הפיחות במעמד הקבוצות הישראליות בכדורגל האירופי ממשיך. ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (שני) כי אופ”א שלחה מכתב ובו הובהר כי מחזיקת גביע המדינה תתחיל את דרכה בעונה הבאה (2020/21) במוקדמות הליגה האירופית בסיבוב המוקדמות הראשון – ולא בסיבוב השלישי כמו שהיה העונה.

המשמעות: הזוכה בגביע המדינה תצטרך לעבור ארבע קבוצות כדי לעלות לשלב הבתים של הליגה האירופית ולא שתי יריבות כמו שבני יהודה נדרשה לעבור העונה. כזכור, הקבוצה של יוסי אבוקסיס עברה את נפטצ’י באקו אך הודחה בשלב הפלייאוף על ידי מאלמו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אימון הנבחרת על אדמת סלובניה

גם שאר הנציגות יתחילו בסיבוב הראשון. האלופה תתחיל את דרכה ב-7/8 ביולי בסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות ותצטרך גם היא לעבור ארבע יריבות כדי להגיע לשלב הבתים היוקרתי. כמו שקרה העונה עם מכבי חיפה והפועל באר שבע, הקבוצות שיסיימו במקום השני והשלישי בליגת העל יתחילו בסיבוב הראשון ב-9 ביולי.

שינוי נוסף קשור למקרה בו קבוצה זוכה בדאבל, כלומר באליפות ובגביע המדינה. במצב שכזה המפסידה בגמר הגביע לא תשתתף במוקדמות הליגה האירופית אלא הקבוצה שמסיימת במקום הרביעי בליגה.

שחקני שטרסבורג חוגגים. חיפה הודחה בסיבוב השני (עמית מצפה)שחקני שטרסבורג חוגגים. חיפה הודחה בסיבוב השני (עמית מצפה)

ישראל מדורגת במקום ה-23 באירופה, אך כל הנציגות כבר הודחו מהמפעלים האירופים. מתחת בדירוג נמצאות מדינות כמו אזרבייג’ן, קזחסטן, בולגריה, רומניה וסלובקיה להן יש עוד נציגות בשלב הבתים.