85:86 לריאל מדריד

האנטר ובראיינט נתנו לצהובים יתרון ארבע בפתיחת הרבע האחרון, אך קארול עם שלשה עשירית של הבלאנקוס צימק לנקודה בלבד. אות’לו האנטר נהנה מאסיסט נפלא של ווילבקין התרומם נהדר והגדיל כבר לארבע עבור הכחולים, אך הבלאנקוס לא וויתרו והשוו במהרה (72:72). ווילבקין וקארול פתחו עם שלשות בכל צדק ושוב קיבלנו תוצאה מאוזנת. ווילבקין המשיך עם ליי אפ קל לקראת המאני טיים והחזיר את היתרון לצהובים. דק גבריאל דייק מהעונשין עם שתיים וקבע שוויון 77:77. סקוטי ווילבקין לא ראה בעיניים ושוב נתן לאלופת ישראל את ההובלה לקראת דקות הסיום, כאשר סל רודף סל בכל צד של המגרש. ווילבקין דייק בשתיים מהעונשין 50 שניות לסיום, בעוד מיקי ג’ורדן נשלח לעונשין בצד השני ואיזן את התוצאה 27 שניות לסיום (83:83). ווילבקין עוד הספקי לתת יתרון שתיים 27 שניות לסיום, אך כאמור שלשה אופיינית של ג’ייסי קארול שכיוון את הכוונת ממש עם הבאזר העניקה את הניצחון לאלופת ספרד, 85:86 לריאל.