במהלך הימים האחרונים הנהלת מועדון הפאר הגרמני בורוסיה דורטמונד, עורכת את ביקורה בישראל כחלק מהחלטתה לתרום למוזיאון יד ושם כאשר היום (רביעי), יו״ר הקבוצה הנס יואכים ווצקה, קרסטן קרמר מנכ״ל המועדון ואנשי הנהלה נוספים, הגיעו למפגש עם ארגון אוהדי הקבוצה בישראל במסעדת R&R Diner בירושלים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ווצקה: ״הביקור בישראל היה פנטסטי״

כזכור, הנהלת המועדון הגרמני הגיעה לישראל בעקבות ההחלטה לתרום 1.1 מיליון יורו לטובת יד ושם, כאשר הודיעה כי תשתמש בכספי התרומה להרחבת המוזיאון ובהקמת קמפוס מורשת, שיכלול משכן אוספים חדש.

צעיפים עם מסר נגד אנטישמיות (חגי מיכאלי)צעיפים עם מסר נגד אנטישמיות (חגי מיכאלי)

היו”ר, ווצקה, סיפר על הביקור עד כה: ״זה טיול מאוד אמוציונלי, היינו ביד ושם, זה היה מאוד מרשים ולא פשוט לעיכול אבל זה פנטסטי, אנחנו מאוד שמחים לתת מתנה לבניית הבניין החדש. בתור בן אדם קתולי, זה היה מאוד מרשים להסתובב בדרך הייסורים (ויה דולורוזה) ובאתרים השונים ברחבי העיר ירושלים וקיבלנו תחושה חמה מהישראלים שמארחים אותנו. החלטנו לתרום כמועדון, כי אנחנו מאמינים שהכדורגל מראה איך החברה מתנהלת והכדורגל צריך לתת סימן. זה מאוד חשוב הכדורגל תמיד יילחם בגזענות ובמיוחד באנטישמיות ולהראות את זה לכלל החברה שכדורגל זה לא מקום לגזענות״.

יו"ר בורוסיה דורטמונד, הנס יואכים ווצקה ואוהדי הקבוצה (חגי מיכאלי)יו"ר בורוסיה דורטמונד, הנס יואכים ווצקה ואוהדי הקבוצה (חגי מיכאלי)

איך החברה הגרמנית קיבלה את החלטת המועדון: ״בחיוב גדול, קיבלתי המון מכתבים והודעות מהאוהדים שאמרו שהם מאוד גאים להיות חלק מהמועדון, כמו גם אוהדים של קבוצות אחרות בגרמניה ששלחו לנו הודעות שזה דבר נפלא. אפשר להיות בטוחים שמועדונים נוספים בליגה הגרמנית, נלחמים בגזענות. החברה הגרמנית השתנתה בשנים האחרונות וזה היה מאוד חשוב להראות למי שקשור לקבוצה שבשביל להיות חלק מבורוסיה דורטמונד, צריך להיות באותו הראש עם דעותיו של המועדון כי אם לא, הוא יהיה בחוץ”.

יו"ר בורוסיה דורטמונד, הנס יואכים ווצקה (חגי מיכאלי)יו"ר בורוסיה דורטמונד, הנס יואכים ווצקה (חגי מיכאלי)

האם מאמין בסיכויי הקבוצה לזכייה באליפות: ״בשבת האחרונה הפסדנו הזדמנות גדולה עם ההפסד לשאלקה, אבל בעקבות התוצאה של באיירן מינכן קיבלנו הזדמנות נוספת. כמובן שבאיירן במצב יותר טוב, אבל אני חושב שיש לנו הזדמנות, אנחנו קודם כל צריכים לנצח בברמן ואז אם זה קורה צריך לנצח את שני המשחקים הנותרים. אם ננצח עד הסוף, אני מאוד מקווה שנזכה באליפות”.