חיוכים גדולים נרשמו אמש (רביעי) בבית מכבי, כאשר מכבי ראשון לציון השיגה ניצחון ראשון והיסטורי במפעל היורוקאפ, המפעל הכי בכיר בו שיחקה מימיה, עם 72:77 ענק על מונאקו, שעד המשחק עמדה על מאזן מושלם. בכך הכתומים נשארו בעניינים ונראים מוכנים למשחק מול אנדורה במחזור הבא.

“אנחנו מאוד מרוצים”, אמר גודס אחרי המשחק. “זה מפעל קשה מאוד, יש המון קבוצות מצוינות. בשני המשחקים הראשונים נאבקנו והתקשינו, אבל היו לנו 30 דקות מעולות נגד בולוניה במשחק חוץ והפעם כבר פתחנו את המשחק מאוד חזק ולקחנו את ההובלה. בסופו של דבר, קצת התעייפנו ואיבדנו אחר כך יותר מדי כדורים, אבל השגנו את הניצחון וזה מה שבאמת חשוב”.

גיא גודס (חגי מיכאלי)גיא גודס (חגי מיכאלי)

חוסר הניסיון בסגל: “יש לנו הרבה שחקנים שזו התחרות האירופית הראשונה שלהם, חלקם צעירים מאוד וחלקם וותיקים שעוד לא היו במעמד הזה. אני חושב ששני המשחקים הראשונים היו סוג של התרשמות לצורך הבנה מול מי אנחנו עומדים, לראות את הפוטנציאל, את הקשיחות והמהירות של המשחק. שיחקנו מצוין מול מונאקו, התחלנו טוב הגנתית והתקפית, היינו עייפים, אבל מרוצים מכך שהשגנו את הניצחון”.

המצטיין אלכס המילטון שרשם 22 נקודות ו-8 אסיסטים, הפתיע כשאמר: “אני עדיין לא מסופק יותר מדי. זו עונה ארוכה, זה רק ניצחון אחד, אבל ניקח אותו. אפילו שאף אחד לא האמין בנו, חוץ מכל מי שהיה בחדר ההלבשה שלנו, ההנהלה והאוהדים, פשוט האמנו בעצמנו ונישארנו ביחד וכך השגנו את הניצחון הזה. אני מרוצה, אבל זה לא מספיק לי, יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור, אנחנו רוצים להמשיך לנצח בעוד משחקים”.