נבחרת ישראל הצעירה ספגה הערב (שלישי) תבוסה 3:1 לנבחרת נורבגיה באצטדיון רמת גן במסגרת מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 21. בשל ההפסד, סיכוייה של הנבחרת להשתחל לפלייאוף העלייה ליורו הפכו לקלושים.

מאמן הנבחרת מרקו בלבול התייחס בסיום ואמר: “תמיד מאכזב להפסיד, במיוחד בבית. פתחנו רע מאוד וכבר בדקה השביעית היה 2:0, עשינו טעויות טיפשיות ופנדלים מיותרים. המחצית הראשונה הייתה הגרועה מאז התמניתי לתפקיד. בדיעבד אולי היינו יכולים לעלות עם הרכב אחר, אבל כולם עושים טעויות ואלה שנכנסו עשו עבודה טובה והביאו שינוי”.

בלבול: היו חסרים לנו כמה שחקנים

“היינו בטראומה ולזעזע את השחקנים עם חילוף מוקדם במחצית הראשונה לא היה נראה לי כמו דבר נכון לעשות. במחצית השנייה היינו טובים ואפילו היינו שווים עוד שניים-שלושה שערים, אבל זה לא נכנס ואין מה לעשות. ננסה לשחק חיובי ולסיים כמה שיותר גבוה. כששיחקנו בנורבגיה עלינו עליהם בשתי רמות, והיום עשינו טעויות. אסור לשכוח שחסרים לנו כמה שחקנים מאוד משמעותיים שהם פצועים, והאיזון בקבוצה קצת נפגע והאנרגיה קצת ירדה. אלה דברים שהשפיעו מאוד על הנבחרת, אבל במשחק הקודם לא ראינו שום הבדל".

מרקו בלבול (שחר גרוס)מרקו בלבול (שחר גרוס)

ההחלטה לפתוח עם מנור סולומון על הספסל: “מנור שחקן בשנתון 99 והוא השחקן הכי צעיר בקמפיין, אין שחקנים בשנתון שלו בנבחרות אחרות. הוא שחקן מוכשר מאוד, אבל במשחק הזה חשבנו לעלות עם קישור יותר דפנסיבי ולהשתמש במנור במחצית השנייה כשהנורבגים קצת עייפים. לא הייתה שום תקרית עם מנור בגרמניה והוא לא אמר לי כלום, הוא לחץ לי את היד וירד לספסל”. 

מנור סולומון מול סונדרה רוסבאך (שחר גרוס)מנור סולומון מול סונדרה רוסבאך (שחר גרוס)

לקראת סיום הקמפיין: “אחת המטרות המרכזיות היא ששחקנים יעלו לנבחרת הבוגרת ובנבחרת ישראל אנחנו רואים כבר עכשיו שחקנים ששיחקו בצעירה ומחזקים עכשיו את הנבחרת הבוגרת. אנחנו לא מסכמים את הקמפיין, יש עוד כמה משחקים ונעשה את כל מה שאנחנו יכולים כדי לסיים את הקמפיין הזה בכבוד ובמקום כמה שיותר גבוה”. 

שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים (שחר גרוס)שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים (שחר גרוס)

מנור סולומון התייחס גם הוא בסיום: “התחושות לא נעימות, חבל שהקמפיין כמעט הסתיים מבחינתנו. אנחנו צריכים לקחת את הדברים הטובים ולהתחשל לקראת הקמפיין הבא. ברור שאני מאוכזב שלא פתחתי הפעם ושהוחלפתי מוקדם מול גרמניה, אבל צריך לשאול את מרקו בלבול וניר לוין על זה, לא אותי. ברור שיש לי סימני שאלה לגבי זה, אבל אמרו לי שזה מקצועי ונתתי את כל מה שאני יכול מרגע שעליתי על המגרש. אני שמח שהבאתי שינוי והצלחתי להיות מעורב בשער המצמק, אבל חבל שזה נגמר בהפסד”. 

המשיך הקשר והוסיף: “אמרתי לעצמי שאני צריך להיכנס ולהוכיח ולעשות את מה שאני יודע עבור הנבחרת, ואני שמח שהצלחתי לעשות קצת שינוי. יהיה לנו די קשה לדרבן את עצמנו בהמשך הקמפיין, אבל קודם כל אנחנו משחקים בשביל המדינה ותמיד אנחנו צריכים לעשות את הכל על הצד הטוב ביותר. קיימת אכזבה גדולה אצלנו, לא שיחקנו טוב והגיע לנורווגים לנצח. אנחנו צריכים לאסוף את עצמנו ולהסתכל לעבר המשחק הבא".

ניר לוין (שחר גרוס)ניר לוין (שחר גרוס)

לייף גונאר סמרו, מאמן נורבגיה: "אנחנו מאוד שמחים על הלחימה שלנו היום. מאוד קשה לשחק מול ישראל, השחקנים שלה מאוד טכניים וזריזים. התחלנו טוב ואחרי שעשינו את זה ישראל לחצה אותנו והיינו צריכים לרדת להגנה, ואני גאה בדרך שהשחקנים שלי עשו את זה כי זה לא פשוט. ישראל עשתה חצי שני מצוין. למזלנו, אנחנו עשינו חצי ראשון מצוין. היינו צריכים לשנות מערכים בחצי השני. הקשנו על ישראל ליצור מצבי הבקעה רציניים".