ההודעה של דייויד בלאט שחשף היום (שני) כי הוא אובחן בטרשת נפוצה ראשונית כבר לפני מספר חודשים הותירה לא מעט מאנשי עולם הספורט הישראלי בהלם, וכמובן שהודעות התמיכה במאמן המעוטר שעומד כיום על הקווים של אולימפיאקוס, לא איחרו להגיע. 

בנו של המאמן, גארד הפועל ירושלים תמיר בלאט, העלה לחשבון האינסטגרם שלו תגובה משותפת לנושא ביחד עם אחיותיו וכתב: “אנחנו רוצים להודות לכל מי שהביע דאגה ויצר איתנו קשר אחרי ההודעה על כך שאבא שלנו אובחן כחולה בטרשת נפוצה. אנחנו מעריכים את זה מאוד. אבא, אנחנו יודעים שתילחם, תנצח את זה ותמשיך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך. אוהבים, הילדים”.

תמיר בלאט (רדאד ג'בארה)תמיר בלאט (רדאד ג'בארה)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין צייץ בחשבון הטוויטר שלו: “דייויד בלאט הוכיח לנו היום שוב שהוא המאמן שבמאמנים. איש של אומץ, השראה, של עוצמת הגוף והנפש. דייויד יקירנו, בריאות איתנה וחיבוק אמיץ מבית הנשיא בירושלים. אנחנו איתך, לאורך כל הדרך”.

המועדון איתו בלאט מזוהה יותר מכל בארץ הקודש, מכבי תל אביב, הוציא הודעה רשמית בה נכתב: “משפחת מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מאחלת לדייויד בלאט, מגדולי מאמני הכדורסל במכבי ובכלל, בריאות טובה, חוסן והמשך הצלחה. Be strong”.

ממנהלת הליגה נמסר: “דייויד בלאט תמיד היה ספורטאי למופת ומודל לחיקוי. אין לנו ספק שהאומץ שלו כעת בזמנים לא פשוטים לו ולמשפחתו ייתן השראה לרבים. רק בריאות קואץ', מחזיקים לך אצבעות ומקווים לראות אותך עוד הרבה שנים על הקווים!”.