גמר הפלייאוף ממשיך לספק דרמות ענק. במשחק מדהים הערב (רביעי) בהיכל הספורט בנעמן מטה אשר הצליחה לקחת את שתי המערכות הראשונות, אך מכבי תל אביב ביצעה קאמבק אדיר בסיועו של הנרי בל הבלתי נלאה, ניצחה 2:3 במערכות ועלתה ל-0:2 בסדרת הגמר של פלייאוף ליגת הכדורעף.
 
הפועל מטה אשר/ עכו - מכבי תל אביב 2:3 (15:13, 25:22, 25:21, 25:23, 27:29)

כ-600 אוהדים אדומים הגיעו לעודד את מטה אשר באולם בנעמן היום והעניקו אווירה לוהטת במיוחד למשחק השני בסדרת הגמר לאחר שהצהובים מתל אביב ניצחו את המשחק הראשון בסדרה במשחק נכחו גם הורי שני המאמנים מתל אביב וממטה אשר: מאיר כץ אביב של נועם כץ, שחקן עבר בעין המפרץ  עם 120 הופעות בנבחרת ישראל. ועמרם גלילי אביו של גל גלילי, שחקן עבר שהוביל את קיבוץ העוגן לאליפות היסטורית ושיחק שנים רבות בנבחרת ישראל.

מכבי ת"א ( צילום איגוד הכדורעף)מכבי ת"א ( צילום איגוד הכדורעף)

המשחק נפתח בסערה מצד מכבי ת"א שעלתה ליתרון מהיר, אלא שמטה אשר חזרה למשחק ולקראת אמצע המערכה התוצאה הייתה שיוויון 10, הצהובים מתל אביב עלו ליתרון 12:14 אלא שלקראת לקראת סוף המערכה מטה אשר עשתה מהפך ועולה ליתרון 21:19. המשחק המשיך להיות צמוד והלך לשובר שיוויון אשר בסיומו עידו דוד בהנחתה מהצד  העניק את נקודת הניצחון 29:27 למטה אשר.

המערכה שנייה יצאה לדרך עם 3:2 לאדומים, שהמשיכו להוביל במערכה ועלו ליתרון 3:6, סטס המשיך עם היכולת הנהדרת ובהנחתה מעל חסימה הצהבה העלה את מטה אשר ל-3:7.  מכבי חזרה למשחק ובעזרת דימה זים  צימצמה ל-9:12. מטה אשר המשיכה להוליך ביתרון קטן במערכה ועלתה ל-16:18, מכבי תל אביב הצליחה במאמץ רב להשוות ל-23:23, אבל אז לקח נועם כץ פסק זמן ממנו יצאו שחקניו כמו מלוע של תותח וניצחו את המערכה השנייה.

מטה אשר עכו פותחת בסערה את המשחק ( צילום איגוד הכדורעף)מטה אשר עכו פותחת בסערה את המשחק ( צילום איגוד הכדורעף)

המערכה השלישית התחילה בצורה שוויונית אבל אז התעוררו השחקנים של גל גלילי  מתל אביב ועלו ליתרון 7:10, מכבי עם יכולת נהדרת של אנסינג הגדילה את הפער ל-10:15, אלא שמטה אשר לא הייתה מוכנה לוותר וצימקה ל-17:18, אבל אז הנרי בל שעד אז היה מאופק נכנס ל”זון” משלו וביכולת פשוט מופלאה העלה את מכבי תל אביב ל-18:22 ומשם הדרך לניצחון במערכה הייתה קלה.

במערכה הרביעית עלתה מכבי תל אביב ליתרון מהיר 3:5, אלא שבמצב של 6:9 כדור מעורר מחלוקת שהשופטים פסקו לטובת מטה אשר, הביא לחילופי דברים בין שחקני מכבי תל אביב לשופט המשחק שהוציא כרטיס אדום להנרי בל. דווקא משם מכבי תל אביב טסה קדימה בעיקר עם יכולת בלתי נתפסת  של סוקולוב ליד הרשת שחסם את שחקני מטה אשר ועזר לצהובים לעלות ליתרון 10:15, מטה אשר במשחק עקבי הצליחה להוריד את הפער ואייס של עידו דוד הוריד את ההפרש ל-21:20 לצהובים. הנרי בל דאג שהמערכה תישאר של הצהובים בדרך למערה חמישית ומכרעת.

המערכה החמישית נפתחה כאשר שתי הקבוצות מנסות לתת את מה שנשאר להן, במצב של שוויון 3 חסם סול בצורה נהדרת את הנרי בל ממכבי תל אביב, אבל בל לא ויתר והשווה מיד לאחר מכן ל-5:5, שתי חסימות של החומה התל אביבית עזרו לצהובים לעלות ל-6:8, ו-10:12, מטה אשר הצליחה להשוות ל-12:12 ומיד לאחר מכן עם חסימה נהדרת עלו האדומים ל12:13, הנדנדה המשיגה כאשר כל קבוצה מחמיצה נקודות משחק עד שמכבי תל אביב מצליחה לנצח את המערכה ואת המשחק המדהים שהיה לנו הערב. אנסינג הוביל את שחקני מכבי תל אביב עם 33 נקודות היום כאשר עידו דוד ונבידומסקי הובילו את שחקני מטה אשר עם 25 נקודות היום.

גמר כדורעף (איטן דהן)גמר כדורעף (איטן דהן)

גל גלילי מאמן מכבי תל אביב: "היה ניצחון גדול שלנו היום, יש לנו קבוצה טובה ובעיקר עם אופי, היום הייתה חזרה שלנו למשחק ממצב לא קל בכלל, מטה אשר שיחקו מציין וכשהם משחקים ככה מאוד קשה לעצור אותם, ובכל זאת הצלחנו. אנחנו במצב טוב להמשך, אבל עדיין יש לנו עבודה לעשות, נרד לקרקע מהר ונתכונן למשחק השלישי בסדרה ביום ראשון – אני מאוד מקווה שהדר יוסף יהיה מלא בקהל שיבוא לתמוך ולעזור לנו, כי לא יהיה קל".

נועם כץ מאמן מטה אשר: "היה משחק דרמטי עם הרבה עליות וירידות של שתי הקבוצות, ברכות למכבי תל אביב שידעו בסוף לקחת את הניצחון, שיחקנו טוב בשתי המערכות הראשונות והיו לנו 3 הזדמנויות לנצח את המשחק במערכה האחרונה, לא ידענו לקחת אותן ומכבי כן וזה ההבדל, בגמר פלייאוף צריך לדעת לנצל את ההזדמנויות שיש לך, עוד לא ויתרנו וננסה במשחק השלישי להביא לידי ביטוי את הנקודות הטובות שראינו היום".