נבחרת ישראל עד גיל 21, שכבר איבדה סיכוי להעפיל ליורו 2019 בעקבות התוצאות המאכזבות שרשמה ב-8 המחזורים הראשונים במוקדמות עד כה, השיגה הערב (חמישי) ניצחון 1:3 מנחם על מקבילתה מאירלנד, ובכך הצליחה להמתיק מעט את הטעם המר שנוצר מהקמפיין הנוכחי. יו”ר ההתאחדות החדש, שינו זוארץ, צפה מהיציע לצד 120 אוהדים בלבד שהגיעו לצפות בהתמודדות.

השחקנים בתכלת שעלו למשחק ללא לחץ ועם הרצון לתקן מעט את הרושם, שלטו ללא עוררין ב-45 הדקות הראשונות ומלבד שער היתרון של גבי קניקובסקי בדקה ה-15, היו יכולים לכבוש שערים נוספים, אך לא עשו זאת בשל חוסר ריכוז בביצוע הפעולה האחרונה. לאחר ההפסקה, שחקניו של מרקו בלבול נעלמו מכר הדשא ובדקה ה-64 גם קיבלו את העונש על ההחמצות שלהם, כשרונאן הייל כבש את השוויון בעקבות טעות קשה של אסף צור בשער.

וילי רוטנשטיינר ושינו זוארץ (אחמד מוררה)וילי רוטנשטיינר ושינו זוארץ (אחמד מוררה)

בלבול שראה את שחקניו מאבדים את השליטה, ביצע שני שינויים לאחר שספג את השוויון כשהכניס את מוחמד אבו פאני ומקסים פלקושצ’נקו, שידעו להחזיר על הקרדיט שקיבלו. קשר הפועל חדרה היה קרוב לכבוש כשמצא את הקורה בדקה ה-75 ושתי דקות לאחר מכן,  היה זה שחקנה של הפועל חיפה שאמנם ניסה לבשל לשון וייסמן, אך מצא במקום זאת את הרשת והחזיר לישראל את היתרון.

עמוק בתוך תוספת הזמן קבע יונתן כהן את תוצאת המשחק (97) ובכך העלה את מאזנה של המארחת ל-11 נקודות, מה שלא עזר לה להיחלץ מהמקום ה-5 והלפני אחרון בבית 5, כשמחזור בודד נותר לסיום. אירלנד לעומת זאת, עלולה לאבד את הכרטיס לפלייאוף בעקבות ההפסד. 

מחצית ראשונה

דקה 1: השופט לורנס ויסר הוציא את ההתמודדות באצטדיון בעכו לדרכה.

מרקו בלבול (אחמד מוררה)מרקו בלבול (אחמד מוררה)

דקה 15, ישראל עלתה ל-0:1: אחרי רבע שעה מאוזנת השחקנים של בלבול מצאו את הרשת בתום התקפה נהדרת. ירדן כהן קיבל את הכדור באגף השמאלי ושלח מסירת רוחב שהוסטה לכיוון קו ה-16, שם חיכה גדי קניקובסקי שנותר פנוי ומצא את הרשת בעזרת בעיטה מדויקת בנגיעה לפינה השמאלית. יופי של שער עבור קשר מכבי נתניה.

שחקני נבחרת ישראל חוגגים עם קניקובסקי (אחמד מוררה)שחקני נבחרת ישראל חוגגים עם קניקובסקי (אחמד מוררה)

דקה 21: קניקובסקי היה חייב להשלים צמד בזק, אך בעט היישר אל גופו של השוער האירי לאחר שנותר לגמרי לבדו בעומק הרחבה.

אור דסה עם הכדור (אחמד מוררה)אור דסה עם הכדור (אחמד מוררה)

דקה 25: עוד מצב לחבורה בתכלת. יונתן כהן ניגש לבעוט כדור חופשי ממרחק של 18 מטר. הקשר השמאלי ניסה למצוא את הפינה הימנית הקרובה, אבל החמיץ את המסגרת בסנטימטרים ספורים.

