מכבי פתח תקווה ערכה אימון בצרפת כאשר היא תתארח מחר (רביעי) אצל ראן המקומית במסגרת מסלול האלופות המפוצל של ליגת האלופות לנוער בשעה 19:00 שעון ישראל, לאחר שבשלב הקודם הדיחה בצורה מרשימה את אסטנה במושבה עם 1:4 בסיכום שני המשחקים.

המלאבסים, שכאמור זכו באליפות בעונה שעברה בליגת הנוער אך קבוצת הבוגרים ירדה לליגה הלאומית, מתמודדים במפעל ליגת האלופות בצורה שונה מהרגיל (בו שלב הבתים מתנהל בדיוק כמו בקבוצות הבוגרות) ולכן חניכיו של תמיר ונאור לוזון יפגשו האדומים-שחורים שידועים במחלקת הנוער המשובחת שלהם.

שחקני מכבי פתח תקווה חוגגים במושבה בניצחון על אסטנה (שחר גרוס)שחקני מכבי פתח תקווה חוגגים במושבה בניצחון על אסטנה (שחר גרוס)

בגזרה המקומית, האלופה היוצאת נמצאת בתקופה פחות טובה מאחר והיא רחוקה מהפסגה כבר בשלב הזה של העונה ב-12 נקודות ממכבי חיפה הראשונה והיא מגמגמת לאחרונה עם שתי תוצאות תיקו רצופות (0:0 מול הפועל רמת גן, 1:1 מול הפועל באר שבע), מה שהציב אותה במקום התשיעי עם עשר נקודות בלבד לאחר שמונה מחזורים. מי שכבר הספיק העונה להשתלב בקבוצת הבוגרים ואף לכבוש שער (נגד בני סכנין) ב-11 הופעות הוא ליאל עבדה שטס יחד עם קבוצת הנוער למשחק בצרפת במטרה לעזור לה בזירה האירופית.

ליאל עבדה חוגג. יצא לצרפת במטרה לחזק את קבוצת הנוער (שחר גרוס)ליאל עבדה חוגג. יצא לצרפת במטרה לחזק את קבוצת הנוער (שחר גרוס)

נאור לוזון, שמאמן את קבוצת הנוער של מכבי פ”ת יחד עם תמיר לוזון, אמר לקראת ההתמודדות: “אנחנו עומדים לשחק נגד יריבה חזקה מאוד, אני מקווה שנצליח למזער את הפערים עם עמידה טקטית טובה כדי שנעשה תוצאה טובה על מנת להעביר את ההכרעה למשחק השני בבית. עקבנו אחריהם, ראינו את המשחקים האחרונים שלהם. יש להם אקדמיה שמקדמת הרבה צעירים בצרפת ובעולם, הרבה אצלם משחקים בליגה הראשונה בצרפת. אנחנו לא יודעים מי מהם ישחק כי יש להם משחק בוגרים בקלוז’. ראן קבוצה חזקה מאוד אבל גם לנו יש שחקנים מוכשרים, אני מקווה שנעשה את הדברים טוב מבחינה טקטית ונצליח להעביר את ההכרעה אלינו, כי זאת המטרה. אנחנו מעדיפים ורוצים להמשיך לחלום”.

“ההשפעה של עליית מספר שחקנים לקבוצה הבוגרת? מן הסתם היא פגעה בקבוצת הנוער אך מצד שני זאת המטרה של המועדון ואנחנו גאים על זה. זאת ההצלחה הכי גדולה מעבר לתוצאות של קבוצת הנוער. למרות הפגיעה בתוצאות העונה בזירה המקומית, לאט לאט השחקנים החדשים והצעירים מתגבשים וזה נראה יותר טוב לאחרונה”.

תמיר ונאור לוזון עם הצוות המקצועי בצרפת (מערכת ONE)תמיר ונאור לוזון עם הצוות המקצועי בצרפת (מערכת ONE)