נבחרת הנוער של אלון חזן סיימה הערב (חמישי) את טורניר החורף המסורתי בצורה מכובדת, כשנפרדה ב-0:0 מנבחרת גרמניה החזקה, שזכתה בטורניר הידידותי שהתקיים באצטדיון רמת גן. אלון שטרוזברג, בלם מכבי תל אביב, נבחר לשחקן המצטיין של הנבחרת. ג’ורדן באייר, בלם מנשנגלדבאך, זכה בתואר השחקן המצטיין של הטורניר.

ישראל הגיעה למשחק אחרי שניצחה את סרביה 0:1 במשחק הראשון משער של יוני סיסאיי בדקה ה-22 והצליחה להגיע למספר מצבים טובים במחצית הראשונה, אבל בלי למצוא את הרשת. המחצית השנייה הייתה כולה בשליטה גרמנית, אבל הכחולים-לבנים הצליחו לשמור על שער נקי. גרמניה, שבסגל שלה ניתן למצוא מספר לא מבוטל של שחקנים שמשחקים בקבוצות הבוגרות בבונדסליגה, זכתה בטורניר בזכות ה-0:5 שהביסה את הסרבים במשחק הקודם.

יוני סיסאי רודף אחרי ג’ונתן בורקרט (שחר גרוס)יוני סיסאי רודף אחרי ג’ונתן בורקרט (שחר גרוס)

אלון חזן: “ידענו לצמצם את הפערים מאחת הנבחרות החזקות באירופה”

“טורניר החורף הוא אחד הטורנירים האהובים עליי מאז שהייתי שחקן”, אמר מאמן הנבחרת אלון חזן בתום המשחק והמשיך: “יש לנו הזכות להשתתף בטורניר כזה, אני שמח שהילדים חווים את זה מול נבחרות ברמה הכי גבוהה שההתאחדות מצליחה להביא, כמו גרמניה”.

“השחקנים שיחקו מול אחת הנבחרות הטובות באירופה, ראינו איך הם הביסו את הסרבים השבוע”, הסביר המאמן הלאומי וסיכם: “ידענו שזו משוכה מאוד קשה, אני שמח עבור הילדים שהצליחו להתעלות על עצמם והפגינו יכולת קבוצתית, כי על זה שמנו את הדגש לפני המשחק על מנת לצמצם את הפערים. הדרך חשובה לי יותר מהתוצאה, ואני מאוד מרוצה ממנה. שיחקנו בצורה חכמה, כי ההבדלים בין הנבחרות מאוד גדולים והצלחנו לצמצם אותם באמצעות חשיבה ועמידה נכונה”.

אלון חזן (שחר גרוס)אלון חזן (שחר גרוס)

מחצית ראשונה

דקה 16: למרות שליטה מוחלטת של נבחרת גרמניה, למצב המסוכן הראשון הגיעה ישראל. מסירה רעה שהחזיר שחקן הגנה לשוער הותיר את יוני סיסאיי לבד ברחבה, אך הוא בעט חלש ובנט שמידט הדף את הכדור מכלל סכנה.

דקה 19: מצב נוסף לשחקנים בכחול. קרן שהגביה תומר בנבנישתי גרמה לערבובייה ברחבת האורחת, חמודי כנעאן ניסה את מזלו עם מספרת אך הכדור נבלם ע"י שחקן הגנה גרמני והורחק.

עדן קראצב עם הכדור (שחר גרוס)עדן קראצב עם הכדור (שחר גרוס)

דקה 22: הנבחרת מפתחת מומנטום. מתפרצת לאחר קרן גרמנית הסתיימה בחיתוך של איילי חן מהאגף הימני למרכז, כאשר לאחר מכן הוא בעט בעיטה חזקה ברגל שמאל, אך שמידט הצליח לקלוט ללא בעיה.

דקה 39: גם הגרמנים הגיעו למצב ראשון. צ'רלס הרמן בעט כדור עונשין חזק מ-22 מטרים אך דניאל פרץ היה מוכן וקלט את הכדור המסוכן.

דניאל פרץ מרחיק את הכדור (שחר גרוס)דניאל פרץ מרחיק את הכדור (שחר גרוס)

מחצית שנייה

דקה 70: הגרמנים שולטים לחלוטין במשחק ונבחרת ישראל בקושי מצליחה לעבור את קו מחצית המגרש, אבל דניאל פרץ לא עמד בסכנות של ממש.

דקה 73: המצב המסוכן ביותר של הגרמנים במשחק. קיליאן לודוויג עלה לעזרת ההתקפה והוציא מסירת רוחב שמצאה את אריק הוטמן חופשי ברחבה, אבל החלוץ רק ליטף את הכדור, שהלך אל ידיו של פרץ. מזל גדול לישראל.

דקה 90: מבצע אישי נהדר של מופלח שלאעטה באגף הימני הסתיים בבעיטה שנבלמה לקרן על ידי ההגנה הגרמנית.

ג'ורדן בייר נשמר על ידי גיל כהן ועדן קארצב (שחר גרוס)ג'ורדן בייר נשמר על ידי גיל כהן ועדן קארצב (שחר גרוס)

נבחרת ישראל: דניאל פרץ, תומר מכלוף, אלון שטרוזברג, אור בלוריאן, אסף סלע (שאדי מסארווה, 79), עדן קארצב (גיא דהאן, 67), גיל כהן (רועי הרמן, 79), מוחמד כנעאן, איילי חן (תמיר גלזר, 67), תומר בנבנישתי (מופלח שלאעטה, 45), יוני סיסאיי.

נבחרת גרמניה: בנט שמידט (קיליאן ניופלד, 45) , קיליאן לודוויג (טוביאס קנוסט, 82), נילס פיוורנץ, חוסה אנריקה אלונסו, ג’ורדן בייר, סאהברדי סטין (פין אולה בקר, 45), צ’רלס הרמן (ניק באצנר, 82), פטריק סוסק (דויד לנארט פיליפ, 45), ניקלאס סטיירלין, אריק הוטמן (לוק יורסט, 90), ג’ונתן בורקרט (סטפן מנסה, 62).