יונתן כהן עם הכדור (אחמד מוררה)יונתן כהן עם הכדור (אחמד מוררה)

דקה 30: שיתוף הפעולה בין ירדן כהן לקניקובסקי היה קרוב להוליד שער נוסף. המגן מצא את הקשר בתוך הרחבה והאחרון שהסתובב על המקום חיפש את הפינה השמאלית הרחוקה בבעיטה מסובבת, ששרקה ליד העמוד בדרכה החוצה.

ירדן כהן במרדף אחרי הכדור (אחמד מוררה)ירדן כהן במרדף אחרי הכדור (אחמד מוררה)

דקה 35: עוד מצב לישראל בעומק הרחבה. מוטי ברשצקי שלח את שון וייסמן במסירת עומק והחלוץ בעט בנגיעה לפינה הקרובה, אך ראה את קירן אוהרה הודף מצוין לקרן.

מוטי ברשצקי מקבל את הכדור (אחמד מוררה)מוטי ברשצקי מקבל את הכדור (אחמד מוררה)

מחצית שנייה

דקה 46: הנבחרת המקומית המשיכה בדיוק מאותו המקום שהפסיקה. ירדן כהן המשיך להזין את שחקני ההתקפה במסירות רוחב נהדרת, כשהפעם הנהנה היה אור דסה שהמשיך בבעיטת עקב, שחלפה ליד הקורה הימנית הקרובה.

נטע לביא עם הכדור (אחמד מוררה)נטע לביא עם הכדור (אחמד מוררה)

דקה 64, אירלנד איזנה ל-1:1: דקה לאחר שהשופט פסל לו שער בשל נגיעת יד, המחליף האירי רונאן הייל ניצל טעות ענקית של אסף צור שפשוט מסר לעברו את הכדור ואפשר לו לכבוש בקלות מתוך הרחבה. השחקנים של בלבול פשוט נעלמו מכר הדשא מאז החלה המחצית השנייה.

רונאן הייל מחזיר את הכדור לעיגול האמצע אחרי השער (אחמד מוררה)רונאן הייל מחזיר את הכדור לעיגול האמצע אחרי השער (אחמד מוררה)

דקה 75: מחליף נוסף כמעט וכבש, רק בצד השני. מוחמד אבו פאני קיבל את הכדור כ-18 מטר מהשער ובעט בחצי גובה ברגל שמאל, אך לרוע מזלו ראה את הכדור פוגש בקורה הימנית של השער האירי.

מוחמד אבו פאני עם הכדור (אחמד מוררה)מוחמד אבו פאני עם הכדור (אחמד מוררה)

דקה 77, ישראל עלתה ל-1:2: המחליפים המשיכו לתת את הטון. שתי דקות לאחר שעלה מהספסל, מקסים פלקושצ’נקו חיפש את וייסמן עם הרמה שעלתה לתוך הרחבה, ובסופו של דבר מצאה את דרכה אל הרשת, לארח שהחלוץ וגם השוער האירי פספסו את הכדור. 

מקסים פלקושצ'נקו חוגג עם החברים (אחמד מוררה)מקסים פלקושצ'נקו חוגג עם החברים (אחמד מוררה)

דקה 97, ישראל עלתה ל-1:3: האירים ניסו להשיג את השוויון בכל כוחם והפקירו את ההגנה, ושחקניו של בלבול ניצלו זאת כשיצאו למתפרצת, בסיומה וייסמן מצא את יונתן כהן בתוך הרחבה. קשר מכבי ת”א הפגין קור רוח, הטעה שני שחקני הגנה וכבש בקלות עם בעיטה שטוחה לפינה הימנית הקרובה.

ישראל: אסף צור, רז מאיר, עמית ביטון, עידן נחמיאס, ירדן כהן, נטע לביא, אור דסה (מוחמד אבו פאני, 64), גבי קניקובסקי (מקסים פלקושצ’נקו, 75), מוטי ברשצקי (שי גולן, 88), יונתן כהן ושון וייסמן.

אירלנד: קירן אוהרה, קורי ווילן, ראיין דילייני (ג’יימי מקגראת’, 85), ראיין סוויני, דני קיין, ליאם קינסלה, ג’וש קולן, צ’ארסלי, שיפלי (רונן הייל, 59), ריס ג’ורג’-קוקס (ג’יימס מולארני, 85) ורונאן קרטיס.